Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 28.04.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема P.U.L.S.Eнови  
Автор killin (me)
Публикувано26.08.04 16:48



а бре хора

я кажете, аз ли така си мисля или P.U.L.S.E е най готиния концетрт, който е правен някога, някъде, някакси.....

бе аз нямам претенции да съм гледал чак толкоз концетри(нито на живо, нито на видео)..... ама в едно съм сигурен че бих искал да съм бил на точно този концерт......

колкото пъти го гледам толкова пъти се размазвам от кеф, ами кеф.... няма дума за това което изпитва човек като го гледа и слуша, може би богоговеене се доближава, ама не съм съвсем сигурен....

тази феерия от звук и светлина - не просто на самата сцена ами в цялата зала..... просто невероятно

айде - искам вашето мнение по въпроса и ако има по добър концерт - искам да го видя!!!!

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: P.U.L.S.Eнови [re: killin]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано26.08.04 17:32



Богоговеене нещо средно между боготворене и благоговение ли е?!!! Хихихих... Хареса ми!!!! Точна дума за Флойд!

А концертът е наистина велик! Просто няма такова съвършено съчетание между звук и картина! Толкова красиво визуализиране на музиката! Такова внушително въздействие!....

...И аз искам да съм сред публиката на тоя концерт... Дори някъде далеч, в другия край на залата, в ъгълчето... Искааааммммм!!! ....



Тема Re: P.U.L.S.E [re: killin]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано26.08.04 17:51



...хех!...Ти задаваш отговори, пиле...
..., но ако ме питаш на какво, ОСВЕН P.U.L.S.E-a, бих искал да съм присъствал...на първо четене ми идва, който и да е от концертите от "ZOOtv Tour"-a на U2 /концерта в Сидни най-добре/....или "Live after death"-a на Iron Maiden..., който и да е от концертите от "Devotional Tour"-a на Depeche Mode /по възможност концерта в Париж/...., "Made in Japan" на Deep Purple..., "S&M-a" на Metallica....и пррроооооочие, и прочие легендарни изпълнения...като се сетя нещо ще пиша, че сега ми писна...



Тема Re: P.U.L.S.Eнови [re: VlOLATOR]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано27.08.04 09:38



....продължавам си от преди!
...който и да е концерт на QUEEN...сигурен съм, че като усешане би наподобявало Floyd...e, там не е с кой знае какви музикални и светлинни ефекти и еферии.., но също е магия страхотна!...а Меркюри е...просто ОГРОМЕН!!!...Предполагам в Будапеща не е било лошо...еееееххххх, мечти...или пред 300 000 в Рио
...също --> The Beatles...една от детските ми мечти е да видя на живо някой от Бийтълс...и да ви кажа..., все още имам надежда за Пол...Така или иначе той ми е любимеца от тях!...Но като цяло, мисълта ми беше, че да се присъства на концерт на The Beatles, сигурно е някакво невъобразимо събитие...и би останал спомен за МИЛИОНИ!

Редактирано от VlOLATOR на 27.08.04 09:42.



Тема като каза QUEENнови [re: VlOLATOR]  
Автор killin (me)
Публикувано27.08.04 09:52



та... вчера си смъкнах един техен концерт от хубавата далечна 1982 г. в Монреал мисля - We Will Rock You

като почна бях доста обнадежден, началото .... така захващащо, но после.... как да кажа малко посно от към ефекти и т.н., за времето си е бил невероятен концерт сигурно, сега обаче.... трябва да си с нагласата кво ще видиш точно.... относно концерта в Рио - гледал съм откъси оттам наистина е бил невероятен, но като цяло тези концерти са били страхотни по други причини (поне според мен). а именно че Фреди е един от най добрите ентъртейнъри(как я написах тая думичка) на сцената. невероятно сценично поведение, на много други велики музиканти им липсва точно това например, много са се учили от него според мен и още много има да се учат де

нямах време да го изгледам нацяло тоя концерт снощи, но набираше скорост в самия ход на концерта, както го умеят големите.... както беше примерно на концерта на Гейбриъл

такива ми ти работки

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: като каза QUEENнови [re: killin]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано27.08.04 10:17



...ГЕЙБРИЪЛ RULZZZZZZ...Той е СБЪДНАТА мечта!



Тема Re: P.U.L.S.Eнови [re: killin]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано27.08.04 17:08



Понеже питаш за по-добър концерт от PULSE, колкото и да е невероятно - има.
Вече е трудно да се намери, при това в добро качество, но ако успееш - Live in Pompeii - най-флойдовския концерт, който някога е правен.

Също много, ама много флойдовски е и A psychedelic night от 22.12.1970 в Шефилд, само аудио е, но звученето е невероятно; просто 2 диска, които те откъсват от света.

А за баш ценители препоръчвам концертното изпълнение (онова, дългото, 17 мин. и половина) на Amazing pudding също от 1970 год. За който не знае - това е концертната предстудийна версия на Atom heart mother


... и Panasonic

Тема Re: P.U.L.S.Eнови [re: Cтepн™]  
Автор killin (me)
Публикувано27.08.04 18:21



хееее.....
Live in Pompeii 1972 го имам при това с прекрасно качество
но това не е точно концерт на който да можеш да идеш (да си можел да идеш....) да го гледаш, страхотен е също, спор няма, както е ясно за ПФ друго не може да се каже

за аудио само не ставаше въпрос, защото е съвсем различно.... само да си слушал музиката и да си я виждал в главата си, а като видиш те какво са имали в главата си правейки тази музика, или поне тяхната идея за това визуално..... ако ме разбирате......

относно по-флойдовските и най-флойдовските неща.... не искам да коментирам, но явно всеки по различен начин харесва различните етапи на тази група. за мен специално няма по-флойдовски неща.... тва си е тавтология баси....

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: P.U.L.S.Eнови [re: Cтepн™]  
Автор т.Ы (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 20:02



Това Live in Pompei на DVD май може да се намери, ама останалите дето ги казваш (A Psychedelic Night & Amazing Pudding) - откъде?



Тема Re: P.U.L.S.Eнови [re: т.Ы]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.09.04 20:49



Не знам да ги има на видео, говорех за аудиозаписи на концертите. Буутлег са





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.