Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 20.06.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: sgt. Peppers и студийната музика?нови [re: Cтepн]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано23.04.02 16:50



... оставете Барет на мира за малко ( стерн прав си за онази песничка, аз даже май я теглих след като ти пусна онзи списък с редки записи... ). Кажете нещо за sgt. Peppers , дали наистина е първия толкова концептуален и студийно разработен албум в историята на музиката ( изключвам спелеоложките трудове на Бийч бойс , трябва да я чуя тази песничка някой път : )? Говоря за цели албуми, такива каквито впоследтвие правят Пинк Флойд , а в настоящето някой групи , Рейдиохед например.

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: Хахаха хаха хахахаха хаханови [re: Nickname]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано23.04.02 16:54



по пинцип идеята на тези форуми не е да се заяждамена лична основа , ами да се води смислена дискусия на определена тема. Личните нападки и обвиняния не влизат в тази категория. Затова ти казах , ако не си съгласен със Стерн кажи нещо различно от това че си несъгласен с него..
Повечето клубове в дир.бг са се превърнали в мясно където хората се заяждат и спорят без да казват нищо смислено, не ми се иска и тука да стане така..

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: sgt. Peppers и студийната музика?нови [re: MarvinN]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано23.04.02 17:12



Защо не питаш в клуб "Бийтълс"? Би трябвало там да са спецовете по темата

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Ауч 3!нови [re: Cтepн]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано23.04.02 20:42



Е, виждам, че опекохме с теб консенсуса
Но все пак, извинявай, ако съм те засегнал с нещо, щото малко импулсивно реагирах. Ама какво да правя, след като Битълс ми бяха Библията години наред. Още от седми клас си спомням, че училищните ми тетрадки започваха ... откъм гърба нататък с поезията им, а отпред само вписвах заглавието.

Ама ти ако ползваш Флойд всеки път за да възстановяваш душевния си мир, много heavy duty трябва да им е службата Аз обичам да ги ползвам за по-фина настройка - една от любимите ми групи, в моменти, когато рисувам например. Мога часове наред да им въртя един-два албума на auto-reverse режим. Но става въпрос най-вече за Флойд до Wall. Странно, после ми стават леко далечни. А може би, защото излизат от зоната на 70-те, извън която слухът ми се чувства някак некомфортно. Знам ли ...

А за Юрая държа да направя уточнението - Юрая със свидното ми романтично пиянде Дейвид Байрън. Другото по-нататък е просто мейнстрийм хардрок.



Тема Moody Bluesнови [re: MarvinN]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано23.04.02 21:05



"Days Of Future ... Passed" '67

Не съм чел Гинес, дали го има регистриран там, но при всечки положения, този концептуален албум на Мудитата предшества Сержанта с няколко месеца. Две години по-късно е последван от великолепния "On The Threshold Of A Dream" (той е малко по-интровертен и не толкова помпозен, но развива идеално линията от Days)
Не мога да кажа доколко Days влияе на Флойд, това е и въпрос на лична преценка. Там отделните парчета са свързани посредством оркестрации в седем сюрреалистични парчета от един ден. Денят е вторник, а лирическият герой е постоянно на прага на бълнуването. Заключителната част - "Night" въвежда "Nights In White Satin".
С една дума - великолепно многопластово творение, което после се цитира неведнъж от прогресив-класиците.
Има и други банди от ранния британския психеделик - The Move, The Herd, Arthur Brown, The Nice - "Thoughts of Emerlist ..." но нещата им не са концептуално оформени, по-скоро опипват почвата.



Тема Re: ами песентанови [re: Cruiser]  
Автор Nickname (God)
Публикувано24.04.02 00:10



мдам
имаше нещо такова

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Хахаха хаха хахахаха хаханови [re: MarvinN]  
Автор Nickname (God)
Публикувано24.04.02 00:16



ама съгласен съм бе, човек
само че ти не можа ли най-после да разбереш, че той първи почна да се заяжда и то без абсолютно никаква причина
хубаво, че двамката сте от един клуб, ама това не значи да обвиняваш мен за нещо, което не съм започнал аз!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: sgt. Peppers и студийната музика?нови [re: Cтepн]  
Автор Nickname (God)
Публикувано24.04.02 00:17



въобще даже не са
гола вода са повечето там

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: ето ти от клуб Рок тогава :))нови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор Nickname (God)
Публикувано24.04.02 00:30





______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Ауч 3!нови [re: Cтepн]  
Автор Nickname (God)
Публикувано24.04.02 00:37



айде стига съм се заяждал с теб
нищо лично няма против теб
просто се намеси по много неподходящ начин, пък се дразня от такива неща. В смисъл на дразнене, не като на ядосване толкова, колкото на нещо предизвикано от дразнител - сещаш се предполагам - засърбяват ме ръцете да напиша нещо, като тва дето писах
Та така!
И сори, ако съм те обидил с нещо!
А..., и се пише искрено, а не искренно

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.