Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 21.09.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Много си прав за повечето нещанови [re: MarvinN]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 23:39



всъщност за всичко, като изключим това за Лондон - все пак Бийтълс са тръгнали от Ливърпул
И успех на изпита!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: алоооу,нови [re: Cтepн]  
Автор Nickname (God)
Публикувано23.04.02 00:01



господин отвореният!
ще ме светнеш ли тоя път, в кой речник пише, че конкретно в изречението "Бре, как не те домързя да изпишеш толкова реда" се пише редА, а не редОВЕ. Да не вземеш сега да ми обясниш, че се използват и двете. Използват се, ама не където ти скимне! Язък ти за високото самочувствие! Много ги обичам такива като теб, дето се бутат все, където не им е работа! Постингите му пълни с граматични и синтактични грешки (не става въпрос за някоя правописна грешка по невнимание), а седнал да ми се отваря и да ми обяснява на мен, кое как се пишело! Същата работа си и с музиката! И забележи, че си единственият, който твърди в тая тема, че нещо си било слабо! (Гледам напоследък си взел леко да се осъзнаваш, ама това не променя особено нещата.) Всички останали говорят все позитивни неща, ама господин големият разбирач, реши да покаже колко много не знае! Няма ли да отидеш да прочетеш в някой речник определението за полифония и да ми го пейстнеш, както се направи на много отворен и за българския език? За "знаци" и "знакове" те разбрах, че не знаеш, поне ме светни за "полифония"!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Ranniyat period na Pink Floydнови [re: Cтepн]  
Автор EmpedoklKokalov (<>)
Публикувано23.04.02 00:13



abe tochno na pompeq davy kak vurti soloto na echoes v nachaloto unikalno e
daje poveche me kefi ot kolkoto ot albuma

There's somebody in my head but it's not me


Тема Re: алоооу,нови [re: Nickname]  
Автор EmpedoklKokalov (<>)
Публикувано23.04.02 00:38



ot klub Vicove


Колко участника в интернет форум на dir.bg са необходими за да сменят една крушка?
Отговор: 1,193

1 сменя крушката и пише във форума, че крушката е сменена.
12 споделят подобни техни дейности по замяна на крушки, които са извършили някога.
7 предупреждават, че смяната на крушки може да бъде опасна.
27 намират граматически грешки в предишните съобщения
53 започват да спорят за тези граматически грешки
156 пишат до администраторите на форума за недопустимото обсъждане на замяната на крушки във форума
41 човека поправят граматични и стилистични грешки в темите на тези, които преди това са намирали граматични и стилистични грешки
109 се опитват да пренесат обсъждането във форумите на друг сайт.
203 се опитват да им обяснят, че не трябва да е в този сайт, а в друг сайт
111 пишат, че всички ние използваме крушки и е напълно допустимо да се пише за тяхната замяна в този форум.
306 спорят, къде е по-добре да се купуват крушки и какви методи за тяхната замяна са по-ефективни, кой крушки се сменят лесно и кои - не.
27 изпращат линкове на сайтове, където могат да се видят различни модели крушки.
14 съобщават, че тези линкове не работят и изпращат правилните линкове.
3 пишат, че са намерили на тези сайтове материали, касаещи форума и правещи обсъждането допустимо.
33 сортират всички предишни мнения, събират ги в един голям текст и накрая добавят своето мнение.
12 заявявят, че напускат този просташки и некадърен форум завинаги, защото не могат да понасят нито dir.bg, нито хората, които пишат във форума.
4 предлагат да се напишат FAQ по въпроса с крушките и тяхната подмяна.
25 предлагат да се направи отделен форум по този въпрос.
47 заявяват, че нов форум не е необходим.
2 проверяват изнесените цифри и намират неточности в тях.



ai stia s teq prostotiii weeei dobri hora

There's somebody in my head but it's not me


Тема Life is very short....нови [re: Yossarian]  
Автор lron_Man (непознат )
Публикувано23.04.02 01:05



...and there is no time
for fussing and fighting my friend....
.............................
We can work it out
we can work it out...

Hora ne se karajte, be! Hajde vslushajte se pone v dumite na ediniya, zaradi kojto sporite..

Ne se dryjte, kato fan-ove na futbolni otbori. I tam moje trudno da se meri koj e po-dobyr, a da ne govorim v muzikata...

Estestveno e che Pink Floyd i Beatles sa dve ot naj-velikite grupi na vsichki vremena. Ne mogat da bydat sryavnyavani, tova e yasno. I Sgt....i Piper...sa strahotni albumi. Ediniyat na edna velika grupa, koyato e na vyrha si, drugiyat na edna grupa, koyato izgryava i shte stane velika. No i dvata sa s myasto v Hall of Fame na rocka.

A, che Lennon i Waters sa dvamata naj-golemi tvorci na lirika, kakto i dve ot naj-golemite lichnosti v istoriyata na rocka mislya, che vsichki sporeshti ste syglasni.

Taka, che bydete zdravi, slushajte Beatles i Pink Floyd, a ne Kondjo i Shamara i se radvajte na jivota!



Тема Re: Ranniyat period na Pink Floydнови [re: EmpedoklKokalov]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано23.04.02 08:47



Ако пък знаеш как звучи Echoes в едно изпълнение по ВВС през 1971 г., хем там е и по-дълга с 2 минути и 1/2 - цели 26 минути блаженство за слуха

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: sgt. Peppers и студийната музика?нови [re: MarvinN]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано23.04.02 08:55



Има такъв запис на Барет с Бийтълс, но песента е What a shame Mary Jane - води се нереализирана песен на Бийтълс. Не зная откъде ти е инфото за името й, но в буутлег-албума Vegetable man е записана, по споменатия начин.
Впрочем съм срещал инфо в Нета, че има издаден и винил - сингъл с тази песничка, който в момента струва цяло състояние; иначе целия Vegetable man не е кой знае каква рядкост.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Ауч 3!нови [re: Cтepн]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано23.04.02 09:50



Не ме мързи толкова да пиша, щото го правя в служебно време, разбира се

Явно се разминаваме в изначалното понятие "харесване". Лично мен "комплексно" перфектните групи бързо ме изморяват. Става ми малко eдно такова тягостно усещане като от рода "Art for art's sake". Но това е друга тема.

Двете ми любими групи са Uriah Heep и Creedence Clearwater Revival. Две напълно различни групи. Но никога не съм ги поставял между себе си и музиката в качеството им на еталони. Защото не са такива - нито поотделно, нито комплексно, нито технически, нито лирически, нито полифонически, нито атмосферически, нито ненамсикакво-ически Просто са създали моментите в рока, които съм ги усетил като най-близки. И толкова. Хубавата музика нито започва, нито свършва с тях.

А за естетическите ми критерии за музика разчитам, разбира се, единствено на собствените си междуушни процеси и натрупвания :-))) Противното би ми било обидно.

И въобще си мисля, че най-лошата услуга, която можем да направим на една любима група е да превърнем музиката й в кетчуп, с който обезателно трябва да е наръсено всичко, за да придобие някакъв вкус, годен за консумация. Затова и не мога да разбера логиката на това "фендъмско" отношение към музиката на разните музикални фен-клубове в Дир-а. И рядко си подавам носа извън клуб "Рок". Именно защото любимата ми музика е рокът, а не "Крийдънс" или "Юрая".

Както и да е, повече няма да теоретизирам по въпроса.
Ако искаш, все пак, да продължим разговора за "елементарността" на Битълс и "сложността" на Флойд, знаеш в кой клуб да ме намериш

И ти жив и здрав



Тема Re: ами песентанови [re: Nickname]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано23.04.02 10:02



Песента "Good Vibrations" e записана в пещера заради особената й акустика и начина по който звучат там вокалните им хармонии. А седмици наред преди това Beach Boys тестват за тоналността на ехото им цяла верига от пещери от околността на Лос Анджелис. В една от тях записват синтезаторните звуци от припева, щото там вибрирали по особен начин, в друга - само водещите вокали, в трета - незнам си какво. Пещерни му работи



Тема Re: Ауч 3!нови [re: Cruiser]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано23.04.02 15:27



Завиждам ти за служебното време, искренно

Не ти ли си е случвало да ти е криво, да те е засегнал близък, да са те хокали несправедливо, абе с една дума - да се чувстваш свински? Е, в такъв момент се хващаш за нещо, което да възстанови душевния ти мир. В такъв момент аз нахлузвам слушалките, сипвам си питие и надувам Флойд...и се получава. Е, понякога мушкат АС/ДС и давам пълните 230 Вт на уредбата, докато някой съсед ми врътне бушона, но това е рядко, иначе Флойд ми стига.
И това е, което най-ценя в тях - че музиката им ми въздейства по този начин.Това, разбира се, е съвсем индивидуално; не че е кетчупа,дето слагам на всяко ядене - дори, напротив, нямам достатъчно време за да ги слушам, колкото си искам - да не мислиш, че от над 200-та диска въртя само техните - най-сигурния начин да ми омръзне.
Горе-долу това исках да обясня по-рано с еталона.
Апропо и аз харесвам много Юрая

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.