Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 21.09.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Блажени са вярващите....нови [re: Nickname]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано22.04.02 19:53



Пак си в грешка - споря само с интелектуално равнопоставени...ама това сигурно е трудна за разбиране дума за теб.
А като ми отговориш с поредната простотия (от къде ли ги учиш?) - ще ти демонстрирам и малко народно творчество

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Ауч 2!нови [re: Cruiser]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано22.04.02 20:34



Бре, как не те домързя да изпишеш толкова реда

Защо обаче смяташ, че е грешно да се разтеглят и тълкуват, нека кажем - разнищват от различни гледни точки музиката и текстовете и то именно пречупени през личното усещане и през категориите харесвам/не? Ами това не е математика, не е физика - всичко е точно и ясно; това е като литературата-минава основно през светогледа ни.
Колкото за броенето на тактовете - тука си прав и вече съжалявам, че се изразих толкова остро и тези думи ще си ги взема назад - не защото някой се е засегнал от това, че АЗ смятам Флойд за по-добри от Бийтълс(всъщност има ли обективен критерий коя група е по-добра? Аз не го знам, а ти?), а защото наистина не е редно да коментирам нещо, което познавам много слабо.
Нормално е когато се правят сравнения и градации в коя да е област да се използва нещо за еталон - слушам ( и имам) каква ли не музика, включителни и Бийтълс, но така и не мога да кажа, че нещо ми харесва така комплексно, както Флойд и е съвсем естествено за мен те да са "летвата". Нали няма да ме убеждаваш, че ти нямаш стандарт, а просто слушаш всичко и, по-важното, всичко ти харесва еднакво.
Жив и здрав

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема sgt. Peppers и студийната музика?нови [re: Nickname]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано22.04.02 22:12



Вярно ли е че sgt. Pepper's е първият албум, в който студийните ефекти и обработка на звуци са използвани така както в последсвие много други групи , включилтено и Флойд са правили? Това , което знам е че при записа му Бийтълс са прекарали стотици часове в студиото, обработвайки и презаписвайки всяка минута от албума. Това, което се получава може да го чуете на слушалки - вече не са онея идиотски весели песнички в стил I wanna be your lover baby lalala, ами нещо доста сложничко за слушане - това вклюва текстовете на песните ( погледнати от подходяща гледна точка), подредбата на песните, използването на стерео звука като иснтрумент за подобряване на музикалното изживяване : ). Това последното май е особено важно, защото в албума то май има доста голямо значение, начина по които са смесили по каналите музиката, всичко е част от историята, която разказват в албума; чуите само първите две песнички , как си взаимодействат гласовете пеейки на левия и на десния канал, това продължава през целия албум....

Та наистина ли това е първия албум в историята на музиката, в който някой е правил такива неща в такава степен? Това ли е началото?

Знам, че Барет и другите Флойдове са записвали Piper по същото време , във същото студио ( Аbbey road разбира се ).. интересно е , че те никога не са се срещали вътре обаче.. освен за една весела песничка записана от Барет и Бийтълс - let's roll another one ( тука може и да бъркам , отнякъде изтеглих нещо такова, не знам дали е наистина бийтълс+барет)..

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: Хахаха хаха хахахаха хаханови [re: Nickname]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано22.04.02 22:14



никнейм кажи нещо смислено и конструктивно , говорим за пинк флойд и бийтълс , а не за това кой кого е засегнал с постинга си , като имаш собствено мение защити го с адекватни постинги.

When I am King You'll be the first against the wall


Тема никнейм..нови [re: Nickname]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано22.04.02 22:19



Та ще кажеш ли нещо смислено за бийтълс и флойд или ще се заяждаш със Стерн?

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: Ауч 2!нови [re: Cтepн]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано22.04.02 22:31



Аз мисля, че Бийтълс и Флойд са напълно сравними и съизмерими и по отношение на музиката и по отношение на текстовете си . Вярно, че са се движили в напълно различни посоки, а и Бийтълс са се разпаднали преждевременно. Ако не друго , двете групи са тръгнали от едно и също място , това на странните времена на 60те години в Лондон ( или бийтълс са били там , флойд са дошли впоследсвие).. Текстовете на Ленън не са по-лоши и с по-малко смисъл и послания от тези на Уотърс, просто са в различна насока.. ( сещам се за working class hero в момента, текста й).
айде стига толкоза за днес, имам изпит други ден :)

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: марвинннови [re: MarvinN]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 23:05



случайно да забеляза, кой почна да се заяжда - щото това беше именно Стерн. Пък аз нямам нищо против да го правя, така че не виждам никакъв проблем.

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: само, че ти си в грешканови [re: Cтepн]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 23:16



за това, че стоиш на много по-ниско интелектуално равнище от мен, нямаше нужда да намекваш. Учудвам се, как си успял да го разбереш
А за това, кой пише простотии, коментарът е просто излишен - има си го черно на бяло - всеки може да види!
И не ми се прави на много оригинален с това, че като мълчиш си много умен! Не на мен с тия номера! Това може да го кажеш на дъщеря си и да ти се върже, ама тук не вървиш!
И ако обичаш спести си народното творчество, защото пак ще е нещо не на място и при това яко изтъркано! Като не можеш да кажеш нещо оригинално и смислено, поне си мълчи изцяло! Не ми излизай с тъпи лафове, които и без това не са твои, от по един ред! А простотията ми е вродена - не я уча!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: ами песентанови [re: MarvinN]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 23:27



"Rain" (пак на Бийтълс), която е от преди Сержанта (от предната година), пак има разни специални обработки. За по-ранни неща не съм сигурен. Всъщност, ако не се лъжа, в песента на Бийч Бойс (май пак беше от 66-а) "Good Vibrations" също имаше някакви такива неща. Ама аз понеже не ги разбирам много тия работи и затова не съм много сигурен

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Хахаха хаха хахахаха хаханови [re: MarvinN]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 23:38



ама чакай малко
това да не е мандра
гу'син отворкото трудно може да ме засегне, щото от такива като него "компетентни" не се засягам. Обаче ми е забавно и много обичам да пиша такива неща Честно казано всъщност взе да ми минава забавността, щото той явно е от тия дето ни приемат, ни предават. Пък и нещо няма никаква тръпка да споря с него.
И две нещица: 1) Не съм аз този, който реши да разправя колко били добри Флойд и колко бездарни Бийтълс. Аз въобще не споря за това. Така че не виждам какво да защитавам. Спорех единствено с простотията и посредственността му! Не смятам да убеждавам, който и да било в това, дали Бийтълс са велики или не. Или в това дали Флойд са бездарни, само защото ги слушат такива като Стерн, дето въобще не са наясно с много неща. Щото не смятам, че са бездарни.
2) Кое точно мнение да защитя?!? Това, че песните на Бийтълс са малко по-ралични от 2-3 акорда и блудкави текстове ли? Мерси! С безсмислени неща не ми се занимава. Който е на това мнение, едва ли ще му го променя, така че...
Та така... Ти поне, като те гледам, говориш доста по-разумно. То всъщност самият факт, че дори в този клуб никой не застана на страната на Стерн (абсолютно загубена по начало кауза), говори достатъчно.

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.