Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 21.09.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ranniyat period na Pink Floydнови [re: Cтepн]  
Автор lron_Man (непознат )
Публикувано22.04.02 08:57



Zashto taka ne moga da spodelya gplemiya vi vyztorg ot Atom hearth mother - ne znam? Ima neshto, koeto mi se struva neizpipzno v taya suita...

Ako stava vypros za suiti, Echoes ot Meddle e mnogo po izpipana i zavyrshena, spored mene. Ne mislite li?



Тема Re: Ranniyat period na Pink Floydнови [re: lron_Man]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано22.04.02 11:41



Мисля и още как - за Echoes иде реч - невероятно творение. И не само в Meddle; и на Помпейския концерт е фантастична, също и в другите нейни варианти, които имам.
Абе на мен Echoes ми е в ТОР 5 на Флойд

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Ауч !нови [re: Cтepн]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано22.04.02 15:30



"Не,че е издържано да сравняваш Бийтълс с Флойд (2-3 минутни песнички от по 2-3 акорда и блудкави текстове с полифонията на Флойд и лириката на Уотърс), освен, може би, първия им - Баретов албум, ама карай"

Стерн, сори, ама този твой пасаж плаче да му се лепне етикета "кандидат-студентски бисер"

Ще ми обясниш ли логиката да се сравняват два напълно различни свята в музиката, по броя ... тактове, полифоничност и концептуалност ?!
Откога бройката тактове е атестат за качество в музиката ?
Един американски журналист - носител на наградата "Пулицър", беше казал навремето : "И нека да не забравяме, че самата история за създаването на света е разказана в Библията само с 10 думи ".

Ако полифонията и концептуалността са връх в изразните средства на рок-музиката, защо група като Пърпъл например не продължиха в следващите си албуми да задълбават линията от Concert ... А ? Винаги ми е било интересно.

Единствената допирна точка между Бийтълс и Флойд е, че първите предшестват вторите откъм музикални идеи, което позволява на Флойд съвсем открито и недотам открито да вграждат от музиката на Битълс в собствената си такава. И това не се отнася единствено да Пайпър-а.

Развитието на Битълс било спряло след Сержанта. Да не би така да мислиш така, защото лично на теб Сержанта ти звучи най-флойдовски ?
А в следващите си албуми Битълс може би пеят в рамките на 2-3 такта за ... пчеличките

Готов съм да говоря за "тактовете", полифонията и лириката на всеки един албум на Битълс от втория им период и да ги сравня с произволни албуми на Флойд по посочени от тебе критерии, навит ли си ?
Опасявам се обаче, че резултатите от сравнението няма особено да ти харесат



Тема Re: Ауч 2!нови [re: Cruiser]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано22.04.02 16:54



Нищо лично, друже, просто Флойд са ми любимата група, а Бийтълс не ги тача. И в този контекс твърдя,че Флойд са много по-добра група - за мене. Не претендирам да съм Господ, нито истина от последна инстанция, че да си налагам вкусовете и мненията.
И пак в този контекс твърдя,че е смешно да постваяш She loves me йе,йе,йе до лириката на Уотърс (а може би проблема ми е, че разбирам добре текстовете, знам ли?).
Аз нямам проблеми да говоря с теб, въпроса е дали ще ти е интересно - аз съм доста бос на тема Бийтълс, дори "бос" е меко казано; виж за Флойд имам какво да кажа.
Всъщност има нещо вярно в постинга ти - че Бийтълс дадоха насока на много, много от големите групи след тях - това само идиот може да отрече, но пък едва ли това изисква да ги харесваш.
Айде жив и здрав

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: sado-mazo v stil Juda!нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 18:13



ама не съм душманин като теб да продавам пиратски изпълнения на бедната рая

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Блажени са вярващите....нови [re: Cтepн]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 18:16



просто нищо не можеш да кажеш, щото въобще не беше прав и започна един безсмислен спор!
Пък за това дето си писал - надявай се! Много ме кефи да пиша такива постинги като предния

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: sado-mazo v stil Juda!нови [re: Nickname]  
Автор Bgpunk (Тъжен БоРсУк)
Публикувано22.04.02 18:18



hahahha
turbo dushmanin si ti!!
trovish bednite hora sus dulgi obvinitelni slova!
ya se usmihni i si napravi edin airan!!!!!!!!!!!!

PUNK'S NOT DREAD!
Музика:


Аз:098439532

Тема Re: Само не разбрахнови [re: Cтepн]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 18:29



като си много бос на тема Бийтълс, за кво се буташ между шамарите и говориш глупости?!?
И не ме гледай, кво съм ти писал - съвсем очевидно, от теб рабирам много повече и от музика, и от литература - колкото и да не разбирам по принцип! Седнал да ми обяснява в другата тема за българския език, а прави на всеки ред правописни грешки. Смешен си, ей! Е, в интерес на истината, са само три-четири в тоя ти постинг Но за сметка на това всичките са граматични или синтактични!!! А, че от музика нищо не разбираш, всички го видяха! Вманиачаването в една група, въобще не те прави голям разбирач. Колкото и да лепиш разни термини като полифоничност и други такива! Кво ли пък значи това полифоничност? И колкото и да плюеш другите!
Не се излагай поне - слушай си там Флойд и не говори простотии! Иначе само си показваш "широките" музикални вкусове и посредственността!
И кога ще разбереш най-после, че целият спор се дължи на теб?!? Никой не отрича Флойд. Просто ти реши, че е много подходящо да си покажеш пристрастията, където и както не трябва... :)

Редактирано от Nickname на 22.04.02 18:44.



Тема Re: Ауч 2!нови [re: Cтepн]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано22.04.02 18:33



Той въпросът не е до лични претенции, бе Стерн , а за това да не тълкуваме с излишна ПРЕТЕНЦИОЗНОСТ, творчеството на която и да е група, защото ще сбъркаме.

Сигурен съм, че си много по-детайлно запознат от мен с Флойд (въпреки че и на мен ми харесва почти всичко от тяхното творчество, с изключение на Final Cut и донякъде - на Animals). Не се меся и в категориите "харесвам" / "не харесвам" - те са си лични за всеки човек.

Но бих се намесил, в моменти, когато чисто музикално-лирическите стойности се подменят и разтеглят така, че да паснат на формата на музиката на една група. Флойд и Битълс са два напълно различни типа усещане, за да им се броят тактовете. И едните и другите се развиват в творчеството си (въпреки че при Битълс това е по-отчетливо изразено) по посока на крайните състояния на човешкото съзнание. При Флойд пътят минава през шизоидните фази на човешкото отчуждение (все пак - творят в едно по-развито откъм протуберанси време), при Битълс - през психеделичните хипарски състояния и визии.
Така че - нормално е и едната и другата банда да ползват за тази цел различна музикална естетика. Смея да твърдя, че при Битълс, тя е най-добрата за времето си.

Да, има го личният космос при Флойд, но при Битълс има не по-малко космос, дори и в такъв привидно разпилян албум като White Album, например. А от Rubber Soul нататък мога съвсем спокойно да кажа, че Битълс отиват все по-навътре в себе си с всяка следваща стъпка. И лириката на Ленън е напълно сравнима не само с тази на Уотърс, но и с всичко писано през следващите десетилетия.

А след като си достатъчно зрял човек, нали знаеш, че е много наивно да извадиш един произволен момент от контекста на времето му (She Loves You) и да го сравниш с друг момент, от съвсем различно време. В следващия момент аз ще те контрирам със сравнението между Eleanor Rigby и Arnold Layne или пък ще кажа че парчето Obscured By Clouds е ерзац-прочит на Sun King на Битълс и така ще се отпуши, че няма да му се види края.

Нищо против Флойд нямам, но ако ги взимаш като единствен стандарт, когато слушаш музика ... ами жалко. Ти би ли се наел да кажеш как трябва да се нарисува едно човешко лице в една сюрреалистична картина, например ?



Тема Re: охо, кво ти стана, бря?!? :))))нови [re: Bgpunk]  
Автор Nickname (God)
Публикувано22.04.02 18:33



кви са ти я приказки за усмивки от теб? Доживяхме най-сетне Пък бедните хора като си го просят.... Ти хубаво се усмихваш, ама сега да не си изгубиш някъде депресията, че кво ще праим без нея

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.