Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 27.04.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Live at Pomeii  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано08.02.02 20:34



Някой да знае колко точно е продължителността на концерта? Че като МР3 го намерих на 73 мин., на 54 мин. и на 47 мин. И все с претенции да е пълния(целия и т.н.) албум.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема PS:нови [re: Cтepн]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано08.02.02 20:41



Имам предвид да сваля няколко десетки МВ само веднъж

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: PS:нови [re: Cтepн]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано11.02.02 21:06



po dobre si nameri video zapisa , zatvori se v niakoia tumna staia i go gledaj, live at Pompeii triabva da se gleda, a ne slusha na mp3ta :)

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: PS:нови [re: MarvinN]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано12.02.02 19:58



А, гледал съм го...стотина пъти.Ама това не пречи да си го надуя и в уредбата
Пък и да попълним колекцията

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Mp3? i Floyd?!нови [re: Cтepн]  
Автор Echoes (непознат )
Публикувано21.02.02 19:28



хм... Човече, Флойд не са за емпетройки! :)
(т'ва както казва много уважаван от мен добър ми приятел, е формат за чалга)
'зимаш видеокасетата на Александра Видео, ръгваш чинчовете между уредбата и видеото... и припадаш! :)
не ти трябва разбирането на някакви процесори и софтуеър, преконвертирали духа на Флойд в някакви битове, при т'ва компресирано :)

иначе видеокасетата е около 80 минутна
но в нея има и интервюта и допълнителни кадри (както вероятно добре знаеш)
ако си заинтересуван от Хай Фи качване на звука от видео на аудио-касета - намигни тук :)



Тема Re: Mp3? i Floyd?!нови [re: Echoes]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано21.02.02 20:03



Не,че не го правя това с видеото и то не само Помпея, имам още доста
Виж сега, нали няма да ме убеждаваш, че записа в/у аудио СД-та е нещо повече от битове, обработени от процесор. Така, че дали е МР3 - същия процес. Прав си за компресията, не става Флойд да компресираш на обичайните 128 килобита, трябва да са поне 160. А най-добре е на 192 - това е точно качеството на аудио СД-тата, е вярно и обема вече не 1:10, а доста по-близък до нормалния. Но си струва.
Всъщност аз Помпея го намерих точно на 192 и си го записах като нормално аудио, за уредбата; и звучи мноооого по-добре от саунда на видеокасета, колкото и да е добра, вервай ми

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Mp3? i Floyd?!нови [re: Cтepн]  
Автор Echoes (непознат )
Публикувано22.02.02 12:46



ок! :)
вЕрвам ти, вярно е че звуковъзприемането е субективно, ако не 'фащаш издънки в емпетройките, значи всичко е ок
но само на теория ЦеДе-тата и еМПе3-тата имат нещо общо... и то погледнато отгоре-отгоре

между другото, при подходящ Хай Фи видеоплеър би могъл да установиш, че качеството на звука е повече от задоволително
не знам дали съществува по-добър аналогов лентов носител а звук от VHS (чувал съм че ги използват все още и в някои студия за аудионосители)


иначе... какво друго имаш по видеокасети?!! (пита нагло с надежда, че може да се уреди с нещо;-)



Тема Re: Mp3? i Floyd?!нови [re: Echoes]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано22.02.02 18:09



Охо, съществува доста по-добър аналогов звуконосител, най-добрия възможен - добрата баба винилова плоча - никаква дискретизация, никаква загуба на хармоници...само дето трябва да й трепериш. Всъщност и добрите студийни магнетофони биват - широка лента и скорост 19 и 38.
Да си спомня какво имам, че видеолентите ми са наврени някъде - Помпея, Деликейт саунд...., 1 или 2 концерта ( с отвратително качество), Берлин на Уотърс, Пулс в Лондон ( а, не, това го имам на 2 видео СД-та), май Московския на Стената, Стената на Алън Паркър. Май,че това е.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса


Тема Re: Mp3? i Floyd?!нови [re: Cтepн]  
Автор Echoes (непознат )
Публикувано23.02.02 20:59



Добрият стар винил... за съжаление имам само един Балкантонски албум на Флойд на плоча (определено евтина пластмаса, не винил)
Аз имах предвид като лентов звуконосител, за магнетофоните не знаех :)
...но е логично - преди в киното именно магнетофони са използвани за звукозапис.

За видеозаписи се интересувам само ако са с перфектно качество и Хай Фи стерео звук. Но определено не съм гледал концерта им в Москва, та бих се примирил и на 22КХц моно на резолюция 320х200 :))



Тема Re: Mp3? i Floyd?!нови [re: Echoes]  
Автор Cтepн (любопитко)
Публикувано24.02.02 14:12



Чудя се какво точно влагаш в понятието "Hi-Fi стерео звук"? Според спецификацията DIN 45500 за да предендира за Хай ФИделити, един запис трябва да е в честотен диапазон 50 Hz-12,5 kHz, отношението сигнал/шум да е 42 dB (без използване на какви да е шумоподтискащи системи) и вече забравих колко точно трябва да е клир-фактора.
Това в момента се покрива от почти всеки метод за звукозапис. Освен,ако не са променили цифрите междувременно.

Иначе съм абсолютно съгласен с теб, че МР3, нито дори дискретизирания запис в/у СД дават пълното качество, все едно слушаш на живо, особено за по-богата и дълбока музика - симфонична, Пинк Флойд - както аналоговия запис в/у лента, особено, ако е достатъчно широка, на висока скорост и нова, т.е. копир-ефекта да не се е проявил. Ама нали знаеш след колко пускания лентата почва да съска, отделно с течение на времето ъгъла на атака/подход (много важна характеристика за магнитните глави) се променя, отделно процепа на главата се разширява и т.н., да не говорим за много по-лесната манипулация с диск и дистанционно.
А и още нещо в подкрепа на процесорната обработка и допустим размер на файла в МР3 - а кажи ми дали можеш да чуеш, например Time на концерт с Fish като вокал? Или Флойд да участват в изпълнение на Джо Сатриани? Или акустична версия на Мънитата? Или първото изпълнение на Джулия дрийм на живо по ББС? Или една страшно рядка, студийна, невлязла в нито един албум версия на ника ти? Или още един куп подобни буутлегс? Да не говоря за ранните им концерти, който са направо неслушаеми от реакциите на публиката и записани с тогавашната техника.
Та, верно, не си струва да спестиш някой и друг лев и да слушаш Флойд на безплатни МР3-ки, ама някои работи просто ги няма другаде, а си заслужава да се чуят, дори и с малко загуба на качество.

"Всъщност мн.малко неща има,които наистина са невъзможни",мислеше сиАлиса



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.