Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 07.05.24 
Музикални
   >> Pink Floyd
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема the dark side of OZнови  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано08.07.01 13:44



Здраевйте ,
преди изевстно време бях открил нещо адски странно за The dark isde of the moon албума - за това как съвпадал със филма The wisard of Oz... aма наистина съвпадащи- пускаш си филма , пускаш си албума и само гледаш и не вярваш... В снощи се затворих в една стая на тъмно , изгледах филма, след което изпълних инструкциите ...... Ами кво да ви кажа наистина ИМА такова нещо , прекарах един час във невярващо слушане, гледане и немислене музиката се сменя в зависимост от сцените във филма, текстовете на песните сякаш разказват това което виждаш ( не непрексънато де..), ама РАБОТИ !!.. Направо не мога да повярвам, толкова лудно нещо за Пинк Флойд че има :).. но очаква се де, нали са Те..
В интернет има страшно много изписано за това, споменават се и други комбинации от филми и албуми на Флойд като Планетата на маймуните и the division bell, 2001 и Meddle и още някокло други филмови класики..
Ако сте фенове на Пинк Флойд задължително го пробвайте това! Наистина е откачено, а ако сте го пробвали , моля кажете какво мислите..
Има два варианта- единия е че Флойд са си записвали албумите наорчно съвпадаши със филмите, пусакт си филма в студиото примерно и записват музиакта по сцени... Другия вариант е че става дума за някво ненормално съвпадение, неверятно наистина, тук вече по разните сайтове в интернет става объркано , споменава се Юнг и термина измислен от него за такива привидно нямащи нищо общо неща , които само нашия мозък свързва и обединява, наистина интересно ..
http://users.boone.net/brittanma/introduction.html
http://www.geocities.com/SunsetStrip/Amphitheatre/3528/
два саита на които има доста информация за това..
Аз отивам да се затворя в тъмната стая пак :)

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: the dark side of OZнови [re: MarvinN]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано02.08.01 17:43



exo? наистина ли никой не проявява интерес към този крайно странен и ненормален аспект на творчеството на Пинк Флойд? жалко е наистина, изпускате...

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: the dark side of OZнови [re: MarvinN]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано02.08.01 18:27



Ех, колко неща изпускат хората в наши дни.... Това за Вълшбника от Оз не го знаех, но предпочитам да си имам своя собствена фантазия, когато си слушам албума. Фен на фантастиката и Pink floyd - добре се връзват!

Misty morning, clauds in the sky.
Without a worning a wizzard cross by.


Тема Re: the dark side of OZнови [re: cянkи]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано06.08.01 01:14



охо сянки , ти и тук ли се навърташ?
Това определено си струва да бъде видяно , защото ако е работа на Пинк Флойд , значи това е лицето на музиката , ако пък е СЪВПАДЕНИе..... ами тогава не знам , всички сме луди сигурно , а те май точно тва се опитват да ни кажат :)
намираш ли някви паралели между Флойд и нещо от фантастиката?

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: the dark side of OZнови [re: MarvinN]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано06.08.01 18:28



Ами че имали по-фантастична група от Pink floyd?! От където и да го погледнеш, цялата им музика е една фантастика на звуците. Някъде тук разказах, каки къде за първи път чух за първи път групата. Беше в един планетариум и докато ни показваше звездите и планетите вървеше The shine on your crazy diamond. Wish you were here ми стана любимия албум най-вероятно по тази причина. Както съм казвал и преди флойд правят музика за мечтатели, те самите са мечтатели, акой фантастичен автор не е и мечтател?
Иначе се навъртам навсякъде, където има светлина.

Misty morning, clauds in the sky.
Without a worning a wizzard cross by.


Тема Re: the dark side of OZ [re: MarvinN]  
АвторBager (Нерегистриран)
Публикувано10.09.01 13:04



MarvinN, ami mnogo interesno... samo deto ne znam kyde moje da se nameri filma The wizard of Oz....



Тема Re: the dark side of OZнови [re: Bager]  
АвторBager (Нерегистриран)
Публикувано10.09.01 13:06



Samo znam, che e niakyde ot 63ta....



Тема Re: the dark side of OZнови [re: Bager]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано10.09.01 15:51



ima go na DVDta po videotekite, izdali sa go skoro .. i ne e ot 63ta , ami ot 40-te godini , maj e purvia pulnometrajen cveten film :), no e mnogo hubav , a puk v kombinacia s PInk Floyd se poluchava nesto mnogo opasno , probvajte go , struva si , pak vi kazvam - tva si e edno drugo izmerenie na tiahnata muzika...

When I am King Youll be the first against the wall...


Тема Re: the dark side of OZнови [re: MarvinN]  
Автор MarvinN (Прелитащ)
Публикувано04.10.01 14:30



Izteglih si ot internet gotova za gledane versia na Wizard of Oz sus dobavena muzikata ot Dark side of the Moon, taka niama nujda da si tursia filma, da puskam CDto i filma ednovremenno i tn... Namerih go s Morpheus , pusnah searh na Dark side of Oz i toi izkochi. Faila e malko goliam obache , kum 200 mb, 45 minuten divX e vse pak , taka che si triabva burz internet... Ako niakoi ima , moje da si go drupne, interesno mi e kakvo mislite.... :)

When I am King You'll be the first against the wall


Тема Re: the dark side of OZнови [re: MarvinN]  
Автор karasko (OnlyTheLonely)
Публикувано07.10.01 15:48



Чакай бе човек - аз сега я виждам тази тема!!!

Това наистина е невероятно. Ама аз дето още не съм го гледал този филм - ако го имаш май ще ми го дадеш да видя ефекта - айде - пък после ще черпя ;)))))

So it's me I see, I can do anything.
I'm still the child.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.