Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 27.05.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отчетнови  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано25.11.10 19:35



Такааа.. да се похваля малко


За втора година правя вино, малки количество и предимно експериментирам. Мавруд, Каберне, Варненски мискет и Ябълково вино.
За мавруда - не съм доволен, но предвид че е младо вино, то е възможно с времето да се подобри и стане това, което очаквам. Въпреки че едва ли ще дочакам, ако продължавам така упорито да го дегустирам
За кабернето - от това направих най-много. Хубаво вино с добре запазен аромат и вкус. Доволен съм, жалко, че нямам условията( и количествата) да затворя едно буре за другата зима.
За ябълковото вино - много съм доволен. Интересен вкус, чудесно за аператив преди вечеря. Радвам се, щото всички ми казваха да не се занимавам, пък то се получи
За варненския мискет - голям зор да го направя, докато го оронкам на рабицата, ниски температури, труден старт на ферментацията, обачеее.. финалът е прекрасен. Най-горд съм с това вино. Чудесно запазен мискетов аромат. А цветът му е убиец, тъмен кехлибар. С голям кеф си го пия. Между другото вътре има една трета Димят, щото това имаше в лозето, само че аз въобще не го усещам. И ако трябва да съм честен го сложих, щото ме посъветваха винари, че иначе мискета сам трудно превирал. Обаче другата година съм си наумил да видя колко е трудно

Те това е, до скоро и наздраве на всички.

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: Отчетнови [re: Heизвecтeн]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано07.12.10 21:39



Аз съм на сира. И не знам как успях чак тази година да открия това вино





Тема Re: Отчет [re: jojo-mojo]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано09.12.10 16:25



Казва се шира :)



Тема Re: Отчетнови [re: Roxy]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано11.12.10 09:04



сериозно?

о, благодаря
поне да науча името



Тема Re: Отчетнови [re: jojo-mojo]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано12.12.10 22:51



Недоферментирал гроздов сок е, по етикетите го изписват на латиница като "сира".





Тема Re: Отчетнови [re: jojo-mojo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано13.12.10 08:13



отде го изкопахте тоя гроздов сок, че ми трябва?



Тема Re: Отчетнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано13.12.10 09:18



Просто си купих една бутилка от магазина до нас.
Обичайно съм на бяло вино, и сега като рекох да купя червено

от целия избор, който предлага магазина на червени вина - аз си харесах гроздов сок. Обаче, важно е настроението, а то си беше екстра.



Тема Re: Отчетнови [re: Heизвecтeн]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.12.10 08:18



Бях написал и смятах тази година виното което ще правя да е мерло, но поради октомврийските дъждове, пича от който трябваше да го закупя беше отложил гроздобера.Повече не можех да чакам затова закупих мерло и каберне мешано от лозята на пловд. агр.университет.Разкошно грозде със захарност24.
Оброботих го с миксера на перфоратора, като първо го пускам на много ниски обороти и по този начин го роня и същевременно събирам всички чепки.После на най- бързите и за отрицателно време смила гроздето на боза.
Сулфитирах си го, заквасих го и първите 4-и дни го бъркам сутрин и вечер, а после също сутрин и вечер го точих и обливах.на 10-ия ден го изтеглих и веднага го сложих за тиха ферментация, като го затворих в дамаджани с капачки с маркуч, които завършват в буркан с вода/тук мисля, че допуснах грешка-може би трябваше известно време да го оставя отворено и след това да го затворя.виното щеше да ми е готово доста по-рано, а не чак сега/.При тихата ферментация му сложих и чипс от френски дъб, който предварително кисна във вода .Първо 24 часа, после изхвърлям водата.Слагам чиста в която престоява още 3-и дни, пак изхвърлям и после още 24часа в нова, чиста вода, която също се изхвърля и чак тогава е готов за виното.Ако не се изпълни тази процедура се рискува виното да придобие един не много приятен вкус на дърво.
Ако някой ми беше казал, че за първи път ще направя такова разкошно вино, никога нямаше да му повярвам!Едно голямо благодаря на Киро

Да е жив и здрав все така да придава опит и акъл



Тема Ейвалла!нови [re: Bлeчyro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.12.10 09:26



Благодарността - по-скоро към тия, от които аз съм взел акъла, аз съм само посредник, макар с малко практика за сол:)
Всъщност - сам си се убедил, че не е кой знае каква философия, щом си спазил основните принципи.
Наздраве!:)


В края на зимата ще те питам з анякакви координати(като кратко описание къде се намира и как се стига дотам), тъй като имам планирано ходене до Пловдив/Асеновград за някоя палма и цитрус.

(п.с - става дума за лозята на агр. универститет)

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Редактирано от Kиpo на 20.12.10 09:27.



Тема Re: Ейвалла!нови [re: Kиpo]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.12.10 13:22



С удоволствие ще помогна с каквото мога



Разсадниците на агр. университет / или институт беше/ са ми на път когато работя в ПД и на место мога да проверя, ако те интересува нещо конкретно.

Редактирано от Bлeчyro на 20.12.10 13:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.