Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 30.06.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вино, тапа и женинови  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано24.01.08 12:15



Събрали сме се женска компания преди няколко дни. Купувам вино-освен от малиново и шампанско, от друго не разбирам. Препоръчано ми е от продавача.

Нося го у нас, ще го отварям. Да, ама не ще да се отвори. Коркът ни разказа играта. Имаме няколко отварачки-две "нормални", едната с натискане надолу, сама уж ще извади тапата. Не ще и не ще. То дърпане, то бутане, коркът се разрони, с другата бутила-същото. Всички се пробвахме.:)))))
Само ракията и водката се отвориха лесно, пласТмасова запушалка и метална врътка, лесно и удобно. (Моля, коментарът за количеството алкохол на женско парти да се спести

)
Та по този повод-мислех да пусна един мейл от фирмата производител да ги светна, че тяхното вино се купува и от жени, които много много не разбират и не могат да отварят бутилки и ако не измислят друга тапа/специална отварачка за тяхното вино или някако ноу-хау, скоро ще се лишат от всички лаици купувачи в лицето на немалко баламки като нас. Споделих с една колежка на др. ден и тя каза, че и тя се била измъчила с това вино и вече не го купувала.

Въпрос на принцип беше да не звъним на мъжовци да питаме кой е наблизо да помага. Е, накрая получихме иронични инструкции по телефона и предложение за разбием бутилката в барплота като за "нов кораб".
Какви са тия вина, какви са тия тапи?
И не е вината в пиячките.
Когато го отворихме със съвместни усилия-бях почти толкова щастлива, като когато ми видигнаха заплатата.

Не ми пука!

Тема корк или [re: Ripple]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано28.01.08 11:33



винтова капачка?
Каква е идеята на производителите при избор на запушалка?
Отразява ли се на качеството на виното?

Коркът е екологичен материал, добре затваря, но виното може да мирише на корк.
Винтът се отваря лесно, но не е ясно колко добре ще отлежава,
Синтетичен корк не коментирам.

имам спомен как дядо ми затваря дамаджани с кочан от царевица, това май също си е екологично))



Не ми пука!

Тема отразява сенови [re: Ripple]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.01.08 11:59



-вземи си " Мераклийско" с винтова капачка)
Никое уважаващо себе си вино не може да стои спокойно в такава бутилка!)





Тема на кое?нови [re: Kиpo]  
Автор Ripple (до теб)
Публикувано28.01.08 12:26



Това вино е гадно, такова и аз мога да направя.))
Но какъв му е проблема с капачката?
Винтовите затапачки не затапачват добре ли?



Не ми пука!

Тема Re: на кое?нови [re: Ripple]  
Автор3aшeв (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 19:51



тяхното вино се купува и от жени, които много много не разбират и не могат да отварят бутилки и ако не измислят друга тапа/специална отварачка за тяхното вино

Хахах, ужас!
Ти щом нямаш акъл и способности да отвориш една бутилка... просто не заслужаваш да живееш! На вас бездарниците, все някой друг ви е виновен, все някой целенасочено ви прецаква.
:) Пътувай, бейби, за твоя информация само искам да те светна че на тоя свят има и нормални и оправни жени, те получават каквото си поискат.



Тема прав си:)нови [re: 3aшeв]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано27.02.08 20:25



Не заслужавам да живея-чудя се дали да се натровя с това тяхното вино-ако успея да го отворя, разбира се; да се нагълтам с корк или да си прережа вените със стъклата от бутилката-това в случай, че не успея да го отворя и се наложи да чупя бутилка.



Готово, бейби, отпътувах вече, пиша ти от ТАМ.
.......и тттеее ччаккаммм при мен (тук шептя зад гърба ти, защото ние призраците, шептим).

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: прав си:)нови [re: Ripple]  
Автор huanji ()
Публикувано27.02.08 21:51



Доста добре шептиш за призрак.



Клетава ти е отварачката, вземи си по- маркова.



Редактирано от huanji на 27.02.08 21:52.



Тема и не само:)нови [re: huanji]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано27.02.08 21:57



Сега ще ти изпия ореховия елексир и даже няма да разбереш откъде ти е дошло-гъл-гъл-гъл. Край! хлъццц...пЛостете...



С маркова отварачка може всеки.
Я ела го отвори с моята.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: и не само:)нови [re: Ripple]  
Автор huanji ()
Публикувано28.02.08 19:01



Наздраве.



Аа не, имам си маркова. Една такава голяма и лъскава.



Тема Re: и не само:)нови [re: huanji]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано28.02.08 20:34



В интерес на истината после ми показаха къде е чалъма на отварачката. Естествено, че проблемът не е в нея.


Но до сега почти никога не ми се е налагало аз да отварям бутилките.


Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.