Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 31.05.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: не знам,нови [re: Kиpo]  
Автор SkyLy (непознат )
Публикувано12.11.09 07:31



При мен е по различно. При мен са 5 реколти, като до сега само съм мачкал гроздето след гроздобера. Гроздето е от тараш(квото остане по лозята след гроздобера). По около тон-тон и половина се събира всяка година. Тъщата се занимава с производството на виното и ракията, а аз после пия

.
Така до миналата година, като развали 200л. вино(сипа му серниста киселина по време на ферментацията за да останело сладко и то замириса на запартаци). И за това от тази година съм се хванал да си правя отделно. Дано се похваля с добро вино.



Тема Re: не знам,нови [re: SkyLy]  
Автор SkyLy (непознат)
Публикувано18.11.09 08:30



Здравейте, отново

. Вече мога да се похваля. Виното стана страхотно. Бентонита го избистри напълно само за 8 дена. Вкусът е точно какъвто очаквах (плътен и е доста ароматно). Вече изпих 2 литра . Благодаря ви за темата и успех и на вас.



Тема Re: не знам,нови [re: Kиpo]  
Автор sashkosas (непознат )
Публикувано18.11.09 12:20



Здравейте на всички,пиша с мъка на сърцето и голям срам защото мисля че с татко направихме голяма беля с виното!!! Смесихме по 100кг каберне,мерло и мавруд и го сложихме в 200л бидон след като махнахме чепките.Посипахме с 200гр серниста и го оставихме да си ври,като премина първата ферментация го източихме от канелката и го сипахме с кофи в 170л бидон - за да изкара там тихата ферментация. Празното пространство над виното (горе долу една трета) го опушихме с сярна лента и му овисихме чашка с лимонена киселина и метабисулфид,затворихме добре и сложихме едно приспособление за да излиза въздуха и да не може да влиза. И ЗАПОЧНА ПРОБЛЕМА - не иска да завира пак и сладни!!! Като го слагахме беше 24 захарност - сега го мериме 5 захарност!? - след първа ферментация! На всичкото отгоре баща ми се уплашил и му шибнал 100гр серниста киселина и сега вече четвърти ден въобще не иска да завира пак,макар че го подсилихме с топли дрожди.
Може ли въобще при това положение да се възбуди ферментацията и да се спаси винцето или да се гръмна!? и ракия...



Тема Re: не знам, [re: sashkosas]  
Автор SkyLy (непознат)
Публикувано18.11.09 20:30



Не съм специалист, но ми се струва, че не е била приключила бурната ферментация. Моето го мерих и когато зарността падна до нула тогава го преточих (трябва да се внимава със захаромера защото при ферментация има голяма вероятност да те излъже). От тук нататък не съм много сигурен как се процедира, но мисля че трябва да се затопли цялото количество поне до 18 градуса. Самите дрожди казваш че сте ги затоплили, но ако не ме лъже паметта на 30 градуса умират, а количеството което сте затоплили със сигурност не е достатъчно да вдигне 18 градуса на цялото количество вино. Според мен пак ще си започне ферментация, но трябва да се затопли. Нека все пак и Киро се изкаже, както казах аз съм лаик в областта и всичко което знам е на теория.



Тема Re: не знам, [re: SkyLy]  
Автор sashkosas (непознат )
Публикувано19.11.09 09:41



Благодаря ти за отговора,ние го прехвърлихме защото много утихна-да не кажа че спря да ври въобще и решихме че е свършила първата ферментация и след като не се възбуди пак в новия бидон тогава го измерихме и видяхме че е със захарност 5. Да не би захарноста още от началото да му е била висока много пък...незнам или сме му убили дрождите със сернистата киселина...добре ще е наистина Киро да каже кво да правя !



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Ripple]  
Автор potenza (непознат )
Публикувано23.11.09 19:26



Имам един въпрос или по-скоро няколко:
Първо за източването на виното след бурната ферментация, мисля че най-точно, е когато захаромера покаже 0, защото температурата влияее много на процеса и не може да се каже каберне 7 дни мерло 6.
Другото е че според мен без дрожди и серниста киселина също става хубаво вино стига да се спазват останалите неща и материала да е добър 23-24 захарност и стареене в дъбово буре 1 г.каберне и мерло50/50.



Тема Въпрос към Киро [re: Heизвecтeн]  
Автор potenza (непознат )
Публикувано23.11.09 19:28



Имам един въпрос или по-скоро няколко:
Първо за източването на виното след бурната ферментация, мисля че най-точно, е когато захаромера покаже 0, защото температурата влияее много на процеса и не може да се каже каберне 7 дни мерло 6.
Другото е че според мен без дрожди и серниста киселина също става хубаво вино стига да се спазват останалите неща и материала да е добър 23-24 захарност и стареене в дъбово буре 1 г.каберне и мерло50/50.



Тема препинателните знаци са [re: potenza]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.11.09 22:19



ВАЖНИ.



Тема Re: препинателните знаци са [re: Kиpo]  
Автор potenza (непознат )
Публикувано23.11.09 23:19



Да важни са, апропо нищо не отговори на въпросите или реши да се скриеш в бутафорията.



Тема Re: препинателните знаци са [re: potenza]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано24.11.09 09:03



Отговорих по-горе защо захаромерът не е меродавен СЛЕД началото на ферментацията(реално от добавянето на серистата киселина) до КРАЯ и(реално декемврийското претакане на виното, за да се освободи от въглеродния двуокис).
Относно отделянето на виното от джибрите, това е лична преценка на всеки, сроковете са ориентировъчни. При всички положения след втората седмица с тях, говорим за селски изпълнения и ход надолу на качествата на виното. Точка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.