Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 20.04.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tirtirlin]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано17.10.10 15:50



Няма да си първи! от 2004 на бай Киро инструкцията съм си разпечатал, и по нея си правя вино. Правя и за 4-5 диши още и винаги свършва, хората тук са жадни за вино като елен за вода.
Ти с твойте пластасови бидони няма да направиш като света вино, нъ колкото и аз го правя, алкохол за пиене да прсвещава ума и да прочисти мозъка, сърцето и червата. Затова няма и да сулфитираш пласмасови бидони, да не се запалят и капнат на главата ти. Сулфиитра се БЪЧВА

ала от нея не намериха нищо, а само череп, нозе и китки от ръцете.


Тема Бааа... [re: фaмyлyc]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано18.10.10 08:02



Не е то точно така. Сулфитира се мъстта (гроздовия сок, материала, както искаш го речи) най-често със серниста киселина(6% разтвор), а може и с калиев метабисулфат. Именно чрез сулфитирането се постига "дезинфекция", "обеззаразяване" на смляното грозде

.
Бъчвите се Напушват със серни ленти, пускат се през отвора на телчица(примерно) и се палят. Така се постига по-голяма сигурност откъм унищожаване на гадинки по самите бъчви и чистота на съда. Друга манипулация за бъчвите, преди напушването, е Миене! със сода за бъчви(натриев карбонат). Киро доста добре го е обяснил това в текста с червено. Айде със здраве и успех.

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: Бааа... [re: Heизвecтeн]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано18.10.10 10:14



И аз така си го мислех,обезпаразява се ширата,от некви диви,бесни дрожди,хидри,амеби,чехълчета и по едри лимузини





Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tirtirlin]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.10.10 10:42



За ракия- както за виното, но не е нужно да изчаквате избистряне, разбира се. Варите при органолептично(на вкус

) установяване на липса на остатъчни захари в материала.
Ако сте изтеглили част от или целия самоток, веднага след това заливате джибрите с разтвор на захар във вода - най добре в съотношение 4:1, за да стане по-бързо ферментацията. При тоя процес тя има "летящ старт" от огромното количество готови и "гладни" дрожди по ципите на джибрите и обикновено приключва за седмица-две МАКСИМУМ. И вече е готов за дестилация материалът.
За сулфитиране на пластмасови съдове са Ви написали - прави се не с фенер или серна лента. Лично аз сипвам няколкостотин млл сериста киселина и обливам с нея цялата вътрешна повърхност на бидона, вкл. капака(естествено, по подразбиране, предварително измити с гореща вода и сода за бъчви и добре изплакнати!)

зимата сте доиде рано и сте си отиде кусно. сте е уясяваста и вледеняваста.

Редактирано от Kиpo на 18.10.10 10:43.



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор Bлeчyro (Крокодил)
Публикувано20.10.10 08:58



"Лично аз сипвам няколкостотин млл сериста киселина и обливам с нея цялата вътрешна повърхност на бидона, вкл. капака"-Смятам да приложа тази процедура при дезинфекция на дамаджани.Може ли да Разредя киселината с някакъв процент вода?

Говори ми ... умирам за глупости....



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Bлeчyro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.10.10 09:12



Аз поне така правя, но не повече от 2-3 пъти, все пак трябва да остане серен двуокис.После оставИ известно време затапена и си действай нататък.

История на Религиите не води до църковност и води до радост на сатаната!


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор vlad155 (непознат )
Публикувано21.10.10 11:13



Нов съм тук ...сега се регистрирах специално за да питам няколко неща относно правенето на домашно вино !



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор vlad155 (непознат )
Публикувано21.10.10 11:14



Искам специално да питам няколко неща Киро...явно страшно много разбира...а аз за сефте тази година се опитвам да правя вино...



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: vlad155]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.10.10 20:13



Питайте. Ще отговоря, ако мога. Чак такъв спец не съм, определено има да уча много,м а и има по-спецове, но голяма част от тях си стоят на камбанарията на знанията си и в един момент се оказва, че опитът също играе огромна роля. Питайте.



История на Религиите не води до църковност и води до радост на сатаната!

Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор dragomir12 (непознат )
Публикувано04.11.10 13:55



киро здравей ,аз съм нов в тази тема.нов съм и във винопроизводстото
на 30,10,2010 купих 170 димят ,махнах му чепките и го намачках.
излезе около 110 литра мъст и джибри.измерих захарноста 16 след един ден сипах 10 кг захар за да се дигне на 23,24.
съда мие 200 литров бидон .няколко пъти го преточвам.сипвам в един леген и го връщам в бидона не съм слагал серниста киселина ,нито калиев метабисулфат.
кажи от тук натам какво да правя за да стане вино като трябва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.