Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 23.04.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Radoslav Radev]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано30.10.11 16:58



1. да
2.да, 1 процент останали захари ще ги прежалиш, дори да има
3. зависи, по принцип всички неща за двойните преварки важат за плодовите ракии, тези от хубаво грозде нямат нужда от това. Ако има нормален градус(43-46 поне) и отличен аромат и вкус, аз не бих преварявал гроздова или пък винена - абсурд
4. Ако наистина е била толкова със сигурност ще остане остатъчна захарност и така, добавяне не само би било излишно, но и безсмислено и вредно(ако правиш вино)

А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор Radoslav Radev ()
Публикувано31.10.11 11:31



Привет отново!
В събота и неделя сварих винените джибри - 34 л. ракия излезе към 47 градуса и 6 л. е 41 градус. За другата събота съм запазил ред да сваря и последния казан с добавената захар и съм готов. Отново благодаря за отговорите. :)



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор начко (непознат )
Публикувано01.11.11 22:50



Здравей Киро!Значи сложих дрожди, бърках и според мен вече спря бурната ферментация.От 130кг каберне отточих едвам 40 л. в отделен бидон 85л.Херметизирах и сложих маркуче в бурканче, но ме притеснява че винцето е малко в този бидон.На вкус е супер още сега, но е много мътно и едвам източих тези 40л. от семките на гроздето.Дали ще се утаи.При мъстта мисля остана малко 10-15л.винце.Решил съм да сложа 30л.вода с 9-10 кг. захар и да не го пипам за да стане второ вино.Ако става за пиене - добре, ако не на ракийка.Да слагам ли на второто дрожди.Много ме притеснява че е мътно, но то при толкова бъркане смо да не го предобрих.Както даде пример с любовницата, май много взех да и обръщам внимание, чак прекалих.





Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор tvtodorov (ентусиаст)
Публикувано02.11.11 07:53



Киро здрасти. Мерлото още клокочи и не спира. На постоянна температура е 17-18 градуса. Вчера го опитах и на нос имаше странен дъх, сякаш на кисилината дето сипах още в джибрите, ама не точно. На вкус му няма нищо обаче, но изобщо не е готово. Още стадни. На 15-ти трябва по график да му приключи тихата, но силно ме съмнява. Възможно ли е този мирис да е от това че сега доста бурно клокочи в бурканя, демек да е въглероден двуокис. Абе на нещо запарено сякаш мирише. Да не е тръгнала някаква болест лека-полека без да усетя. Няма никаква бистрота, даже е пълна мътилка. Цвета е много добър иначе, вкуса въпреки че сладни също е добър. Алкохола се усеща, щипе и на езика, демек работи си винцето, ама тоя нос ме притеснява. Дали да не го отворя отгоре и да сложа една ябълка, както по стар народен обичай, че да може по-лесно да диша? Как мислиш?

http://ttodorov.alle.bg

Редактирано от tvtodorov на 02.11.11 07:56.



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Ripple]  
Автор васил паскалев (непознат )
Публикувано02.11.11 11:57



здравей.имам въпрос защото до сега не съм се сблъсквал с подобен проблем. взех си мерло и натоках 140л.гроздето беше с 20-21 захарност и сложих 2кг захар.вече 20 дена ври и като го гледам ферментацията почва да свършва а виното ми сладни.мерих захарноста днес -12.има ли начин да го оправя или ще пия сладко вино.



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tvtodorov]  
Автор Bлeчyгo (Крокодил)
Публикувано03.11.11 07:10



И моето мерло имаше такъв мирис докато не си приключи изцяло тихата ферментация!В деня в който беше готово, всякакви тежки и неприятни ухания се изпариха

Същото беше и с мавруда, а и двете сега са разкошСтига си го тормозил това винцеостави го да си преври затворено и по- малко го отваряй, че накрая наистина не дай Боже ще пипне некой бацил



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Bлeчyгo]  
Автор tvtodorov (ентусиаст)
Публикувано03.11.11 10:32



Аз не го отварям :) само от канелката дегостация прая. Добре де. Оставям го и толкоз.

http://ttodorov.alle.bg


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: начко]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.11.11 11:30



има нещо такова :))

Виждам че без пости и без да отидеш при свещеника на изповед, няма да се успокоиш!


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tvtodorov]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.11.11 11:31



Каквото е могло да се направи - направил си. Дай му още малко време и почвай да го пиеш :)
А догодина - живот и здраве, вече с опита от тази(и с потиснато желание за експерименти, ако подобно се появи!) - още по-добро!

Виждам че без пости и без да отидеш при свещеника на изповед, няма да се успокоиш!


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: васил паскалев]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.11.11 11:35



прогнозата ми е лоша. Не знам в какво сте сбъркал, но освен, че (вижте нагоре в темата) захарността не може да бъде измерена точно с битов захаромер, СЛЕД началото на ферментацията, по принцип, ако всичко е нормално, на 4-6 ден бурната ферментация ТРЯБВА да е приключила, което значи, я остане един процент недоразградена захар, я не.
Причини могат да се търсят половин дузина: лошо грозде, неправилно измерена(много по-висока) захарност, студено време, пресулфитиране в началото и т.н.

Виждам че без пости и без да отидеш при свещеника на изповед, няма да се успокоиш!



Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.