Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 19.04.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tvtodorov]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.10.11 14:12



Затопляш част от виното(без да превишава 40 градуса) и смесваш - докато не мине 21-22 градуса. Като тръгне ферментацията вече и 19 му стигат.
От магазинните, да. Дрожди.

Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tvtodorov]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.10.11 14:48



Не го пипай повече: ))



Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!

Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор tvtodorov (ентусиаст)
Публикувано03.10.11 15:00



Няма, край .... пууу



http://ttodorov.alle.bg

Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор tonkata2900-206265 (непознат )
Публикувано06.10.11 20:11



Здравейте, първо искам да благодаря за съветите, които сте дали в началото.
Искам също така и да задам няколко въпроса.
Слагам вино за втора година. Първата година не беше зле като за първа(може би късмета на начинаещия:-)) Тази година е втора поради невъзможността да гледам грозде си купувам. Сложил съм в дървено буре, което е купих миналата година 200кг Мавруд и 50 кг Мерло. Захаромера показа 23. В бидон съл сложил 150кг Мерло и 100кг шевка, захаромера 25. Чистенето на съдовете беше, както вие сте описали на принципа, като прецениш че не можеш повече потъркай още половин час. За съжаление твърде късно прочетох темата и не съм правил закваска, може ли да се окаже проблем? И има ли някакви насоки, които бихте ми дали. Шевката и мерлото сложих преди 3 дни, добавил съм и 3 кг "ягодов отел" по изричното настояване на човека с който съм го правил. Мавруда и мерлото сложих днес 06.10.

Поздрави



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: tonkata2900-206265]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.10.11 21:13



Може да се окаже при мерлото:)
Колкото до отела... Извинявам се на Вас и всички други четящи, ама ако тоя "познавач" ВИ каже, с извинение(извинението - мое) да се подмиете с ширата, ще го направите ли? :) Дори подозирам, че примерът ми не е особено удачен, по причина, че няма да вкара страничен аромат, колкото лисичия сорт.


Макар, че толкова малко количество може и да се размие(ама по-скоро - не). Другата година забравете въобще, че съществува такова нещо(всякакви американски и хибридни сортове, освен, ако не харесвате агресивния досаден лисичи аромат).
Иначе причина за други опасения няма: ще пиете хубаво вино.

Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!

Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор tonkata2900-206265 (непознат )
Публикувано06.10.11 21:30



Много е хубав човека една от причините да слагам вино а на всичкото от горе и да ми харесва да се нацапам до ушите и да лепна като лента за мухи :-) Просто нкъде е пил и много му е харесало и е упорит като магаре :-) Но много държеше на миризмата от този отел. А тя наистина е прекалено силна.



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор nikokass ()
Публикувано09.10.11 12:31



Здравейте,
Интересува ме каква трябва да бъде температурата в помещението по време на тихата ферментация? Продължава ли да бъде 20-23С? След като и тя приключи трябва ли да се остави на студено, за да се забистри?



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор начко (непознат )
Публикувано09.10.11 19:49



Здрасти на всички.Въпросът ми е следния:в събота си купих 120кг. каберне и 13кг.маврут за 120л.бидон.Навън беше студено 10-14 гр.С, смляха ми го на място (без чепките).Получи се мъст около 90л.сипах около 85-95 мл. 6% р-р на серниста киселина и разбърках с ръка хубаво, но нямах термометър и ми се стори студен материала.премерих температурата и беше 15гр.С.Поставих 3л.бутилка с вряла вода в мъстта.Захаромера показваше 25-25,5%.След като се охлади бутилката, а мъстта се загря до 18гр.С изсипах водата в мъстта и пак разбърках.Премерих захарност и беше 24%.Мислех да поставя дрожди но не намерих.КИРО късно ли ще е да ги сложа в понеделник.Днес(неделя) сутринта в средата на мъстта имаше балончета (червени) и беше 18гр.С





Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: начко]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.10.11 20:10



Слагай. И да е тръгнала ферментация от диви дрожди, няма да попречи.

Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: nikokass]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.10.11 20:11



Поне 18, иначе ще стане много бавно, ако не остане и остатъчна захарност.

Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!



Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.