Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 23.04.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос [re: Heизвecтeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.11.10 08:18



За по-малко от 2-3 тона не си заслужава, но това е мое мнение. Машината.
Иначе за Мавруда да вметна: то е екстрактно, таниново вино. За да получиш всичко, което е заложено в гените му, трябва да забравиш за първата му Коледа(говорим за чисто сортово вино. Ако сложиш 1-2 трети Памид вероятно ще стане. Но! Дори Букетът, който е хибрид между него и Пино Ноар, поочупва танините и става за пиене напролет чак. Но пък какво вино...!!! Определено бих сложил Мавруда след (около, зависи от личния вкус) Каберне и определено ПРЕДИ Мерло в класацията на световните вина.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор gorskiat_ (непознат)
Публикувано12.01.11 15:42



Много полезно дал съм на жената да го учи наизус. Ние си правим вино от боровинки има ги много тъдява. По силно става от ракия жената се напива от една паница и да видиш кво става. Та думата ми е важи ли тая рицепта за боровинки.



Тема Re: как да направим хубаво вино.нови [re: gorskiat_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.01.11 15:53



За плодовите вина има по-бамбашка рецепти и тъй като нямам опит с тях, не бих се правил на спец. В конкретния случай бих докарал със захар захарността до 17-19 и бих действал както в общия случай. После обаче - с повишено внимание, щото виното ще е с десетина на сто алкохол максимум и трябва да се затвори в бутилки или изпие до лятото.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано18.01.11 20:25



Тук е моментът да те похваля за изключително хубавото вино дето си ми дал. Както се оказа, бях благословен с тази божествена напитка. Ще те номинирам за виноделец на годината. Трябва да те взема на някой римски фестивал:)



Тема мерси, ама [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.01.11 10:26



римските фестивали ги правите все по време на някоя кампания.


Тъй че докато вие си размахвате бутафорните мечове, прати ми от ония босоногите да ми разтъпчат...линовете

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема Re: мерси, ама [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.11 17:20



те мечовете хич не са бутафорни, особено този, който ми го изработват сега.
Иначе новият фест ще е в началото на септември.
Колкото до тъпченето на грозде - мисля че в романтичния клуб има достатъчно кандидатки:)))



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано03.02.11 15:42



Връзкар!





Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор ivanan_k (непознат )
Публикувано06.07.11 22:35



Някой може ли да ми каже при каква температура протича тихата ферментация. Незнам защо но този елемент ми убягва. Къде ли не търсих и отговор не намерих. Благодаря предварително на всички и най вече на инициатора КИРО.



Тема Re: как да направим хубаво вино. [re: ivanan_k]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.07.11 09:04



каквато дал Бог, но по-добре умерена. Под 16 ако ти е бил силен материалът със захарност, близка до граничната(над която може да остане остатъчна такава във виното), има опасност да протече твърде бавно и да тръгнат други нежелани процеси. 18-20 е най-добре. 1-2 градуса толеранс отдолу или 2-3 отгоре не са кой знае какъв проблем за любители като нас. Нагоре вече става отново нежелателно - опасност от излишна летлива киселинност, разни бактериални развития, разточване при незапазена достатъчна киселинност на гроздето. Застрашени са сортове, които не запазват достатъчна киселинност при добро узряване: Памид, Мерло в много горещи райони(личен опит!), разни хибриди и директни сортове или пък при винифициране на десертни сортове, както правят някои етц.

Който пости строго и се моли не се възбужда като теб, а се радва в Бога.

Редактирано от Kиpo на 07.07.11 09:08.



Тема временна подтема: Ще ми остане някой тон Гъмза [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.09.11 19:51



-грозде.
Ако има мераклии, в периода 15-26, почивните дни, ще си бъда на село и ще организирам гроздобер . Тъй като не мисля да слагам повече от тон-два собствено вино, мераклиите да си купят истинско грозде от сорта Гъмза и да се опитат сами да си направят хубаво вино, могат да ме потърсят. Стига, разбира се, транспортът и пътуването до Видин да не са им проблем. Вероятно количеството за продаване ще бъде между 2-3 и 5-6 тона.
Пик ъп онли! :) Нямам никакво намерение да доставям грозде, който наистина иска да опита една легенда, при това от реколта, която се очертава уникална като качество от 11 години насам...нека заповяда!


П.С: Цените ще варират между 70 и 90 ст на килограм(+-10 ст), в зависимост от количество и заявки, както и актуална пазарна цена на свободния пазар.

за контакти:


Редактирано от Kиpo на 07.09.11 19:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.