Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 26.06.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови  
АвторTO3И ЧOBEK (Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 20:02



Питам Ви сериозно-АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?Пия всяка вечер по 200-300 гр. концентрат.Услажда ми се,правя го в къщи преди вечеря,гледамтелевизия,чатя тук и вечерям.Лягам си в 23.00.на следващият ден ставам в 7.00 и ходя на работа.Това го правя почти всеки ден.Харесва ми.не мога без това.Дали нямам зависимост от алкохола,не пуша,не съм курварин,обичам жена си и детето си.Понякога зяпам като се почерпя,раздавам някой друг шамар.кажете ми алкохолик ли съм.Благодаря ви предварително.



Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: TO3И ЧOBEK]  
Авторsstan (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 18:07



Абе какъв алкохолик бе то като теб сме 80% от хората в България значи всички сме алкохолициКато вземеш да пиеш по кило на ден тогава му мисли



Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: sstan]  
Автор Fire walker ()
Публикувано22.10.04 05:25



може да ти се стори странно, но според медицинкото определение за алкохолизъм -по 300 грама на ден си се смята безусловно за проблемно пиене-или алкохолизъм, особено ако човекът казва-"не мога без това", раздава шамари и т.н.
Лековатите "утешения" никому няма да помогнат.По-добре е,човек да е наясно и да потърси помощ докато е време.
Иначе няма да се усети как ще се хлъзне по нанадолнището и ще съсипе живота на жена си и най-вече на детето си, които казва, че обича.Алкохолизмът е заболяване, точно както язвата е такова, и както за язва ходим на лекар така и за това не би трябвало да се притесняваме да потърсим помощ.Важно е да се помогне на човека да бъде най-доброто което може да бъде и да запази достойнството си, а не да бъде "утешаван" че всичко му е наред, докато накрая кажем "мани го, тоя е алкохолик".....

И ..не....съвсем не 80% от хората в БГ пият така.Може би ти трабва да се замислиш.....

Mens agitat molem

Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: Fire walker]  
Авторsstan (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 10:36



Прав си относно сериозността на заболяването аз няколко пъти съм имал "възможност" да видя за какво става въпрос и какви са окончателните последствия.Съгласи се обаче че не може да се поставят всички под една мярка - 300 мл и толкова.Всичко е строго индивидуално и следователно субективно.Няма нищо притеснително в начина по който го прави човека/ не е по цял ден или когато има работа/.Лошо е ако след това следват шамари и т.н. за които в случая явно не съм обърнал внимание.



Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: sstan]  
Автор Fire walker ()
Публикувано22.10.04 13:09



И е така , но и не съвсем. Има определени стандарти, според които се оценява дали човек пие проблемно или не.300 грама на ден е ДАЛЕЧ над нормата и се смята за сериозен проблем вече.Тези стандарти са на базата на медицински показатели за способността на организма да преработва алкохол без това да се отразява на функционирането му.Това са неща приети от световната здравна организация и са стандарти във всяка болница по света.Разбира се има някакви индивидуални рзличия в толерантността към алкохол, но в този случай вече нещата са много извън нормата.

Mens agitat molem

Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: TO3И ЧOBEK]  
Автор arrows™ (сияйна)
Публикувано22.10.04 15:36



В отговор на:

Това го правя почти всеки ден.Харесва ми.не мога без това.



Дори още да не си алкохолик,то както си тръгнал, скоро ще станеш.А и с тея шамари дето ги раzдаваш
В отговор на:

като се почерпя раздавам някой друг шамар


има голяма вероятност жена ти да не те иzтрае и да си вдигне парцалките и детето и тогава...няма да има нужда да ни питаш дали теzи 600 гр. дето ги пиеш те правят алкохолик.
Вzемай мерки дОкато е време

"Идеята ви не е достатъчно налудничава, за да е вярна!"Нилс Бор, физик

Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: TO3И ЧOBEK]  
Авторporkinson (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 11:33



Алкохолик си



Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: Fire walker]  
АвторДжибpoтpeйд (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 06:41



"Тези стандарти са на базата на медицински показатели за способността на организма да преработва алкохол без това да се отразява на функционирането му.Това са неща приети от световната здравна организация и са стандарти във всяка болница по света."-т'ва доФторите сте ужасни бе!Все пречат пиенето,пушенето,преяждането,други приятни занимания и те опасни...аман!



Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: porkinson]  
Автормъдpa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 14:53



не си алкохолик със сигурност,по скоро организма ти ще може до едно време да се справя с поетия алкохол и след това ще се наложи да го намалиш,а и да спреш,има хора които до дълбока старост живеят,пили ежедневно алкохол,даже по малко боледуват от другите.гледай да пиеш качествен алкохол и спре шамарите защото това е простащина а не алкохолизъм.



Тема Re: АЛКОХОЛИК ЛИ СЪМ?нови [re: Джибpoтpeйд]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.02.07 20:23



целта на медицината е да умреш здрав!



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.