Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 03.06.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се прави ракия?нови  
Автор Footman (hoolie)
Публикувано25.07.05 17:06



Здравейте,
интересувам се от къде мога да си намеря нещо като наръчник за варене на ракия? Баща ми никога не е правил и ме е яд, че няма от кого да се науча. Най се интересувам за кайсиева ракия :) още съм тиийн ама ако си намеря тези дни ще изкупя кайсии и ще си направя ракийца :)

Благодаря Предварително!



Тема С мерак:-)нови [re: Footman]  
Автор KиpoАдминистратор ()
Публикувано25.07.05 20:15



1.Купи си стотина кила кайсии
2.махни им костилките(на мен ми помагат жената и балдъзата,а отскоро-и дъщерята)
3.На това количество сложи (примерно) 10-ина литра вода с разтворени в нея няколко килогреама захар.
4.Купи няколко 20-грамови пакетчета жива мая за хляб
5.размий в подсладена вода маята до получаване на еднородна маса и сипи ОТГОРЕ НАД КАЙСИИТЕ БЕЗ ДА РАЗБЪРКВАШ
6.След половин-един час масата запшочва да ферментира мощно-тогава разбъркай

Последно-ако имаш захаромер-измервай захарността на масата и като падне на 1-нула- вари!
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ няма да слушаш самозвани селски експерти -"трябва да фермрнтира 40 дни" и подобни глуупости-точно по това време на годината всичко протича максимум за седмица,а по-миналата година всичко стана за три дни,но аз от кумова срама изчаках още два преди да сваря
Получи се най-хубавата кайсиева ракия-без загуби от оцетнокисела ферментация и изветряване на материала(40 дни!)
Когато стигнеш до самто варене на материала-обади се за да ти дам и там някои практически съвети.
Не забравяй да ми кажеш с какъв казан разполагаш!
Ако е 200-250 килограмов- смени "100 килограма " поне със 150.
Хайде,успех!



Тема поправка за Киро [re: Kиpo]  
Автор миpизлизливия пop (миризливец)
Публикувано27.07.05 13:36



Киро ако може една поправка от мен - ако ще слага захар няма да е зле да знае че водата която трябва да сложи трябва да е 3 пътуи повече от захарта - в противен случай има вероятност захарта да стане като консервант а не като материал за ферментация - това е.



Тема ако захарността на кайсиите е средната за тазинови [re: миpизлизливия пop]  
Автор KиpoАдминистратор ()
Публикувано27.07.05 23:23



годиня-демек умряла работа-при всички положения под 10,1 или два килограма за сто килограма каша няма да е фатална.Дори би възпрепятствала евентуален уклон към ацетатна ферментация в тая жега.
В най-лошия случай да забави с половин един ден доразграждането на остатъците.
Но да-по принцип си прав-затова му дадох някакви лимити на човека.
БТВ вчера разговарях с едно момче-силистренче.Положението с кайсиите е много трагично тази година.
А вчера -и с една кака-троянчанка.Положението със сливите се очертава същото.
Лошо.ЛО-ШО!



Тема Re: ако захарността на кайсиите е средната за тазнови [re: Kиpo]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано28.07.05 17:26



а ся остаа и ябълките да дадат фира кат рИколта и ми отиде калвадоса

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: ако захарността на кайсиите е средната за тазнови [re: pirx]  
АвторГpoздaн (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 16:20



никакви сливови, кайсиеви, ябълкови и разни други плодови чорби не могат да се мерят с истинската гроздова ракия! така знам аз от дядо ми :)



Тема Викаш киселанови [re: Kиpo]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано07.08.05 00:00



се оказа сливата на троянската кака

Живи и здрави!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.