Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 20.05.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Bloody Mery [Кървавата Мери] - рекламация  
Автор turist (планинар)
Публикувано14.09.04 10:30



Здравейте!

Моя вкус ли не е наред или бармана е слаб?

Блъди Мери съм го пил два пъти!Веднъж практическите занятия по Барманство в колежа и веднъж преди 5 дни в "Florenza" (варненско заведение).
1.В колежа беше един от многото коктейли, които правихме. Не помня колко голяма е била чашата и дали е смесван в шейкър или във висока чаша, но си спомням, че ми хареса на вкус.Усещаха се и водката и доматения сок!
2. Във въпросното заведение (барче - не е Бар).Коктейлът ми бе поднесен в чаша за уйски ( такава или такава беше) , а не в такава и започнах да усещам водката едва след като бях изпил половината от питието! Естествено още след първите 2 глътки отидох на бара и се оплаках на бармана, ама върви доказвай, че не ти е сипал водка, като не си го видял да го прави пред теб!Бе вече, ако си поръчвам там ще бъде всичко в отделни чаши

Та питам аз в един приготвен както трябва Блъди Мери през цялото време ли се усеща водката или към края чак???



Тема Re: Bloody Mery [Кървавата Мери] - рекламациянови [re: turist]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.09.04 20:45



А бе ти какво искаш от барман който е най-вероятно само обвинен за такъв а реално си е разливач на пиене и бачка за по 120 лева без осигуровки???? То неговата голяма цел в това заведение е да спазва грамажите на сипаното пиене пък клиентите каквото искат да викат въпроса е всичко да става по най-бързия възможен начин за да няма недоволни клиенти.

Аз лично си поръчвам всичко отделно не вярвам на хора които са обвинени за бармани.



Тема Re: Анадък!нови [re: Диaн]  
Автор turist (планинар)
Публикувано16.09.04 00:13



Право думаш куме!
Анадък!

Не се бях досетил за тоз тънък момент



Тема Re: мммммм...нови [re: turist]  
Автор Bълk (Дремещ)
Публикувано27.09.04 14:37



.. коктейла не трябва ли да е пресечен и водката да е отделена от сока в чашата? Ако не греша, сок се пуска по нож и е по-тежък от водката и спада долу.

-
The night rolls on like slow moving train,
and soul cries out for a handful of rain.


Тема I luv u, Mary!нови [re: Bълk]  
Авторhurlyburly (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 11:28



Не се пресича.
Поне не е така в оригиналната рецепта.
Според мен блъдито си е манджичка и напълно важи принципа за индивидуалния вкус.

Аз лично си го приготвям много люто - с много табаско, черен пипер и Абсолют Пепър. И дебел солен венец. Сутрин. На пияното. И нещо на Елтън Джон.


*съгласен за барманите! просто не си поръчавйте блъди в кофти барове. има места където го правят добре.



Тема About the bartendersнови [re: hurlyburly]  
Автор B@L@RK (Прерасъл)
Публикувано16.10.04 00:32



ЕЕЕЕ, стига де:)
Заради един барман оплюхте цялата гилдия!
А и ако някой е решил да ви реже ще го прави с какъвто си реши коктейл, а не само с Блъди, hurlyburly!

Иначе - да. Във висока чаша се пие!

________________________________
Това, което не ни убива ни прави по-силни...


Тема Re: About the bartendersнови [re: B@L@RK]  
АвторBlend (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 06:13



Винаги го бъркайте преди консумация.
Много бармани бъркат Bloоdy Marry с Virgin Marry. Последното е само доматен сос с подправки (няма водка)



Тема Re: Bloody Mery [Кървавата Мери] - рекламациянови [re: turist]  
Автор Flight of death (passive...)
Публикувано23.03.05 16:35



в блъди мери водката ти е най- малкия проблем- но би трябвало да се усеща през цялото време понеже доматения сок и водката се смесват в шейкър- и си вървят заедно...и си е във висока чашa....иначе бруталното на тоя коктейл са пиперливите сосове- без тях...слаба работа :)

Same desire, different time....


Тема Re: I luv u, Mary!нови [re: hurlyburly]  
Автор The Destitute (непознат)
Публикувано30.03.05 18:48



Da eba, ti si prawi[ percowka.



Тема Ц,нови [re: Bълk]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано31.03.05 14:19



разбърква се с барова лъжичка. Трябва да са смесени.

_______
No matter how closely I



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.