Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 03.06.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АБСЕНТнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано23.03.05 00:38



така е, водил е деструктивен живот Ван Гог, но се смята, че епилепсията и зрението са от абсента. Причинно-следствената връзка се изследва отдавна.

_______
No matter how closely I


Тема Re: АБСЕНТнови [re: Flight of death]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано23.03.05 00:40



ми мисля, че пречи... погледни Салвадор Дали - не си е позволявал пиене, когато рисува, напускал е официални вечери, за да рисува... другото си е лаладжийска история, всички сме били хипари, ама така изкуство не се прави. Според мен.

_______
No matter how closely I


Тема Re: АБСЕНТнови [re: Flight of death]  
Автор janitor_of_lunacy (джудже)
Публикувано23.03.05 07:44



<и не разбирам с какво пиенето и изобщо деструктивното поведение пречи на естетиката и изкуството?>

Ама аз никъде не твърдя такова нещо!!! Вярно, че се изразявам зле, ама чак пък толкова...
Деструктивното поведение на Ван Гог го споменах като потенциална подкрепа на твърдението ми, че не би трябвало изцяло на абсента да се приписват болестните му състояния, т.е. едно такова поведение също би могло да бъде фактор за развиване поне на формата на епилепсия, от която е страдал.
Както и да е, много оф-топик забих, така че по-добре да спирам!

В началото бе мълчанието...


Тема Re: АБСЕНТнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Flight of death (passive...)
Публикувано23.03.05 15:26



ами- оказа се следното- след като е паднала забраната в момента се продава някакъв вариант от който са махнати най- отровните съставки, и е намалено алкохолното съдържание- в момента е 55 % а преди е бил 70 %- вчера го пробвах- не мога да преценя за странични ефекти но по мое скромно мнение е по- слабо от българска мастика- на вкус е почти същото- само е леко по- слабо....а от ОНЗИ абсент- едва ли може да се намери лесно...

освен това преди това пих нещо което мисля е доста по- хм...интересно- Captain Morgan- може да не е зелено, нооо....

иначе- не е чак толкова зелено....а готиния цвят най- лесно се получава със синьо кюрасао и нещо златисто на пример :))

но сега разгледах едни рецептички- крайния ефект е ЧЕРЕН коктейл



Тема Re: АБСЕНТнови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Flight of death (passive...)
Публикувано23.03.05 15:27



то точно деструктивността му е най- сладкото на ван гог :) той е пич



Тема Re: АБСЕНТнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Flight of death (passive...)
Публикувано23.03.05 15:30



ааа добре :)

пак една от "любимите" грешки в общуването...

еми така си е- когато си решил да се самоунищожаваш- избираш най- силните методи :) естествено че когато са повече на веднъж ефектът е по- силен- то това е и целта ако не се лъжа ;)



Тема Re: АБСЕНТнови [re: Flight of death]  
Автор janitor_of_lunacy (джудже)
Публикувано23.03.05 21:07



<еми така си е- когато си решил да се самоунищожаваш- избираш най- силните методи :) естествено че когато са повече на веднъж ефектът е по- силен- то това е и целта ако не се лъжа ;)>

АААА, силно възразявам върху това твърдение. Самоунищожението при Ван Гог не е било самоцел, просто жертва на обстоятелствата и амбициите си!

В началото бе мълчанието...


Тема Re: АБСЕНТнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Flight of death (passive...)
Публикувано23.03.05 21:58



ох, пак не се разбрахме- кой е казал че е самоцел- деструкшън винаги е средство, никога цел...

Same desire, different time....


Тема Re: АБСЕНТнови [re: Flight of death]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано23.03.05 22:42



да, и се получава като с безалкохолната бира, безкофеиновото кафе и кока кола, леките цигари и прочие... не си падам аз по тия неща.

Знам, че някъде в София около Раковски едни хора организираха партита с абсент... внасяха го от някъде, ама не съм убедена колко е вярно, и че още съществува, някакво елитарно звучеше...

_______
No matter how closely I


Тема Re: АБСЕНТнови [re: Flight of death]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано23.03.05 22:46



на мен ми харесва живописта... и мисля, че е можел още много да даде, ако не се е самоунищожавал...

_______
No matter how closely I



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.