Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 13.06.24 
Непрофесионални
   >> На пиячите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АБСЕНТнови [re: Aнoнимeн]  
АвторCroesus_ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 16:54



На "Милин камък" в Лозенец има една кръчма, дето се води за клуб на ФК "Лозенец". Ей там продават абсент, но малко скъпичко, на всичко отгоре в чаши по 25 гр. В Халите съм виждал да продават бутилки ~ 38-39 лв / 700 грама. Не гарантирам обаче, че този в Халите си заслужава.



Тема Re: АБСЕНТнови [re: Aнoнимeн]  
Автор Jimson_Weed (минаващ)
Публикувано25.06.04 16:33



Препоръчвам първо да изровиш информация от интернет за различните марки, които са ти достъпни (нямам представа какво точно може да се намери в нашта мила родина), за да знаеш какво си купуваш. Имам смътен спомен, че се деляха на четири групи в зависимост от начина на производство, обаче повече... не мога да кажа. И после, ако имаш финансовата възможност, да опиташ всичко, до което можеш да се добереш. Аз съм пила два вида и мога да свидетелствам, че между този, който продаваха в Метро, отровнобледозеленикакъв на цвят, и един чешки (мисля) синкавозеленикакъв, разликата е доста огромна, и не само в градусите (съответно 55 и 70, мисля, че варират между 40 и 80 или там някъде). И двата ми харесаха, но са много различни. И освен това предполагаемите наркотични ефекти не са били само предполагаеми, в достатъчно големи количества и при редовна употреба; и освен това в момента са, действително, само предполагаеми, понеже защото това, което се е пиело едно време, сега никъде не го правят. Но някъде из нета се мотаеха и рецепти за приготвяне на оригиналното питие.
Успех в търсенето и наздраве



Тема Re: АБСЕНТнови [re: Jimson_Weed]  
Автор_croesus (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 01:39



Оригиналният абсент всъщност представлява испанска мастика. Този, дето го е пил Ван Гог е съдържал освен алкохол и над 100 билкови съставки. Именно те му добавят психотропното действие. Навсякъде в Европа е забранен за производство и продажба, поне психотропния. Но един швейцарец ми каза, че в Испания все още се правел нелегално и затова швейцарците от време на време организирали "туристически пътувания" натам.



Тема Re: АБСЕНТнови [re: _croesus]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 12:49



am ne iskam da se proiznasiam mnogo nekompetentno no vse pak da si kaza kakvo sum chul i vidial :>>> purvo niakoi gledal li e filma Ot Ada (from hell) ako ne gledaite ako ne vi se gleda tzelia (shtoto e gaden i izvraten) prevurtete do momenta v koito inspektora si pravi absent !
ta absenta kato pitie si e shto gode edin i susht (s malki razliki na vkus ,gradusi i tzviat ) samia psihotropen efekt idva kogato se dobvi edna sustavka proizvodna na opiuma no vsushtnost e otrova za sega ne moga da vi kaza imeto no kato go izrovia moga da vi ia kaza che koito iska da eksperimentira :>>> samo deto po lesno shte mu e da se napushi s heroin (efektut e sushtia)



Тема Re: АБСЕНТнови [re: niakoi]  
Автор Jimson_Weed (минаващ)
Публикувано28.06.04 15:04



Да ти кажа честно, аз не бих вярвала точно на филмите, ако съм тръгнала да събирам информация за нещо.
Абсента не е що-годе един и същ, или вкусовите ми луковици ме лъжат. Не мога да повярвам, че от толкова много марки се е случило да опитам точно двете единствени толкова различни една от друга. Не знам какво разбираш под "малки разлики", но за мен са доста съществени.
За ефекта: тук не съм сигурна; но мисля, че грешиш. Мисля, че в оригиналния абсент психоактивното вещество няма нищо общо с класическите опиати.
А да си добавиш можеш каквото и да било, за разнообразни ефекти; към каквото и да било също, ако става за въпрос. Но това няма много голяма връзка с напитката, която са употребявали айде-да-не-ги-изреждам-че-са-много преди намколкоси години.



Тема Re: АБСЕНТнови [re: Jimson_Weed]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 19:45



:>
ne sum ekspert :> i neznam samo si kazah mnenieto :> a za vkusovite kachestva imah predvid "malki razliki" kato pri vodkata , rakiata ,skoch i tn. i tam ima spored niakoi znachitelni razliki mezdu markite (i as sum mezdu horata koito go misliat)
no vse pak si ostavat edno i sushto pitie predpolagam (samo predpolagam) che i pri absinthe e sushtoto :>
sega da kaza za toia absinthe v halite neshto ne mi vduhna doverie beshe 55% i beshe spored men skup 45lv ako imate niakva informatzia za neshto po hubavo (stava duma s po visok gradus) moze i pak da e okolo taia tzena kazete che da go vidia :> 10x predvariteno :>



Тема Re: АБСЕНТнови [re: niakoi]  
Автор ss_ (докторче)
Публикувано29.06.04 11:15



Имаш предвид Лауданум.

Не ми харесват платната на Рубенс.
След пране се свиват.


Тема Re: АБСЕНТнови [re: ss_]  
Авторniakoi (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 19:20



da tochno tova imah predvid :> Лауданум



Тема Re: АБСЕНТнови [re: niakoi]  
Авторeek (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 00:55



Аз пък си купих Абсент от Швейцария 45 %, на цвят е прозрачен и съдържа минимално количество HDC, но в някакъв райпн на Швейцария, местните си правели от този с голямо количество на тия съставки. с продавача се заприказвахме и той ми каза че това бил всъщност истинския абсент а този отровнозелен, който продават във Виена е всъщност само търговски продукт със 70 % алкохол и без никакви съставки



Тема Забранено е не... [re: Aнoнимeн]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано31.08.04 23:21



заради предполагаемите "наркотични" ефекти, а заради доказаното му мно-о-ого лошо влияние върху потентността на мъжете. Как иначе! Нали ще вземат да останат страните без пушечно месо!

Първо е забранен във Франция (1912), а после и в другите страни. Последна го забранява Испания, и то чак през 36-та.

Забраната е валидна в почти всички страни в Европа, независимо от принадлежността им или не към ЕС. Албания и България явно не се смятат за "нормални" страни и по такива места производителите на абсента си зарибяват потребители.

Интересно, че на територията на инициаторката на забраната, Франция, абсентът е забранен за консумация, но не и за производство. Хе-хе!

Бъдете високи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.