Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с инсталиране на PHPнови  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано15.10.11 17:54



Имам инсталиран Apache като част от Subversion Edge (collab.net). Към него имам добавен и PHP 5.3.3 и всичко си работеше, до днес. Системата ми е Windows 2003 Server x64, съответно и Subversion Edge е x64.

Днес обнових Subversion Edge do версия 2.1 в която Apache e 2.2.21. Apache престана да се стартира поради проблем с PHP:

Process err output: httpd: Syntax error on line 71 of C:/Program Files/CollabNet/Subversion Edge/data/conf/httpd.conf: Cannot load E:/PHP/php5apache2_2.dll into server: %1 is not a valid Win32 application.

Не знам защо досега е работило, но като че ли има проблем с 64-битовия Apache и 32-битовия PHP (php5apache2_2.dll).

Гледах за Windows binaries за PHP, но всички са Win32, няма x64. Сега се чудя накъде да търся, някой да е имал подобен проблем?

------
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт


Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: JWalker]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано15.10.11 19:01



Намерих решение, с неофициална 64-битова дистрибуция на PHP.



Нещо по-ново и по-официално има ли?

------
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт

Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: JWalker]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано15.10.11 20:26



При Уиндоус редовно стават драми с Апач и рнр. Това, което помня, е че в 99% от случаите имаше замесен някой .dll файл който или е много стар или не е нужното място.

Аз поне така си решавах проблемите:
1. Дръпни си отнякъде

. Аз си го бях копнал от една дистрибуция на Visual Studio 6.
2. Когато някой .dll ти изписка го "отвори" с dependency walker-а и виж какво му липсва. Липсващите неща той ги оцветява в цикламено, розово и червено, в зависимост от сериозността.
3. Дръпни липсващото нещо от и го пусни в System32 .

Това, макар и с известна знимавка, решава проблемите изцяло и еднократно. Особено ако става въпрос за инсталиране на някой по-шантав екстенжън на рнр.



Тема Re: Проблем с инсталиране на PHP [re: croesus]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано16.10.11 11:38



Предишната версия на Subversion Edge, макар че е обявена 64-бит, явно е съдържала 32-бит Apache,

от collab.net. А сега са сложили 64-бит Apache и нещата се сплескаха. Сложих онова PHP 64-bit 5.2.5 и нещата тръгнаха. Само на един друг сайт Flyspray кирилицата, вече намираща се базата (MySQL) стана на ??????????. Нови неща на кирилица обаче влизат. Не ми пречи, защото не го движа това, сега съм на Redmine, а отдолу е Ruby. Друпалският ми сайт изглежда е добре. -- това са все вътрешни сайтове във фирмата.

Чета на и се чудя защо е това, в Apache да компилират със стар компилатор (VC6) и въобще защо е това разделение. Сега онези от collab.net знае ли ги някой с какво си компилират тяхното Apache. Те направо ти казват, ако искаш PHP, пусни си някое друго Apache някъде с PHP, но не на нашето. Като рових вчера, мина ми една страничка, където някой си разцепил SVN repository, и след това предположил че PHP е виновно, защото то пък направило нещо лошо на Apache. Някъде на svn.haxx май беше.

А тук има 64 бит Apache и PHP, VC9 и явно човека си ги поддържа редовно и навреме.




Някога поддържах SVN, като си правех всичко ръчно: Apache, SVN, PHP. collab.net са удобни, че ъпдейтовете са лесни, дават ти конзола за добавяне / махане на юзери и минах на тяхното. Но засечката с PHP 64 май ще ме накара пак да мина на моя си сборка, от например .

------
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт

Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: croesus]  
Автор federer112O11O91O221253 (непознат )
Публикувано18.10.11 19:41



При Уиндоус редовно стават драми с Апач и рнр.

Аз как пък веднъж не съм имал проблем, вече две години се занимавам с уеб разработка на PHP. :)



Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: federer112O11O91O221]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано19.10.11 16:26



Виждам, че доста си навлязъл в PHP. Можеш ли да решиш ето тази задача, чрез PHP, на един ред?



Имам предвид не да пишеш
echo 1; echo 2; echo 3; ...
а да ползваш само вмъкнати една в друга функции и оператори?



Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: croesus]  
Автор taliezin ()
Публикувано26.10.11 17:38



$res = array_sum(preg_split('//', $str = preg_replace('/[^567]/', '', $input), -1, PREG_SPLIT_NO_EMPTY)) / strlen($str);

така става ли?



Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: taliezin]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано27.10.11 01:43



Става. Браво!





Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: taliezin]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано30.10.11 22:55





Иййй... Стаа!

В практиката налага ли се на такава дълбочина да Стаа?



Тема Re: Проблем с инсталиране на PHPнови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор taliezin ()
Публикувано31.10.11 17:18



за съжаление все още не работя това което искам..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.