Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Тема Въпрос от начинаещ ...нови  
Автор ExcelF ()
Публикувано24.11.08 11:21



Започнах работа в нова фирма. Едно от задълженията ми е и поддръжката на фирмения сайт. Сайта е направен да се обслужва с административен панел , но понякога все пак се налага и нещо да се препрограмира. Тогава се обаждаме на програмиста , който го е направил. И разбира се това е свързано с заплащане.
Не съм програмирал никога. Е , нещо на HTML съм правил , ама съвсем елементарно. Сега искам да се опитам да усвоя PHP. На него е написан сайта ни.
Та имам следните въпроси - има ли програма като Dreamweaver например , на която да се работи с PHP или всичко е писане на код. И има ли програма с която да работя локално на компютъра ми със сайта - напр. източил съм всичко от сайта и работя локално на компътъра ми и виждам какво съм променил. А не работя със сайта. И когато вече всичко е ок прехвърлям готовите неща.
Въпросите ми сигурно са малко ламерски , но нали никой не се е родил научен.

Благодаря.



Тема Re: Въпрос от начинаещ ... [re: ExcelF]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано24.11.08 13:58



програма като dreamweaver, където имаш preview и можеш да си редиш елементи с мишката няма.. иначе за среда за писане можеш да опиташ NetBeans, който поддържа PHP в последните си версии..
програмата, с която можеш локално на твоя компютър да изпробваш сайта всъщност са няколко програми -

, ,

правилното инсталиране и конфигуриране на горните програми сигурно ще ти се стори трудничко, така че можеш да пробваш с някой готов пакет, който включва трите, например (нямам представа дали тоя XAMPP е добър, никога не съм го ползвал, но е поне отправна точка в търсенето на нещо подобно, ако това не свърши работа)

разбира се това не отменя нуждата от много последващо четене, за да разбереш например как тия три неща работят заедно и защо са ти всъщност :)

-------------
КЗЛ

Тема Re: Въпрос от начинаещ ...нови [re: Viper X]  
Автор ExcelF ()
Публикувано24.11.08 16:32



Viper X , благодаря ти. Ще се задълбая в четене. Вече изтеглих сайта локално и може да експериментирам.



Тема Re: Въпрос от начинаещ ...нови [re: Viper X]  
Автор ro6aviaМодератор (усер френдли)
Публикувано11.03.09 13:05



В отговор на:

нямам представа дали тоя XAMPP е добър, никога не съм го ползвал, но е поне отправна точка в търсенето на нещо подобно, ако това не свърши работа



аз лично ще ти го препоръчам, наистина спестява много главоболия. само се погрижи да фикснеш някои дупки от типа на достъп до phpMyAdmin и всичко е на шест. разбира се за девелопмент на твоята машина, не бих го препоръчал за основа на публичен хостинг с шернати ресурси ;)



Тема Re: Въпрос от начинаещ ...нови [re: ro6avia]  
Автор gogo_bg (непознат)
Публикувано18.03.09 23:06



И appserv върши добра работа за локалната машина. Същото с phpMyAdmin важи и за него.

,


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.