Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Питане за цена  
Автор 1973 (непознат )
Публикувано21.09.08 01:59



Здравейте,искам да попитам за цената на един код...

Значи искам да се направи следното.

Нещо като форма - в която да се попълват данни,от порядъка на една страница.
Примерно,данни на фирма,две дати (да се избират от календар),няколко услуги (избират се от падащи менюта).
Тези данни да се записват в база.
Също така да се направи график календар с някой от данните въведени то формата по горе.
Да може да се търси по определени параметри от въведените.
Да може да се прави корекция на данните.
Да може да се извежда резултата за принтиране.

Примерно,въвеждам данни на фирма,избирам дати за извършване на набор от услуги,маркирам типа на услугата и вида на поръчката,избирам от падащи менюта услугите и сейввам това.След като го сейвна - в календар да ми се запише,например на 23.09.2008 от 8.30 - 10.30 да се извърши следната ххххх услуга,от 12.30-13.30 друга и т.н. - та да го показва графично- като календар.
Да мога да търса по №,име на фирмата ,дата,час,тип на услугата.
Да мога да променям записа в базата.
Да ми извежда записа на всяка фирма за принтиране,като договор примерно.


Та колка би струвало такова нещо?

Благодаря.

Ако има желаещи за дискусия - ще напиша и имейл.

Редактирано от 1973 на 21.09.08 02:05.



Тема Re: Питане за ценанови [re: 1973]  
Автор imagination (непознат)
Публикувано26.09.08 12:25



Здравей,
Някакви контакти ?

www.absurdi.com


Тема Re: Питане за ценанови [re: 1973]  
Автор 1973 (непознат )
Публикувано26.09.08 17:17



Ето един е-mail:

errorme@abv.bg



Тема Re: Питане за ценанови [re: 1973]  
Автор w (www)
Публикувано27.09.08 09:03



ми зависи от много неща, кои го прави, какви са подробностите и т.н.

начинаещ може да предложи цена 50-100 лева и качеството ще е съответно, може например само да изглежда че работи долу горе а всъщност да не може да се ползва

ако се прави от компания като част от друг проект цената може да стане и над 10 000 лева



C++ is waste of time for web development

Тема колко струва кола?нови [re: 1973]  
Автор w (www)
Публикувано27.09.08 09:54



този въпрос е подобен на въпроса колко струва кола(на които отговора е че има коли за 200 лв и за 200 хил лв)
като кола се препоръчва да се купува на цена колкото е годишния доход

та така май подходящ отговор като за теб е че кода за които пита струва колкото можеш да си позволиш



C++ is waste of time for web development

Тема Re: Питане за ценанови [re: w]  
Автор 1973 (непознат )
Публикувано27.09.08 12:51



Да ясно ми е,че цената варира - но все пак трябва да има някакви граници.
Описал съм горе - долу какво трябва да прави скрипта.
Например ако някой напише от ...до... в разумни граници ще мога да си направя изводи...



Тема колко струва кола?нови [re: 1973]  
Автор w (www)
Публикувано27.09.08 13:01



ми както съм писал по долу твоя въпрос е подобен на въпроса колко струва една кола



C++ is waste of time for web development

Тема Re: Питане за ценанови [re: 1973]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано28.09.08 02:13



Виж, ако не си се занимавал поне малко с програмиране няма как да разбереш колко е сложен въпроса ти. Колегата подходящо е сравнил с кола - ти като неспециалист посочваш нещата, които са видими за теб, но които могат да те подведат за цената. Най-добре отиди при някой "уебаджия" и му обясни за какво иде реч, а той ще ти зададе допълнителни въпроси (от които съм сигурен ще разбереш колко различна е гледната точка на програмиста и на потребителя) и после ще ти каже някаква цена. Ако не - поне ще ти каже как да обясниш какво искаш на други "уебаджии", които вече ще те разберат.




Ето тук ще ти напиша някои примерни опции, които за теб са невидими, но могат да изстрелят цената в космоса:

1. В календарите ще може ли да се избира всяка дата от 1.1.1901 до 31.12.2099 или има ограничения, които ще зависят от датата, на която ще се въвежда нещо във формата. Съботите и неделите валидни дати ли ще са или например 3 март 2009 г. 2:00 ще е невалиден избор? Ако двама души въведат един и същ час в една и съща дата и на двамата ли ще са валидни заявките или втория ще отпадне?
2. Валидацията на останалите въведени данни - ще има ли критерии по които ще се съобщава на потребителя "Въведохте невалидна стойност в поле XYZ" и какви ще бъдат те?
3. Ще има ли свързаност между отделните полета във формата - например ако има отметка в чекбокса Х трябва ли да се скрият полета Y и Z? Ако от падащото меню N се избере "Иван" трябва ли в падащото меню M да се появяват стойности "Иванов", "Петров" и "Георгиев", а ако се избере "Иванка" същите стойности да стават "Иванова", "Петрова" и "Георгиева"?
4. Контролния панел (това, което ще гледаш ти от сайта) може да се окаже в пъти по-тежка задача от формата за въвеждане. Да започнем от това, че той трябва да е урл защитено с парола и трябва да се поработи по сигурността.
5. Търсенето по различни критерии може да е и много лесна или ултра трудна задача. Ако записите ще са малко могат просто да ти ги изсипят в една таблица, но ако са по 100 дневно такава таблица може да стане огромна и тогава ще са нужни филтри, за да те улеснят да видиш конкретен запис и евентуално да го редактираш.
6. Технологията, която искаш да се използва - PHP, AJAX, или съвъра ти е IIS и става само на ASP.
7. Дизайна на всичко това - може да ти струва от 0 до 1000 лева, особено ако трябва да се натаманява в някакъв съществуващ вече сайт и да се интегрира с други менюта. Какъв-да-е или хубав - сложи още от 0 до 1000 лева.

Това не е изчерпателен списък, просто малко насоки в каква посока да си обясниш нуждата.



Тема Re: Питане за ценанови [re: croesus]  
Автор 1973 (непознат )
Публикувано28.09.08 03:52



Ок!
Това е добре,по принцип сравнението с автомобил е неуместно.
Всички хора по света знаят цената на опред. тип автомобили с опр. тип характеристики,така е и при мен - когато поръчвах собственият си автомобил имаше опции - искаш това от...до... ит.н. знаех предварително цената на базова модел и правех избор...но да оставим автомобила...

Така

Календара може например да зпочва са начална дата 01.01.2005 - до 01.01.2099

Ако двама души...по принцип ще има само един административен акаунт...
Да - не може да има два еднакви записа ...проверка на дата и час...при въвеждане и сравняване със съществуващи от базата данни...

Никаква валидация,освен стандартната - в това поле числа или цифри,в другото текст + проверката за еднакви записи...

Никакви връзки между отделните полета - никакви падащи подполета...

Административен панел - дотолкова,че да се радактират записите в базата-да трябва да е защитен с парола...

Търсенето ще е по критерии - полетата от формата,по име ,дата,услуги и т.н.

Технологията е ясна пхп -достатъчно мощен продукт за тази задача...освен това пиша в този клуб...за сървъра нямам представа,скрипта и базата ще се хостват там - където е и сайта на фирмата ми ...

Дизайна не ме притеснява ни най малко - засега,искам скрипта да работи да това което описвам,да го тествам и да кажа "Да"- ако не ми хареса дизайна,ще си платя отделно да се направи подходящ дизайн.

Това е ...

Редактирано от 1973 на 28.09.08 03:55.



Тема Това е ... ?нови [re: 1973]  
Автор w (www)
Публикувано28.09.08 08:37



хехехе "Това е ... "

като гледам тези многоточия май има и доста друго

май всъщност ти трябва безплатна консултация

питай колко вземат например адвокатите за консултация


Редактирано от w на 28.09.08 08:52.



Тема сравнението с автомобил е неуместно?нови [re: 1973]  
Автор w (www)
Публикувано28.09.08 09:13



и още нещо смешно

двама ти пишем че примера с колата е подходящ ама ти си държиш на твоето
"сравнението с автомобил е неуместно"

сигурно вече си си измислил "отговор" и пишеш колкото да се забавляваш



ми и за веб проектите се знаят примерни цени, има малки които струват от 20-100 лв има и такива дето струват милиарди

базова цена може да се каже ако има разработен продукт и разработени варианти, както с колите така и с веб проектите

за колите са вложени много пари да се разработи определен модел и да влезе в производство, към него са разработени определени опции които се предлагат серийно към всяка кола

по подобен начин може да се гледа и на веб проектите - като се разработи един път може да се продават единични броики с допълнителни екстри които също са разработени предварително

тогава може да има сценария които ти е познат от колата - базов модел с екстри, добавки и доработки

за веб проектите в много случай още не са разработени серийни модели и за тва се налага такива като теб да си поръчват единични броики
като се изработва специално за теб цената може да е много по висока от серийния модел



C++ is waste of time for web development

Тема Re: Питане за ценанови [re: 1973]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано28.09.08 14:19



Мисля, че от 200 до 400 лева е справедлива цена за такова нещо, предвид че със сигурност ще има още дреболии за уточняване. За двеста лева е по-вероятно да намериш студент или някой, който е правил нещо подобно, и който само ще до напасне на твоя случай. Ако някой ще започне да ти го прави отначало приеми, че цената ще е около 400 лв.

Но ако имаш желание можеш да платиш на някоя фирма 2400 лв без ДДС, за да се чувстваш по-сигурен, че си дал проекта си на професионалисти.





Тема Re: Питане за ценанови [re: croesus]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано28.09.08 20:51



приятелю, само времето дето би загубил да разбереш какво точно иска човека струва повече от 200 лева сигурно :) като добавиме и времето за поправките след коментарите на клиента (а не може ли еди какво си да става еди как си) и бъгфиксовете, които сигурно ше се наложат - сложи още 200 лева за това

значи цената която си му предложиш от 200-400 лева е само за уточняването на изискванията и за довършителните работи накрая....

общо взето според мен справедлива цена за такова нещо е например 1000 лева при това без дизайн, поне за толкова бих се договарял аз...

все пак ако наистина разбираш от уеб програмиране и имаш няколко сериозни проектчета, които да показваш, няма да ти е проблем да си намериш работа по проекти за 10 долара на час например, като това е абсолютен минимум (например в odesk).. та ако сметнеш колко работа са 400 лв при минималната часова ставка от 10 долара на час ще получиме към 30 часа, което е недостатъчно да уточниш детайлите за това какво трябва да се получи като краен резултат, да си направиш поне малък анализ и да накодираш цялото нещо, че и най-вероятно ще ти се наложи да го пуснеш да работи на хостинга, което технологично не е кой знае какъв проблем, но обикновено е времеотнемащо, защото отсреща рядко имаш човек, който разбира какво точно го питаш..

-------------



Тема Re: Питане за ценанови [re: Viper X]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано28.09.08 22:29



Е аз се занимавам с програмиране само като лаик, най-вероятно си прав.


btw. на теб съм ти бях обещал нещо а нищо не свърших защото ми изскочиха други неща. Извинявам се.





Тема Re: Питане за ценанови [re: croesus]  
Автор 1973 (непознат )
Публикувано29.09.08 01:46



Благодаря ти!

Просто искам да знам дали въобще да почвам да го правя това чудо...



Тема не форма, а формуляр!нови [re: 1973]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано29.09.08 12:36



Това, което си описал представлява формуляр. На български език думата форма означава съвсем друго нещо.

За цената, наистина зависи от сложността. Когато става въпрос за календарен изглед например, най-сложното нещо е да се визуализират едновременно- протичащи процеси или такива, отнемащи повече от един ден. Затова трябва да уточниш дали е възможно по едно и също време да има две или повече действия, както и дали те могат да продължат от единия ден в следващия.

И все пак, ориентировъчно ми се струва, че една цена в интервала 500-1000 лв. би била справедлива, но наистина много зависи.

Everything louder than everything else...


Тема Re: Питане за ценанови [re: 1973]  
Автор ro6aviaМодератор (усер френдли)
Публикувано11.03.09 12:46



В отговор на:

Ок!
Това е добре,по принцип сравнението с автомобил е неуместно.
Всички хора по света знаят цената на опред. тип автомобили с опр. тип характеристики,така е и при мен - когато поръчвах собственият си автомобил имаше опции - искаш това от...до... ит.н. знаех предварително цената на базова модел и правех избор...но да оставим автомобила...



Сега ще се включа като лошия дето се заяжда:
До момента си написал приблизително следната аналогия:
Искам кола която да е с четири гуми, стъкла, бензинов двигател между 1000 и 2000 кубика и купе. Такива има и в моргата в Дружба и в шоу рума на порше софия запад




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.