Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема тряя ми малка фатка за SQL и PHP  
Автор msafinx (dll)
Публикувано06.05.08 16:27



Пичове какво трябва да направя за да използвам PHP стойностите на променливите в SQL заявка =(

вместо да бъде

$sql = "UPDATE `db`.`users` SET `Hobby` = 'soccer' WHERE CONCAT( `users`.`UserID` ) = 46";

имам данните но през формуляр и сесия, като
$Hobby = 'soccer';
$_SESSION['UserID'] = 46;

и искам да стане нещо от рода на

$sql = "UPDATE `db`.`users` SET `Hobby` = $Hobby WHERE CONCAT( `users`.`UserID` ) = $_SESSION['UserID'] ";





Тема Re: тряя ми малка фатка за SQL и PHPнови [re: msafinx]  
Автор Computer (новак)
Публикувано06.05.08 19:52



имаш два вариянта :

1. $sql = "UPDATE `db`.`users` SET `Hobby` = '$Hobby' WHERE CONCAT( `users`.`UserID` ) = '{$_SESSION['UserID']}' "; /* оргаждане да масив с {}*/

2. $sql = "UPDATE `db`.`users` SET `Hobby` = '".$Hobby."' WHERE CONCAT( `users`.`UserID` ) = '".$_SESSION['UserID']." "; /* конкатенация*/



Тема Благодарско!нови [re: Computer]  
Автор msafinx (dll)
Публикувано07.05.08 20:36



ще ги пробвам =)



Тема Re: Благодарско!нови [re: msafinx]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано08.05.08 20:24



незнам какво пишеш, ама виж функцията mysql_real_escape_string и я използвай активно.. ако ше го пускаш сайтчето дето го правиш в интернет де, ако е само за localhost не е чак толкова фатално

-------------



Тема txнови [re: Viper X]  
Автор msafinx (dll)
Публикувано23.05.08 20:43



сега осъзнавам колко балъшки въпрос съм задал, но за 2 дни не бях мн наясно с php то... =)

а тая функцийка ще я видя по късно, че в момента с адски много задачи са ме натоварили






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.