Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 04.05.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тестване на скрипт  
Автор pjordanov (непознат )
Публикувано09.01.08 22:37



Здравейте имам следният въпрос! Искам да тествам един PHP скрипт,т.е направил съм си една форма за обратна връзка, но не знам как да пробвам дали ще ми изпраща съобщенията на съответния адрес. Чувал съм само че ми трябва хостинг на меил сървър който поддържа PHP.Някой сеща ли се за някой безплатен такъв? Или въобще ако може да ми подскажете за някакъв друг начин за тестване на скрипта ми. Инсталирах си локален сървър WAMP5, но със него ми дава постоянно грешка


Предварително благодаря ако някой ми подскаже нещо!




Тема Re: Тестване на скриптнови [re: pjordanov]  
Автор oт roвeдapци (джуруляк)
Публикувано10.01.08 00:48



инсталирай си някакъв мейл сървър на локалната машина и джиткай колкото поискаш



Тема Re: Тестване на скриптнови [re: oт roвeдapци]  
Автор pjordanov (непознат )
Публикувано12.01.08 15:51



Инсталирах си "Postcast server",а какви настройки трябва да му направя за да ми подкара скрипта ? Защото като се опитам да пратя мейл постоянно ми дава грешка 404,каква може да е причината?





Тема Re: Тестване на скриптнови [re: pjordanov]  
Автор sasho_metallico (плашипутарник)
Публикувано13.01.08 01:29



Не забравяй да си настройш header-ите! От тях зависи дали мейла ти ще стигне до крайната си цел или ще бъде reject-нат.
Аз на моя windows кошник ползвам qk smtp server [така се казва

]
PHP.ini-то ми е по default, що се отнася до настройките относно мейл функциите и сървърите. И всичко работи добре, когато сложа необходимите header-и, всичко изпратено се получава.

Иначе безплатен хостинг с работещи мейл екстри е този на Joomla-bg.net, ако не ти се занимава сам да инсталираш тези екстри пробвай там. Аз ги ползвам и съм доволен.
Поздрави на всички!



Тема Re: Тестване на скриптнови [re: sasho_metallico]  
Автор pjordanov (непознат )
Публикувано14.01.08 20:54



След като си написах хедърите ми изпрати мейла, но като сложих във хедърите още 5-6 променливи ми изписа грешка, че може да съдържа най-много 5 елемента.


Въпросът ми е възможно ли е със използването на функцията mail() да изпратя на даден e-mail извлечената информация примерно от 7-8 отделни полета? Т.е. освен аргументите, които се съдържат в хедъра("моя имейл, тема, текст и имейла на подателя"), какъв е начина чрез масива _POST да извличам информацията от останалите полета от формата ми и да ги пращам на мейла ми?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.