Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 14.05.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Търси се freelancerнови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.07.07 22:44



Преди време писах в клуба, сега отново.
Става въпрос за американска фирма, която има доста код.
Кода е ... а бе върши работа, ама не е никак лесен за поддръжка и модификации.
Основното е Asterisk.
Аз пиша основно Perl модули за Asterisk'a.
Но има и доста php - за Web интерфейс.
Основните неща са работа с MySQL и може би файлови операции - upload на файлове, може би ajax.

За плащането - работя за тях от март 2006. Бавят плащанията около 45 - 50 дни, но плащат.
Та - основната работа ще бъде да се поддържат вече направени кодове, bug fix, нови екстри.

Все пак моя опит с PHP е много малък - не съм в състояние да преценя "тежестта" на работата.

Ако има заинтересовани - пишете на бележки, или на мейла ми.
Подписвал съм NDA така че някои неща мога да ги разкажа тук, други - само на бележки/мейл а има и неща за които ще контактувате директно с фирмата.

Мисля че търсят freelancer'и - не фирми.
Заплащането е от порядъка на 15$ на час.
Разбира се всеки който се навие ще трябва да подпише NDA.

Работното време е ясно - основно лсед обяд, привечер и нощем.

Е ако някой е от София - можем да се видим на по бира или каквото дойде.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Търси се freelancerнови [re: bira_more]  
Автор Penguin666 (непознат )
Публикувано04.07.07 15:52



За $15/час няма да намерят freelancer. За $30/час вероятно ще намерят. Обаче с тези закъснения от 45-50 дена нямат шанс фрийлансъра да остане. Аз "уволнявам" клиенти за закъснения по-големи от 7 дена. Предполагам че другите фрийлансъри са по-толерантни, но 45 за дена закъснение никой няма да ги чака. В момента пазара е такъв че има търсене на програмисти и за $15/час + 45 дена бавене на плащанията + тъсене на специфични умения (щото с asterisk далеч не всеки се е занимавал) нямат шанс в България. Точка.



Тема Чак сега видях...нови [re: Penguin666]  
Автор Penguin666 (непознат )
Публикувано04.07.07 15:57



$15/час и NDA? Посъветвай ги да намалят наркотиците. При такива дози няма да изкарат особено дълго :-)



Тема Re: Чак сега видях...нови [re: Penguin666]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.07.07 17:01



Мерси за отговора.
Ми те си търсят - пък по някое време може и да разберат че парите не са достатъчни - поне за тази част на света.
А май са патили от индийски програмисти :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чак сега видях...нови [re: bira_more]  
Автор Penguin666 (непознат )
Публикувано04.07.07 18:44



20 rаботни дена * 8 часа на ден * $15 = $2400
Обаче 2 лев като фрийлансър = 1 лева на заплата, понеже сам си плащаш здравни осигуровки, пенсионния фонд, имаш разходи по поддръжка на компютъра, не можеш да разчиташ на кодекса на труда и повече пари са ти вързани като резерва в случай че останеш без работа. Т.е. все едно имаш $1200 *1.45 = 1740 лв. на месец.

За тези пари не си струва да фрийлансърстваш. Спокойно могат да ти ги дадат поне няколко фирми в София като заплата.



Тема Re: Чак сега видях...нови [re: Penguin666]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.07.07 19:55



Не е чак толкова зле.
Ако бачкаш някъде другаде - осигуровките ти течат така или иначе, а осигуровки не се плащат 2 пъти.
Остава само ДОД - 24% но върху 65% от 2400$ - тоест около 16%.
Така че е по скоро към 2800 - 3000 лв.
Така или иначе имаш компютър, имаш и интернет.
А бе за мен за сега е приемливо - за останалите - всеки си решава.
Времето е повече - но не е 320 часа



Bеer? Mоre?



Тема Re: Чак сега видях...нови [re: bira_more]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано05.07.07 01:33



а отпуски, а оувъртайм и почивните дни който е двоен или празници което е тройно, болнични? Амортизиране на компютъра и интернет не се признават за физически лица като разход, както и ток и вода. Да добавиме и нещо което се нарича вредни условия на труда от рода на работа в нощно време и последващи от това компенсации за липса на личен и семеен живот.



Тема Re: Чак сега видях...нови [re: Bълk]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.07 16:14



А също така:
Възможност да бачкаш на всяко място където има Интернет.
Интернета - не ми е разход, тъй или инак го имам и го плащам - ти да не би да нямаш Интернет у вас?
Разхода на вода кълна се не се вдига ако работя в нас. Вярно кафето е в повече ама водомера не го отчита.
Ток - най-много 10 кинта повече.
Е за семейния и личния живот си прав, ама всяко нещо си има цената.
За сметка на това няма кой да ми вдига джангър кога съм отишъл на работа, няма кой да ме гледа кога си тръгвам, няма кой да ми засича колко време съм бил на обяд.
Има си плюсове има си и минуси.

За мен най-кофтия минус е липсата на готини колежки

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чак сега видях...нови [re: bira_more]  
Автор Bълk (много злобен)
Публикувано06.07.07 02:18



хубаво ... дай да хванем 3 разлики - служител, контрактор и фрийленсър.

1. Служител - (физическо лице) работи по трудов договор за фирма и виси там независимо дали има работа или не. Осигуровки и разходи за работното място се поемат от работодателя. Работната заплата е НЕТО.

2. Контрактор - (обикновено е юридическо лице) сключва се контракт за изпълнение на определена вид дейност за определено време. Може да извърши работа по няколко проекта през това време. Осигуровките се поемат от контрактора, разходи за работното място са според договора. Работната заплата е БРУТО.

3. Фрийленсър - (най-често е физическо лице) наема се като помощен персонал само за извършване на определен проект или неговата част след което се забравя за него. Осигуровки и разходи за работното място се поемат от фрийленсъра. Работната заплата е БРУТО.

Според теб като какъв е по-изгодно да работиш? Мнението ми като работодател ще си го запазя за сега.

За работното време вече е начин за организиране и самосъзнание и съвест на работниците в екипа. За това мога да направя много коментарии, но нека всичко да е едно по едно и по детайли без да прескачаме от вряло на кипело.



Тема Re: Чак сега видях...нови [re: Bълk]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.07.07 13:58



Няма да обсъждам точка 2, защото не съм ЮЛ и нямам опит като такъв.
Най-добре е мешано разбира се. По ТД ти течат осигуровки и някаква заплата, а като фрилансер си изкарваш истинските пари.

На ТД максимума който съм получавал е 1500 лв.
Като фрилансер си докарвам бруто над 2 пъти повече. Ако си платя всички данъци и осигуровки ми остават близо 2 пъти повече от колкото съм изкарвал на ТД.
А аз не се пазаря добре. И съм "отскоро" в тази област. Или казано с други думи за 5 години на ТД в програмирането - стигнах 1500, за 1 година фрилансерство постигам почти 2 пъти повече.
Е няма сигурност - ами бачкам колкото мога и натрупвам достатъчно пари за да си търся работа поне 1 година.

Всеки зане него си - за мен фрилансерството е добро решение за този момент.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.