Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 21.09.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Тема Сайт за обяви/профилинови  
Авторboogie_1OO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 11:46



boogie_1001, след като ти изтрих един път обявата, трябваше да се сетиш че не е желана. Не е желана по следните причини:
1. Не си регистриран потребител на форумите;
2. Не се идентифицираш като физическо/юридическо лице, което търси определена услуга, а даваш анонимен мейл в yahoo.com;
3. Спамиш с тази обява в няколко форума.

Редактирано от ro6avia на 25.01.07 15:11.



Тема До модераторанови [re: boogie_1OO1]  
Авторboogie_1OO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 16:51



1.Напишете тогава за обява какви са правилата и да стои с FAQ отгоре.
2.Защо трябва да се идентифицирам като физическо/юридическо лице, което търси услуга, а давам мейл. На който реши да ми пише, ще го контактна ако офертата му ми харесва и не съм намерил вече изпълнители? Какво означава анонимен мейл - ако напиша ivan_petrov@abv.bg по-малко анонимен ли ще съм?
3.Тук преди време публикувах под друг ник също обява. Писаха ми няколко човека, един контактнах и сега го чакам да се освободи, за да започне работа по друг мой сайт - проблеми да виждате някъде?
3.Публикуването на обява в 2(два)! форума ако е спам, нямам думи просто!



Тема Отговарямнови [re: boogie_1OO1]  
Автор ro6aviaМодератор (усер френдли)
Публикувано25.01.07 17:47



по 1) ще ги напиша "ASAP"!
по 2) защото е коректно. Ползите от това са следните:
- обявата звучи сериозно, професионалисти ще се заинтересуват от нея. в този и вид най-много да се хване някой студент за курсова работа ;-)
- кандидатите ще знаят с кого ще си имат работа и ще преценят своевременно дали си заслужава да пращат портфолио и оферти.
- няма да има повторния на случки, станали точно в този форум, когато колеги работиха "безвъзмездно" за няколко измамника.

иван_петров@абв.бг е също толкова анонимно колкото и другия адрес.
3&3 Изобщо целия стил на обявата е доста несериозен, не е като като за ПРО-фирма, да не говорим за това че си има специализирани портали за outsource услуги, чиято основна дейност е да правят връзката между поръчителя и изпълнителя.

root@ro6avia#echo rm -rf * > /bin/seek_and_destroy
root@ro6avia#/bin/seek_and_destroy


Тема Re: Отговарямнови [re: ro6avia]  
Авторboogie_1OO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 18:03



Оу кеу
Разбирам какво имате предвид, тогава да ви задам въпрос.

Другия сайт за който споменах, че съм намерил изпълнител тук, искам да ми послужи за начало на някакъв бизнес.
Как според вас трябва да процедирам - какво означава регистриране като физическо лице? Няма заради единия сайт да тръгна да си регистрирам фирма - поне не засега.

Ако според вас регистрацията във клубовете дава някаква форма на сигурност, за мен въобще не е така. Имам такава fake регистрация в друг сайт, че не е истина.

Рошав, относно измамените колеги - кофти. Но досега с хората, с които съм контактувал - си искат определен процент на определен етап. Не знам колко безвъзмездно са работили, но нормално е да си слагат "прагове".

И ще се радвам ако дадете линкове към тези сайтове, които споменават (надявам се, че са български по разбираеми причини..) - ще ми бъде много от полза.
Всичко добро.



Тема Re: Отговарямнови [re: boogie_1OO1]  
Авторpoшaв rъз (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 18:25



boogie_1OO1, не се връзвай на импотентния
на него не му харесва обявата, защото се смята за полубог, полу импот.. ъъ получовек
за това те трие
нищо лошо няма да пишеш нерегистриран

ако беше федерално престъпление нямаше да има опции за писане без логване.

имаш правото на свободен човек да имаш какъвто и да е мейл адрес и селячета с червен врат не могат да ти кажат нищо по въпроса. Ако беше човека държава, а не такава управлявана като роваши и други текезесарски синчета.. сега можеше да го съдиш само защото ти е изтрил постинга

надявам се скоро положението в БГ да се промени и хората, които отдавна чакат да си го отнесат - да си го отнесат



Тема Re: Отговарям [re: poшaв rъз]  
Автор nupaT (pirat)
Публикувано25.01.07 19:46



1. Писането с регистрирано потребителско име не е задължително, но е препоръчително по ред причини. Това няма да го коментирам сега.
2. Човек има право да ползва какъвто си иска email. Това е така. Но с майла които ползва създава и впечатление. Примерно аз искам да си направя сайт. Имам си домейн и т.н. Ми разбира се че ще оставя да ми пишат на contact@mycompany.com (звучи професионално) вместо az_sum_profesionalist@abv.bg (звучи възможно най-тъпо). Дори и студент няма да се навие да прави подобен проект за курсова работа.
3. Това че поста е редактиран означава само че има общоприети правила за писане на подобни обяви и те не са спазени.
Пример:
Аз съм еди кой си от еди коя си компания
Нуждая се от програмисти разбиращи PHP,XHTML,Javascript .......
за направата на онлайн каталог.
Време за изпълнение: ххх дни.
Бюджет: ххх лв.
За повече информация contact@mycompany.com
4. Вече бе споменато че има подобни сайтове които се занимават точно с посредничетво между програмисти и работодатели и тук въобще не му е мястото.
5. Положението в БГ не е виновно че някой не знае как да пише.
6. До сега не съм чул за съдене за изтри пост (дори и в Америка). Това ще взема да го пусна като виц някъде.
Offtopic: Много се смях как един адвокат си застраховал пурите против изгаряне и след като ги изпушил осъдил застрахователната компания след което застрахователната компания го съди за умишлено причинени пожари.
7. Научете се че този форум както и други подобни са за да са полезни за някого а не да си избивате комплексите или да си запълвате времето.

Направо предлагам темата да се заключи.

Break The UnBreakable


Тема Re: Отговарямнови [re: nupaT]  
Авторboogie_1OO1 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 21:34



:-)
Пирате,
извинявай, нещо да си ми писал полезно?

1.нямам засега домейн, но не мисля че това е проблем
2.какво означава - искаме еди какво си за ето толкова пари и еди колко си дни?
Аз давам изисквания - който иска ми дава оферта, казва ми цена и срок - и аз избирам най-доброто за мен.
3.Е кажи един сайт за посредници?
4.Не разбрах за Америката какво намесваш?
5.Аз лично нито съм тръгнал с идеята да си губя времето, нито да обиждам някого, нито да избивам комплекси.
6.Какво му е професионалното да пиша - contacts@my_domain.com - след като мога да съм същия измамник като всеки друг? Реално за домейна най-важното е правилен мейл. Иди издирвай някого по мейла.

Въобще всичко издиша. Разбирам, че е по "естестическо" да се правят нещата по този начин, но аз тепърва "надявам се да" навлизам в бизнеса, и въобще не мога да разбера нападките, а и както казах - всичко издиша...
Общоприети правила - къде са написани тези общоприети правила за оферти???? Пък и сме в клуб PHP - програмисти на Лисп или Пролог ли да търся тук?



Тема Re: Отговарямнови [re: boogie_1OO1]  
АвторXAXAXXA (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 23:25



rabota.dir.bg - Вие сте ръководител във фирма. Стартирате нов проект, но наличният персонал няма необходимите умения, или не разполагате с време. Търсите специалисти в областта, работещи като freelancers (самостоятелни, експерти на хонорар)

www.bgproekti.com - BG Проекти е сайт, където се осъществяват контакти между специалисти (фирми или частни лица), предлагащи услугите си в дадена област, и клиенти, търсещи такива услуги: уеб дизайн, преводи, програмиране, набор на текст, счетоводни услуги, печатен дизайн, ремонт на компютри и електронна техника, и др.

ако потърсиш малко ще излязат още сумати такива



Тема Абе . . .нови [re: boogie_1OO1]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 11:47



много важно е да си наясно от коя страна си застанал, за да си 'избираш'. Но 'щом си 'човека с мангизите' нямаш никакви проблеми, ще го направя, каквото там искаш за 6000, за един месец, ако е това, което си мисля, ако обаче е такова каквото ти и даже не знаеш какво е, цената и времето за изпълнение могат да нарстнат неограничено.
50% авансово при подписване на договора, естествено силно се надявам (за твое добро, пести кинти и време) да си разработил подробна спецификация, останалите 50% при предаване на работата.
Сега ти си този, който скача в джаза, скачаш ли . . . , ако искаш да се свържеш с мен, остави какъвто искаш 'емайл', аз ще имам грижата.

Ами това е, ето ти отправна точка, успех.



Тема Забравих . . .нови [re: boogie_1OO1]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 11:52



да ти кажа, че аз още сричам по PHP букварите, но пък това има и добра страна 'сичко ми е 'прясно'.

Успех.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.