Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Тема алтернатива на mysql_real_escape_stringнови  
Авторalmaak (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 12:04



досега винаги, когато съм вкарвал нещо от форма в база данни съм ползвал, mysql_real_escape_string. само дето до сега не се бях замислял за проблемът с красотата на записаните неща

доколкото знам mysql_real_escape_string слага пред всеки по-специален знак \. ако правилно съм схванал идеята, по този начин се предотвратява изпълнението на скриптове и други такива неща през формата. проблемът ми сега е, че когато записаното в базата данни се покаже в страницата, пред всяка кавичка има \, което изобщо не е красиво. да не говорим, че... всеки би могъл да се досети, какво съм използвал за ескйпване на стингове . та за туй въпросът ми е, има ли друга такава функция, която да е също толкова сигурна, но да не е толкова параноична .

всяка помощ ще е от полза.



Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_string [re: almaak]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.09.06 12:16



В отговор на:

проблемът ми сега е, че когато записаното в базата данни се покаже в страницата, пред всяка кавичка има \,




stripslashes



Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: Bълk]  
Авторalmaak (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 12:53



много благодаря. само още един въпрос, ако не е твърде нахално. добре би било, преди stripslashes да ползвам strip_tags, нали?





Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: almaak]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.09.06 14:40



ми ... от в тагове си има неща които се ескейпват, трябва да махнеш ескейпване и след това ако имаш желание да махаш и самите тагове.



Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: almaak]  
Автор jmut (непознат)
Публикувано28.09.06 10:11



mysql_real_escape_string е единственото правилно решение за да escapnesh правилно sql заявка преди да я пратиш към ДБ-то.
Другият начин е използването на prepared queries но затова ти трябва поне Mysql 4.1
Това че ти се получават допълнителни "\" означава че не си взел предвид magic_quotes.
Този код който ти давам се изплънява в началото на всеки скрипт за да си сигурен че всички променливи ти идват натурално :)) ...без ескейпване.
Общо взето това е и *единственото* място в което някога ще ти се налага да ползваш функцията stripslashes()


if (get_magic_quotes_gpc()) {
$in = array(&$_GET, &$_POST, &$_COOKIE);
while (list($k,$v) = each($in)) {
foreach ($v as $key => $val) {
if (!is_array($val)) {
$in[$k][$key] = stripslashes($val);
continue;
}
$in[] =& $in[$k][$key];
}
}
unset($in);


Колкото до addslashes() ще се радвам да чуя някаква смислена употреба...защото в настоящия момент на развитие на езика....тази функция е безмислена. Само не ми казвайте че се ползва за escaping на заявки към DB.
Успех



Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: jmut]  
Авторчичo митko (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 18:01



Колкото до addslashes() ще се радвам да чуя някаква смислена употреба...защото в настоящия момент на развитие на езика....тази функция е безмислена. Само не ми казвайте че се ползва за escaping на заявки към DB.

Защо да е безмислена - ами ако нямаш mysql extension към php-то ?
Функцията си е на мястото и има моменти, когато може да се ползва.





Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: чичo митko]  
Авторjmut (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 09:45



с какво ще пращаш заявки към базата данни ако нямаш mysql extension...



Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: jmut]  
Авторчичo митko (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 09:58




Защо базата трябва да е mysql ?
Защо да не ползвам PDO, ако е mysql ?

addslashes наистина има недостатъци в сравниени с mysql_real_escape_string и ако базата е mysql наистина е по-добре да се използва втората, но НЕ Е излишна в никакъв случай.



Тема Re: алтернатива на mysql_real_escape_stringнови [re: чичo митko]  
Автор jmut (непознат)
Публикувано29.09.06 16:18



Защото ако не е mysql ще ползваш prepared queries.... и аddslashes пак е безмислено.
Ако ползваш PDO пак ще ползваш prepared queries.
Така или иначе този "спор" няма да доведе до нищо. Лошо няма че съществува функцията. Просто не се употребява как трябва...и това исках да подчертая.
Толкоз от мен.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.