Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пхп функция във форманови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 05:57



Имам нещо такова:
<?php
.....
echo "<form ....... action='".func1()."'>"
.....
func1()
{....
$result=mail(..);
if($result){$var1="page1.html"}else{$var1="page2.html"};
return $var1;
}
?>

Винаги след сабмит отива на пейдж1, ако ще емейла да не се е изпратил.

Как изобщо мога да отивам на разли1ни страници след като натисна сабмит?

Предварително благодаря



Тема Re: пхп функция във форманови [re: Инa]  
Автор edembg (Ученик)
Публикувано14.09.06 09:26



Замени

return $var1;

със

print $var1;

И най-ярките личности си плащат тока.


Тема Re: пхп функция във форманови [re: edembg]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 17:48



Сега само ми принтва паге1.хтмл няа върха на страницата със сабмит бутона.



Тема Не го слушай... :)нови [re: Инa]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано14.09.06 19:19



Просто РТФМ:



Там пише че мейл функцията връща дали пощата е била приета за изпращане... Това са около 99% от случаите. Понеже дали адреса съществува се определя от SMTP сървъра и се генерира писмо с грешка което да се прати обратно. Така че по този начин ще ти е трудно да разбереш дали писмото е изпратено

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Не го слушай... :)нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.06 20:11



Проблема ми е, че някой попълва формата и Сървера, не той, ми изпраща емайл (реших, че така ми е по-удобно, защото и без това трябва да проверявам някои неща лично) и после на неговия компютер се появява страница: .....Заявката ви ще бъде обработена за 1 ден ...... и никога няма да му се появи ... Сори, трай лейтъ и дори емайл няма да му пристигне, защото ще пристигне някъде при систения администратор, дето дори не знам как изглежда. Май ще трябва да записвам заявките във файл, дано така по-лесно да проследява грешките при записването, но там пак исках да избегна нещата с паролите!

Мове пък да му излиза не, че заявката е обработена, а че ще получи подтвърждение по пощата, тако по-досетливите, ако не получат нищо ще опитат пак. нашия сървер се дъни веднъж на три месеца, не е страшно:)).

Като си толково добър, ще ми кажеш ли как една функция в пхп може да се изпълнява само при повикване, че на мен сега дори да не натисна субмит бутона, а да направя бек и пак си получавам маила.



Тема Re: пхп функция във форма [re: Инa]  
Автор EraZoR (непознат )
Публикувано14.09.06 22:53



По-скоро сложи print(); при викането на функцията. Така мисля page1.html ще си излезе където трябва.

А това за изпълнението на функцията само когато се вика, ами то няма как иначе да бъде :)

Мисля че бъркаш "Събмит"-ването на формата, със извикването на "func1()".
Това не е JavaScript.

А относно mail() функцията найстина няма какво да се добави, то си го пише в manual-a, и въобще почети малко преди да тръгнеш да даваш оценки кой колко е добър..

Редактирано от EraZoR на 14.09.06 22:55.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.