Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Тема нещо за upload-анови  
АвторПeтъpчo (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 16:17



Скрипта ми трябва да прочете файл, upload-нат от посетителя. Дори не ми трябва да сейфам файла-значи примерно той е file.txt, аз прочитам втори ред от файла и повече не ми е необходим. Обче не ми е ясно - ще има ли проблем, при условие, че всички посетители ще upload-ват файл, които се предполага,че ще е с едно и също име-например autoexec.bat, няма ли да се получи някаква колизия или нещо там на сървъра да се оплете ?



Тема Re: нещо за upload-анови [re: Пeтъpчo]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано15.03.06 16:28



Нищо няма да се оплете. Файлът първо се записва с временно име, след което можеш да го правиш каквото искаш, вкл. и да го оплетеш, разбира се.

Everything louder than everything else...


Тема Re: нещо за upload-анови [re: Dakota]  
АвторПeтъpчo (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 16:40



Благодаря, Дакота! Значи нали ме разбра-притеснявам се какво ще стане ако 100 посетителя решат в един момент да си upload-нат файла autoexec.bat. Значи така-ще мога да го работя-направо като tmp_name, тъй ли ? Те ще си стоят на опашка и ще се изчакват, тъй ли ?



Тема Re: нещо за upload-анови [re: Пeтъpчo]  
АвторComet (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 17:07



Няма да ги записваш със съштото име, трябва ти различно име на temp фаила за всеки отделен потребител. като си прочетеш каквото ти трябва го триеш. намери един random number generator и го ползвай за имената на temp фаиловете.



Тема Re: нещо за upload-анови [re: Comet]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.03.06 17:27



В отговор на:

намери един random number generator и го ползвай за имената на temp фаиловете.




не дей пречил на машината да работи ... и без подобни изгъзици ще се справи добре

-----------------
живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!

Тема Re: нещо за upload-а [re: Пeтъpчo]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано15.03.06 17:36



Това как се казва файлът на локалния компютър на потребителя изобщо по никакъв начин не бърка работата на сървъра. Сървърът просто получава самия файл и някъде в хедърите пише, че файлът локално се е казвал еди как си. Но файлът моментално се записва примерно с име phpAAA, следващия с име phpAAB и т.н., независимо от оригиналното му име при клиента.

Everything louder than everything else...


Тема Re: нещо за upload-анови [re: Bълk]  
АвторComet (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 17:53



Кажи как де, много си лаконичен



Тема Re: нещо за upload-анови [re: Comet]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано15.03.06 19:05



$_FILES['userfile']['tmp_name'] - то дакота го е казал за името на файла което се получава при ъплоуд.

-----------------
живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.