Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Колко струвам?нови  
Автор Toshko (луд)
Публикувано14.09.05 16:00



Нарочно не питам - колко струва...защото четох предишни мнения във форума :)
Та така. Правя едни сайтчета като ми дадат които не са нищо особено. Просто нещо като каталог на произвежданите от фирмата продукти и страница за контакти. Просто напоследък почнах да се притеснявам, че почват да ме използват за без пари и затова реших да обменя мнения с вас. За това ще ви покажа и конкретен пример:


Това е едно сайтче което направих. Правих дори и дизайна (като дизайнът ми е много слаба черта и много мразим да го правим). Към това което виждате има и администрация в която могат да се добавят/редактират/трият продукти (в този случай мебели).
Общо взето това е с което мога да опиша проекта. Всичките неща които правя са сходни на този сайт.
Та някой може ли да ми каже колко би взел за направата на нещо подобно? Разбира се без да се изхвърляте с цените. Нещо средно...като за българи :)
За това какво аз взех ще ви кажа после, та да сравним нещата.



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Toshko]  
Автор ghs (познат)
Публикувано14.09.05 16:08



50€ не повече



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Toshko]  
Автор m12d (непознат)
Публикувано14.09.05 17:16



300лв без дизайн,
400-450лв - с дизайн



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Toshko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано14.09.05 17:48



моята пишка е по-голяма



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Bълk]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано14.09.05 18:27



Е хубава работа. Аз на теб разчитах най-много да чуя твоето мнение, а ти на базик го удари.



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Toshko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано14.09.05 18:48



уф ... трябваше да го навиеш пациента и за новините и за мейлинг лист и контент менидмънт + още сума ти глупости и така постепенно да качиш цената до 1000 кинта че да има смисъл да си включваш компютъра



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Bълk]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано14.09.05 18:58



Прав си, ама аз съм от провинцията. Тук клиентите и за това едвам се навиват. А другият проблем е, че това ми е като допълнителна работа за свободното време. Ако искат толкова много неща бая ще се замотая. А сайтече като това за една събота и неделя го сглобявам, ако клиента не ми се качи на главата.



Тема Re: Колко струвам?нови [re: Toshko]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано14.09.05 21:30



И все пак (за протокола) колко ги оръси пичовете?




Тема Re: Колко струвам?нови [re: Sanndo]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано14.09.05 23:59



150лв. :)
И сега още един такъв искат да правя и на мен ми се струва, че за много малко пари ме използват.



Тема Re: Ееее..нови [re: Toshko]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано15.09.05 07:08



Братчет, по-принцип сам си преценявяш, ама 150 лв...
Виж сега, то е ясно, че тва се прави бързо и за следващият сайт ще имаш готов сорс само дизайна ще мислиш, ама... 150 лв.... Както ти казаха вече, глей да ги поодереш малко де. Вкарай сладки приказки едикой си модул ако сложиш как посетителите ще се кефят, ако добавиш едиква си страница и клиентите ще се увеличат и т.н. И за всичко в горница от предварителната уговорка взимаш време*ядове+коефициента на интелигентност на клиента (колкото е по умен, толкова повече взимаш). Примерно правиш го за седмица, бавиш ги с месец и им даваш "работещо демо". После почваш да го дооправяш и за всяко нещо взимаш "комисионна". И т.н. Лично аз не се занимавам с комерсиални истории, но логиката навсякаде е такава.
И когато свършиш, ухилваш рибката със сладки приказки и той доволен ти води нови клиенти. И естествено ти се развиваш и след време почваш да си оценявяш сам труда (не да питаш по форумите) в пъти повече.

Аре тва е от мен.

П.С. И все пак не прекалявай от първият път да не те засекат лошо...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.