Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 03.07.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ееее..нови [re: Toshko]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.09.05 12:27



Да, това е доста неприятен момент, когато клиентите не знаят кога да спрат.
При мен често имаше друг проблем - посредникът ми казва "Ама те всъщност не го искаха така, ами малко по-различно. Нали няма да е проблем да се промени това и това" и то се налага всичко отначало да се направи. Рзбира се не се полагат повече пари за това, че единия не се доизразил, а другия недоразбрал.
Така че трябва да си прецениш доколко това не те устройва и да си регламентирате по някакъв начин условията на работа.
например клиентът ти прави писмено описание на това, което иска и се подписва.
И ако иска добавяне или променяне, плаща допълнително. Това ми хрумна като идея, не съм го правила на практика и не знам дали може така да стане.
Но трябва да знаеш (а ти вече го знаеш сто на сто), че човек, който до сега не е имал сайт и фирмата му няма ни най-малка ИТ насоченост, трудно харесва нещо от първия път, а и много трудно може да обясни какво точно иска.
Пробвай да се спазариш за по-голям процент с човека, който ти урежда поръчките, като не пропуснеш да споменеш, че не ти е приятно да правиш промените за без пари.
Успех.

Иначе цената зависи от размера на тази уеб-базирана администрация. Може нещата за смяна да на малко, а може да са абсолютно всичко по сайта и тогава варира +- една нула. Образно казано.

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Ееее..нови [re: else]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано19.09.05 13:37



Рзбира се не се полагат повече пари за това, че единия не се доизразил, а другия недоразбрал.

Да бе да...
Изгражда се предварителен модел с клиента и после всяка корекция се заплаща допълнително.




Тема Re: Ееее..нови [re: Sanndo]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано19.09.05 14:18



Аз казвам при нас как се процедираше, а не как трябва да бъде.
Разбира се, че е най-добре да си кажат точно какво искат и да не решават друго точно като им го направиш. Ама такива клиенти са много малко.

Науката, да, науката ще уреди всичко. А ние можем спокойно да си гледаме телевизия.


Тема Re: Ееее..нови [re: Toshko]  
Авторфaн (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 14:25



Тук ти е грешката.
Когато правиш нещо се договаряш за конкретна работа - когато я свършиш си стискате ръцете и сайта е приключен.
Всяко допълнително нещо което им хрумне след това се предоговаря - нали разбираш.

То така ще ти дам да ми направиш сайт с 3 страници за 50 лв и след това без пари ще ги докараме до 20 страници.



Тема Re: Ееее..нови [re: Sanndo]  
Авторfans (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 14:34



Ако се касае до смяната на някоя картинка или до промяна на текст и мястото му разбира се че няма да се доплаща , но ако се променя структурата на сайта, добавя се нова функционалност, променя се базата данни, разбира се че ще трябва да си доплащат. Освен ако не си я закъсал така с парите, че си готов за еди колко си пари, полагащи се за определено време работа да работиш 3-4 пъти повече.



Тема Re: Ееее..нови [re: фaн]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.09.05 17:17



да, ама има и такива, дет тва не им е ясно - преди известно време некъф познат на мой познат (няма да го излагам човека, нищо че ми загуби маса време, все пак се праи на някъф ИТ бизнесмен сега) вика "абе искам сайт като ей този (статичен, 6 страници точно, знам, щото пак аз съм го правил), колко ще струва?" - та казвам аз колко ще струва, и добре... няколко месеца по късно проекта се задейства, ама се почват едни "ама ся една базичка мое ли да напраиш?" - мога, "А едно ЦМС-че?" - мога, разбира се... и така "още туй, още онуй"... по едно време викам "абе ти нали така се сещаш, че цената няма да е баш същата?", при което се почва едно "ама каак, нали говорихме вече за цената" - да, говорихме, ама за друго нещо, "ама ти каза че можеш да го направиш" - да, МОГА да го направя, ама не за тия пари, сайта стана 3-пъти по-голям, "ама не знаех че размера има значение" (!?!?! човека е програмист и подобно твърдение точно от неговите уста звучи супер-нелепо), както и разни "маркетингови" хватки от сорта на "Знам че можеш да го направиш", "не ме разочаровай" и прочее шит... вече си бях загубил 1 ден, но реших, че няма смисъл да си загубя още 10 за няма-нищо, и просто отказах да се занимавам повече...

Та, мисълта ми беше (ако някой я е изтървал), че не бива да се позволява на клиента да ти се качва на главата, винаги съм правил отстъпки и съм си затварял очите за КОРЕКТНИ клиенти, и разни дребни нещица които искат, ама някой да ми се праи на Големия Бизнесмен - айде довиждане, ако обичаш...

Just a genius



Тема Re: Ееее..нови [re: Blake]  
Автор Toshko (луд)
Публикувано19.09.05 21:50



Вече не знам какво да кажа....Аз съм на мнение, че за всичко трябва да се плаща. Дори това, че ще излезна от нас и ще ида до офиса да видя какво искат според мен пак си е занимавка и трябват пари.
Но преди като се предрънках така за пари (не помня за какво беше) ми беше изнесена лекция как покрай това от което се печели трябва да се прави нещо като аванта за клиентите, за да не се губели и т.н. А в моят случай като направя един сайт с администрация и повече може да не го видя този клиент.



Тема Re: Ееее..нови [re: Toshko]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано20.09.05 09:14



всичко си струва пари, най-вече работното време. Когато проекта е малък (под 1000 кинта) - взимаш 100% аванс и правиш нещата точно по спецификация. от 1000 до 3000 взимаш 75% аванс и 25% при предаване, от 3 до 10 - 50% аванс, 25% при готово и 25% при предаване. над това си е по етапи. Но винаги се работи по спецификацията като тя се явява част от договор.

Още нещо ... казах го преди в клуба, понякога е по-изгодно да си почиваш, клатиш крака или да работиш върху себе си заместо да работиш за малко пари. Както каза един колега преди: - Мога да работя забез пари, но не мога да работя за малко пари.

Нито те знам как работиш, нито те знам как пишеш нещата и дали си имаш фреймуорк за тези стандартни неща които правиш, но този сайт, при използване на подходящи средства, заедно с админската му част се прави за около 3 часа заедно с дизайн.



Тема Re: Ееее..нови [re: Bълk]  
АвторThe Giant Snail (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 12:10



Всичко е въпрос на Ноу Хау. Това е наистина работа за 2-3 дни, ако се започва от нулата. Според резултата е що-годе добър, колкото до парите, 150 лева / 24 труд = 5-6 лева на час, струва ми се реално.



Тема Re: Ееее..нови [re: The Giant Snail]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано25.09.05 01:55



честенето на кенефи е по-скъпо платено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.