Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как да копирам директория?!?нови  
АвторOня (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 09:32



Има ли начин чрез РНР да копирам цяла папка от едно място на друго, заедно с цялото й съдържание вътре...?!?!?
copy("../source/dir/file.php", "../target/dir/file.php");
Ползвам това, обаче когато файловете са повече от 100, съгласете се, че е голяма глупост да ги изброявам...
Искам да копирам "../source/dir/" в "../target/dir/"
Как да стане и има ли начин изобщо?!?!?
Предварително ви благодаря!!!



Тема Re: Как да копирам директория?!?нови [re: Oня]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.07.05 09:43



ся не ми се пише скрипт, ма фърли 1 око на readdir() в мануала, ше ти свърши работа и нищо няма да изброяваш...

Just a genius



Тема Re: Как да копирам директория?!?нови [re: Blake]  
АвторOня (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 10:45



Фърлих едно око на readdir(), но не мога да си го представя в изпълним вид за моите цели...
Файловете, които искам да копирам и се съдържат в source/dir/ са различни. Има картинки, има програмни скриптове, има и текстови файлове...
Как точно ще изглежда процедурата, ако няма да те затрудня много?



Тема Re: Как да копирам директория?!?нови [re: Oня]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.07.05 11:33



е ти ся тъп ли си или мързелив?

с readdir() вземаш списъка с файловете в дадената директория, след което ги копираш един по един... пътьом може и да си ги филтрираш (т.е. да копираш само картинките или квото искаш там)

Just a genius



Тема Абе май съм и двете...-))нови [re: Blake]  
АвторOня (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 12:04



Ясно ми е какво трябва да направя, обаче нещо не мога да вържа нещата...-))
Явно не го правя както трябва и за това попитах отново...



Тема Re: Абе май съм и двете...-))нови [re: Oня]  
Автор ./angel (root)
Публикувано26.07.05 12:47



exec('/bin/cp -v -r /path/from /path/to ');

А относно Blake - абе к'в ти си бре да обиждаш хората .... Никой не ти е виновен, че ти е малка пишката и си избиваш комплексите по клубовете...

... Всеки да прави, каквото му се пие ...


Тема Re: Абе май съм и двете...-))нови [re: ./angel]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано26.07.05 13:37



exec('/bin/cp -v -r /path/from /path/to '); ?!

За чий *** с екзек? Нали пхп си има копи?

Към питащия, една функцийка паствам по-долу. Естествено не съм я писал специално за да ти я пейстна във форума, така че виж там какво трябва да се промени. Рекурсивно обхожда поддиректории, ако има такива:

function browse_dir($dir)
{
if ($handle = opendir($dir))
{
while (false !== ($file = readdir($handle)))
{
if ($file != "." && $file != "..")
{
if(!is_dir($dir.'/'.$file))
{
@copy($dir."/".$file,$shortdir."/".$file);
}
else
{
//create dir
mkdir($shortdir.'/'.$file,0777);
chmod($shortdir.'/'.$file,0777);

browse_dir($dir.'/'.$file);
}
}
}
closedir($handle);
}
}

browse_dir("dir_name");

Сори, ама отстъпите се прецакват.



Тема Не си правнови [re: ./angel]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано26.07.05 13:44



Евала, че помагаш на човека обаче. (ама чакай да видиш сега като ти каже, че виндовса му казва "бад команд ор филе наме /бин/цп" ;)

Та не си прав - Блейк си му каза точно каквото му трябва на пича, ама той е очевидно мързелив и/или неграмотен и нито е прочел документацията, нито дори е пробвал да напише каквото му се казва (да забеляза да е цитирал КОНКРЕТЕН проблем, на който се е натъкнал докато е пробвал да енъмва директорията?) - просто иска готово решение човека.

Що не направим един клуб "ПХП за готованковци" и там да помагаме на хората като ги държим за ръчичката, диктуваме им с превод в ефир ръководството и разбира се, съвсем безплатно и безкористно да им решаваме "простите задачки" и "малките проблемчета".

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: Абе май съм и двете...-))нови [re: ./angel]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.07.05 15:22



явно топлото време ти е размекнало малкото мозък... нема страшно, ще се захлажда скоро...

между другото, както вече ти казаха други хора, дадох достатъчно полезна и точна информация, и ако пича имаше желание, щеше да навърже нещата лесно и бързо...

колкото до пишката ми - не се сещам да си я ползвал, за да даваш мнение... а и не е в тематиката на клуба

Just a genius



Тема Re: Как да копирам директория?!?нови [re: Oня]  
АвторOня (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 10:21



Пичове, това че съм дошъл да питам вас за някакъв проблем, не значи, че се интересувам от пишките ви и/или сексуалните ви проблеми... Не, че нямам такива, ама не ги споделям точно тук...
По отношение на въпроса с директориите...
Пробвах едно по едно всичко, което ми препоръчахте, но за съжаление нещата не се получават... Не казвам нищо конкретно, защото аз наистина не съм толкова справен с материята, колкото вас и се притеснявам, че може и да не мога да го формулирам като хората... Успях само да си формулирам първоначалния проблем, но се пазя от допълнителни тълкувания, защото мога да изместя въпроса, без да искам...
Да, наистина ми е необходимо готово решение, защото явно няма да се справя само с напътствия...
Надявах се, че ще ми помогнете, но явно няма да стане...
Ок, сори...!!!
Все пак - благодаря!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.