Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 21.09.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Тема encrypt/decrypt stringsнови  
Автор microsoft (минаващ)
Публикувано26.12.04 14:05



Трябват ми някакви функции които да encrypt/decrypt strings FAST!
Encrypt-ването може и да не е много FAST защото ще се прави относително рядко, но decrypt -ването трябва да е много FAST.
Не ми е нужно нещо ултра-неразбиваемо, по-скоро нещо от средна ръка което да декрипт-ва бързо големи (големи значи макс. 200 КВ) енкриптнати стрингове (и все пак ученик да не може да го разбие за половин час)

10х



Тема Re: encrypt/decrypt stringsнови [re: microsoft]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано26.12.04 23:09



?
?



Тема Re: encrypt/decrypt strings [re: Дeшeв]  
АвторA3h (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 05:53



moje bi ima predwid da se dekodira na userskata ma6ina...



Тема Re: encrypt/decrypt stringsнови [re: A3h]  
Автор microsoft (минаващ)
Публикувано01.01.05 17:56



ЧНГ и благодаря за отговорите.
Декодирането ще става на сървъра, не на юзерската машина. Но не искам да се използват разни допълнителни работи или изобщо да се налага инсталиране, редактиране на пхп.ини или променянето на каквото и да било на сървъра. Трябва ми някакъв относително прост, средно сигурен и най-важното бърз (при декодиране) алгоритъм, който използва само вградени пхп фунции. Плз. дайте акъл.

10х



Тема Re: encrypt/decrypt stringsнови [re: microsoft]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано01.01.05 21:27



чнг и от мене.
хмм. хем бързи, хем вградени в php, хем да не може да се разбият от ученик за половин час... не знам за бързината, не съм гледал тестове, не съм и тествал, може и сам да си направиш тестове ако толкова те притеснява бързината. колкото до неразбиваемостта, май вариант с двойно кодиране може да ти свърши работа - кодираш с нещо и после кодираното нещо го кодираш и с друго нещо. така и да уцели някой външната функция, след разкодиране пак ше види боза и може да реши че не е уцелил функцията :)



Тема Re: encrypt/decrypt stringsнови [re: microsoft]  
Авторedmon (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 17:15



както са казали монтьорите "... барзото и евтиното са две различни услуги..."
:))))))))



Тема Re: encrypt/decrypt stringsнови [re: microsoft]  
АвторJoe (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 09:15



aes_encrypt i aes_decrypt ako usevash mysql




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.