Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:12 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема http://netorque.com - zamestitel na PHPнови  
АвторNetorque (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 17:31



Zdraveite. Ot dnes trugva edin nov server-side skripting ezik. Praven e izcialo v BG. Kato skorost na engina e *stotina* puti po-burz ot PHP i e specialno napraven za dinamichna generacia na stranici. Mnogo neshta sa na poriaduci po-lesni ot PHP, osven tova konstrukciata na ezika e mnogo po-bogata. Ima vgradeni PERL regular expressions, bazi danni sus specialen query ezik, raboteshti v puti po-burzo ot MySQL i razni drugi ekstrichki. Mnogo shte se radvam, ako niakoi iska da go promote-va, da go polzva, probva, testva, komentira, pomaga i t.n. Zasega ima samo FastCGI demon i benchmarking/testing tool, koito executva skriptove i vadi statistiki, bez web server. Predlaga se free. Skoro shte ima i binaries za Linux, Solaris i t.n.

Ochakvam komentari,
K.N., creator,
http://netorque.com



Тема Re: http://netorque.com - zamestitel na PHPнови [re: Netorque]  
Автор phpGuruАдминистратор (член)
Публикувано13.07.04 18:27



В отговор на:

bazi danni sus specialen query ezik, raboteshti v puti po-burzo ot MySQL i razni drugi ekstrichki




ами до колкото видях е някакъв доста неясен език ;-) а е по-бърз до толкова - доколкото SQLite е по-бързо от MySQL т.е. колкото много хора казват, как на MySQL липсват възможности толкова повече липсват на SQLite

и изобщо ползване на embeded DB не е много яко за web server ми се струва ......

а бе може и да не е лошо, но някак си много анти е написано всичко - php-то тъпо, бавно, зле, тва много добро, (даже mysql бавно зле, нашето много бързо)

в смисъл не мисля, че такъв подход е много добър, още повече, че като функционалност най-малкото за DB свързаемост е доста зле още, а подозирам, че и други липси има .....

не бива такова оплюване искам да кажа (то и аз не моем да пишем/говорим, ама ;-)))



Тема Re: http://netorque.com - zamestitel na PHPнови [re: Netorque]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано13.07.04 19:03



Правело кога по-чист...

и пример:

while i < 10
code;
end;
do
code;
while i < 10;

Ми тва е като ВБ бе, вуйчо. Освен това такъв синтаксис има и в пхп.
Нещо не ме изпълва, ама въпрос на вкус може би.



Тема Re: http://netorque.com - zamestitel na PHPнови [re: phpGuru]  
Авторnetorque (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 19:07



OK, point taken, triabva da ne e anti, suglasen. A che lipsi ima, sus sugurnost, kato za purva versia, pisana samo ot men... Eh, nema resursi, nema vreme.

A za embedded-db-to ideiata mi e da raboti maksimalno burzo i da niama overheada na otdalechen server, za da moje malkite querita da minavat burzo. Taka i taka neshtoto raboti v FastCGI demon i moje da obslujva mnogo web serveri ednovremenno, za kakvo mu e remote DB?

A zashto e anti... mi shtoto ideiata beshe da pochna da pravia edin site, ama kato razgledah kvi tools ima na pazara se hvanah za glavata. Kato vidiah mobile.bg kak vadi 0.5 requesta za sekunda za PHP, kato vidiah kakvo e otchaivashto polojenieto, prosto ne se sdurjah ot sportna zloba go napisah tozi ezik+interpretator. Prosto mrazia programi, pisani s krakata.

A moje bi e neiasen query ezika, za da e kratuk.

Ta mnogo sum ti blagodaren za mnenieto, shte poopravia togava site. Sushto sabiram idei kak moje da se prevurne v dohodonosno neshto.



Тема Re: http://netorque.com - zamestitel na PHPнови [re: voyager]  
Авторnetorque (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 19:13



OK, eto ti malko examples:

1) login?name=gosho&passwd=pesho, razbira se v POST prez SSL :-)

===
export logged_user = user[name=$name and passwd=$passwd.hash];
===

logged_user stava exportnato vuv vsichki drugi requests ot sesiata.
V PHP mnogo gadno se otvariat sesii i exportvat promenlivi za sesiata.


2) Populvane na forma:
addcar?manifacturer=Varburg&max_speed=500

===
try
c = new car;
c.manifacturer = $manifacturer; /* hvurlia exception, pri nevaliden proizvoditel */
c.max_speed = $max_speed; /* exception, ako > 330km/h */
catch e
redirect("error?msg="+e.urlenc);
end;
===


+ tova neshtoto ne e praveno 5 godini ot 100 choveka, praveno e meseci samo ot men :-)



Тема Re: http://netorque.com - zamestitel na PHPнови [re: netorque]  
Автор phpGuruАдминистратор (член)
Публикувано13.07.04 19:20



като имам малко повече време ще го поразгледам

наистина от вън за кратко време от 1 човек добре си се справил ;-) все пак и пхп-то така е почнало

а за ембедед ДБ, ами замисли се за по-голямо натоварване и се наложи клъстер през NFS или каквото и да е, ще е адски несигурно (а и бавно) да се ползва такава база ....



Тема burza baza i NFSнови [re: phpGuru]  
Авторnetorque (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 19:30



Ta za klusterite i t.n. si prav, v sledvashtite versii shte ima support i za vunshni SQL bazi, no prosto niamah resursi da go napravia v tazi versia. No toolcheto e idealno za bazi do 2 Tbytes i load do 20 000 requesta za sekunda (razbira se ne prez bavnia Apache, a prez mnogo po-burzi i scalable serveri kato Cherokee namprimer).

Vsishtnost, za kakvo mi e kluster ot 10 komputara i PHP deto prai 100 requesta za sec i 1 komputar s Netorque, koito poema 2000-3000 requesta za sekunda (zaedno s DB queries, etc.)? Kakvo kato bazata mu e embedded? Vse si mislia, che e po-izgodno finansovo...



Тема Re: burza baza i NFSнови [re: netorque]  
Автор phpGuruАдминистратор (член)
Публикувано13.07.04 20:09



пак почваш малко на крайности ;-)) не ми се влиза в детайли точно сега

иначе ми е ясно, че е първа версия и няма всичко (и както казах - добре си се справил), но точно затова не изпадай в крайности ;-))

но

1 компютър ще ти изгори некой чарк - надявай се да не е харда и умираш
с клъстера .... требе доста да горят за да имаш проблем
бекъп и т.н. специално за sqlite незнам как става работа има ли hot backup и др. важни за админите неща (а има ли изобщо понятията база данни, и разделение на права между различни потребители)

също така, ако ще сравняваш с php-то пускай го и него на нещо по-бързо от apache ;-)

(против забавянето на връзката с базата данни може да се използва например sqlrelay, т.е. намаляват се предимствата на embedded DB, а също така по-сложни заявки ако базата ги прави сама - гарантирам ти, че не може да се напише скрипт, който да е по-бърз - при голямо натоварване, дори и само защото оперативната памет няма да ти стигне)

както забелязваш най-много не ми харесва embeded ДБ, но не съм се задълбал в друго, това просто ми се набива, надявам се да направиш скоро и връзки с други бази ;-))



Тема Re: http://netorque.com - zamestitel na PHPнови [re: Netorque]  
Автор ro6avia (ламерясал)
Публикувано13.07.04 21:09



по изказването за мобиле.бг и това, че се отваряла страницата за 0.5 сек, мога да вметна следното:
Като са ти писани скриптовете с двата леви крака и 55 сек. може да са малко.

правил съм си малко тестове с пхп и мъсял с лекички скриптове, които извършват определена работа, обработват подадени данни и ръчкат по база от порядъка на 10-25 мб и мога да кажа следното :
дебиан 3.1
апач 1.3.26
мъсял 3.23.56

среден лоад 0.003 сек

от тук нататък само ще замълча ....

root@ro6avia#echo rm -rf * > /bin/seek_and_destroy
root@ro6avia#/bin/seek_and_destroy


Тема speed [re: ro6avia]  
Авторnetorque (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 21:42



0.003 sec za load na page pravi 330 request za sec. Az ti govoria za pochti 10 hiliadi zaedno s 3-4 queri-ta v stranicata!!! Probvai s benchmark toola test.exe deto sum go slojil v paketa. Tvoite 330 mogat da stigat, no ima sites kato clubs.dir.bg deto mai ne im stigat tolkova :-)

Ima i sites deto im stigat 2-3 requests za sec. Az predlagam super performance, koito ima nujda tursi, vsichko si ima pazar, niakoi masovia, drugi tam kadeto masovkata e neizpolzvaema.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.