Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема PHP vs. CFMнови  
Авторgraph design (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 16:21



Бихте ли ми препоръчали CFM пред PHP?
Знам че въпроса звучи малоумно, затова ще поясня:
Работя като график дизайнер в една фирма и всяка година ми се полага определена сума за повишаване на квалификацията. Бях се наточил да се записвам на курсове по PHP, когато моя шеф започна да ми обяснява, че cold fusion e много по добра идея и мога да правя повече неща с него.
Знам че това е PHP клуб но ви моля за обективен съвет.
Благодаря предварително.



Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: graph design]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано25.03.04 16:35



бе нали шефа ти нали ти е казал да учиш CFM ? Тъй, че учи го и остави РНР на мира, че пак след курса и дебелите тухли ще се задават въпроси защо if($submit=="Submit") echo "Az sum lamer"; не показва нищо.

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: Дpeмeщ]  
Авторgraph design (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 17:18



Това какво шефа ми казва няма да повлияе на решението ми. То от него нищо не зависи защото е много дребна риба. Моите впечатления са че PHP e навсякъде а за колд фюжън се чува веднъж на 11 години.



Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: graph design]  
Авторxexe (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 17:21



пъхъпъ ще го научиш лесно

а на цъфъмълъ въобще няма какво да му учиш :)
потърси някой онлайн мануал и ще видиш възможностите му и ще ти стига за цял живот



Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: graph design]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано25.03.04 17:28



виж тази дребна риба да не те накара да изучаваш имейл, интернет уорд, ексел и акцес на курсове в бюрото по труда.

-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи


Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: graph design]  
Автор ro6avia (ламерясал)
Публикувано25.03.04 18:36



Имаше тук по форумите един цолдфузион писател, дето обясняваше колко много неща може да направи това с едно кликне на мишката...

До колкото съм го виждал това животно (моето мнение не е обективно), като за начална компютърна грамотност става, но не и за професионална работа. Да не говорим кви пари струва ...

Ако ще се хвърляш в РНР-то си приготви време и нерви, както и се зареди с огромно желание да учиш (това важи за всеки език за програмиране)

root@localhost#cd /pub
root@localhost#more beer


Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: graph design]  
Автор Borko (един от тълпата)
Публикувано26.03.04 10:03



и аз съм за PHP. Много по-големи възможности има, безплатен, работи на всякакви операционни системи.

ColdFusion - спред мен е доста ограничено нещо, много повече код се пише за да се направи нещо елементарно. Абе с една дума мразя го. То не го и знам много де, ама достатъчно за да го намразя.



Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: ro6avia]  
Авторzyl_oiliuff (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 11:27



хахааа, абе рошаф ти пък га видя CF-то че и такива изказвания правиш:))))

доста по-голяма компютърна грамотност ще ти тряя за него от колкото да пишеш тъпи скриптчета на пхп....

ама айде, карай....



Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: Borko]  
Авторзъл_oйлюфф (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 11:30



ей тва е то - хем не го знаел ама го мразел!
брао бре, земи го понаучи първо пък тогава се изказвай...

и я ме светни само за какво точно се пише повече код????

и за по-големите възможности нещо пак не си много в час май....



Тема Re: PHP vs. CFMнови [re: зъл_oйлюфф]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано26.03.04 11:34



Ти пък си също толкова обективен. Вземи научи пхп и тогава обяснявай кое е по-добро и какво ти трябвало, за да пишеш "скриптчета" на пхп.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.