Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Частни уроцинови  
Авторroditel (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 22:38



Имам син, който е вече на 14 години. Интересува ме някой от вас(знаещите) дава ли частни уроци(perl,mysql,php,html,...) и евентуално колко струва един час. Не ме интересуват курсове или подобни групови изцепки.
Другия ми въпрос е ако все пак има такива частни уроци може ли да бъдат провеждани онлайн по мрежата?

Благодаря ви предварително за отговорите.



Тема Re: Частни уроцинови [re: roditel]  
Авторq (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 00:02



Дано това да е някаква шега или провокация... защо искаш да пратищ 14 годишно момче, което му предстои да изкара един щастлив пубертет пълен с момичета, купони и откриване на света, на обучение по php/mysql? Ако той има интереси вероятно вече се е ориентирал откъде може да си намери информацията - а така или иначе в близките 4 - 5 години няма да може да работи като web developer, най-много да занемари средното си образование... Иначе ако ти се иска да го насочиш в насоката - купи му PC ако няма и малко книжки... може сам се запали.



Тема Re: Частни уроцинови [re: q]  
Автор $burov (начинаещ)
Публикувано18.03.04 07:46



Точно по този начин си прецаках висшето образование и сега пиша РНР код, вместо да съм някой финанстист



Тема Re: Частни уроцинови [re: q]  
Авторroditel (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 11:54



Разбира се че не е шега и съм напълно сериозен. След като има уроци по математика, литература,,,,че и по рисуване, защо да няма и по PHP.
Прав си за щастливия пубертет, но аз искам да му насоча вниманието към тези науки. Не искам да го претоварвам просто искам да изградя някаква основа а и сега е му времето за основи. Не мисля че ще си развали успеха от 4-5 урока на седмица за по 1 час. И без това като не го наблюдавам веднага влиза в IRC и си губи времето там пишейки простотии. По скоро IRC им разваля успеха.
Искам да подчертая че той има желание да изучава тези неща. Фотошопа почти го изучи от електронните мануали. В момента учи и дриймуивъра, но определено се нуждае от помоща на професионалист.



Тема Re: Частни уроци [re: roditel]  
Автор _danitu (аз)
Публикувано18.03.04 12:17



По добре го запишете на курсове по английски. Информация в мрежата има предостатъчно. Мисля, че ако се направи една анкета в този форум кой е учил PHP примерно на курс или в университета, резултата ще е много (неходили на курс) на почти николко (ходили на такъв).



Тема Re: Частни уроцинови [re: roditel]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано18.03.04 13:23



ако ще учи нещо свързано с програмиране, май по-добре С, С++
и то само при условие, че математиката му върви без да си дава зор....



Тема Re: хех, казуса е интресен ...нови [re: roditel]  
Автор Дpeмeщ (M'Bwana)
Публикувано18.03.04 13:35



... Чудя се, дали ще се намерин някой програмист който може да обяснява и има търпение за това и да е съгласен да размени времето прекарвано в практика с това в преподаване, нека даже и да е на същата цена.

Пък се учудвам и защо точно PHP/MySQL/PERL, не може ли VisualBasic/SQLServer/C# или Java/Oracle/C++ ?


-----------------------
гърбавия, ковчег ще го изправи

Редактирано от Дpeмeщ на 18.03.04 13:53.



Тема Re: Частни уроцинови [re: Topбaлaн]  
Авторq (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 20:36



ако го тегли оформлението на UI в web по добре да мине през html, js, css и останалите клиентски технологии... тогава php - в контекста на User Interface :)

А ако ще става хардкор програмист - php не е най-добрия език за започване... научава на порочни практики, от които после трудно се лекува човек ;)



Тема Re: Частни уроци [re: q]  
Автор Mycлoн (Муслен Ужасон)
Публикувано18.03.04 21:23



В отговор на:

php не е най-добрия език за започване... научава на порочни практики, от които после трудно се лекува човек




Не е от езика. Просто литературата за пхп е ужасна. Ако давах начало в програмирането на напълно начинаещ мисля, че бих избрал python. Лесен, обектно ориентиран, съвременен език с ненатрапчив синтаксис и много богата стандартна библиотека. Чисто удоволствие.

--
"Agile is a mindset, not a set of practices, rules, or tools."
Tom Poppendieck

Тема Re: Частни уроци [re: Mycлoн]  
Авторroditel (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 22:36



Най-напред искам ГОРЕЩО да ви БЛАГОДАРЯ за многобройните съвети.
В момента се чуствам малко объркано че май ще го претоварим , защото:
Той взема уроци по:
- математика
- английски
- компютри (но това е смях в залата, нищо сериозно)
Вие добавяте:
- програмиране С, С++
- VisualBasic/SQLServer/C# или Java/Oracle
- python
- php, html, mysql

Аз подкрепям всяко мнение - наистина е добре да знае всичко по горе изброено, но май ще му е много. Нали все пак трябва да му остане и малко време за ”щастливия пубертет” . Все пак аз не сам от онези откачени родители които гонят неосъществени мечти тероризирайки децата си.
Мисля че с/с++ и подобни евентуално трябва да се учи по късно и то ако има интерес. Не искам много да се отклоняваме от темата, но искам малко да си променя първоначалния въпрос а именно:
- какво му трябва за основа при положение че бъдещето му трябва да е свързано с web development и има ли някой тук(неизнервен знаещ ), който би се хванал да му помогне срещу приемливо заплащане.

Нека да не звучи като обещание, но този човек, който все пак се хване да преподава такова нещо много скоро може(ако иска) да има много такива ученици, защото желаещи има наистина много, но в България все още няма дори и курсове свързани с по новите веб технологии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.