Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови  
Автор Fking ()
Публикувано26.02.04 23:36



Сега навлизам в писането на php скриптове и бих искал да се ориентирам какво да ползвам. Имам 2 въпроса.

- кой едитор ползвате когато пишете, скриптовете си?
- защо ползвате точно него?



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: Fking]  
Авторmom (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 00:22



По въпроса има поне 5 теми из форума, разрови малко. Общо взето - тестваш и каквото ти легне на сърцето, едва ли ще намериш двама човека, които да ти препоръчат едно и също
Щом сега започваш, намери си просто един хубав редактор - TextPad, Ultra Edit, нещо от сорта, без да се хвърляш на големите интегрирани среди, като ти потрябва нещо повече ти ще го усетиш и тогава ще си в положение да прецениш по-добре какво ще ти свърши най-добре работа.
Ако искаш интегриран дебъгер - Zend, Active state Komodo, и още една камара среди ориентирани конкретно към php.
Аз лично ползвам за дребни неща TextPad (малък, лек, синтакс хайлайтинг), а за по-големи проекти, където ми трябва клас браузър и т.н. - Eclipse, не заради някакви особени предимства, а за да не ми се налага да свиквам на 50 IDE-та.



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: mom]  
АвторKif (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 10:21



mnogo yako si otgovoril



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: Fking]  
Автор nupkc (пътешественик)
Публикувано27.02.04 13:26



Аз ползвам EditPlus. Платена е ама има кракове за нея.Има вграден браузър, MDI интерфейс, syntax highlighting, както и нещо доста удобно, както се оказа - макроси - копчетата от Ктрл + 1 до 0 могат да правят туй онуй. Или май беше Алт + 1..0 не помня... Но е много удобно. Поддържа синтактични настройки за кви ли не езици, има и някакъв аутокъмплийт/интелисенс ама не е много много на ниво. Като цяло на мен ми върши доста добра работа :>

Ние сме точици във вселената. А всеки човек е една цяла вселена...


Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: nupkc]  
Автор Spedge (phpGuru)
Публикувано27.02.04 23:21



пф :) честно казано тоя ауто къмплийт не става за нищо! :) направо си е дразнещ:)
иначе едитора в страшен :) аз на него пиша също от доста време... ползвам го за абсолютно всичко...
наскоро обаче видях една тема - Кой едитор използвате (нещо подобно)... и се постваха там доста едитори и писаха за PhpEd... до тогава не го бях използвал и реших да го пробвам... оказа се доста добър :) сега се опитвам да привикна към него... на него да си пиша php скриптове поне... малко трудно "еволюирам" но си заслужава... разбира се EditPlus остава нещо уникално и най-ценения от мен едитор!



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: Spedge]  
Автор Fking ()
Публикувано28.02.04 00:28



и аз се бях насочил към editplus но ми се иска нещо с което да мога да изпълня и видя как работи скрипта с едно натискане на клавиш
а не да сеивам, да го пускам в локалния web server.....



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове? [re: Spedge]  
Авторpeter (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 01:43



PHPed e cool no baven pri rabota s golemi failove. V scite e istinata :)



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: Fking]  
Автор Spedge (phpGuru)
Публикувано28.02.04 09:46



:)
пробвай PhpEd тогава...



Тема Re: коя програма да ползваме за писане на скриптове?нови [re: Fking]  
АвторDreX (Нерегистриран)
Публикувано28.02.04 10:34



Phpedit (www.phpedit.net)
Ima se vsichko, debuger, startirane na skriptove, autofill, plus edna kamara opcii, moje da si go nastroish po svoy vkus,



Тема PHP Expert Editorнови [re: Fking]  
АвторFastAns (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 01:59



Наистина е дъвкана до безобразие тази тема - даже се учудвам как още никой не те е пратил към Notepad-а

Използвам

- удобна е, приятна и има това от което се нуждаеш. Регистрацията ми (понеже я имам регистрирана) беше "странна". Не помня адреса от който намерих някакъв линк към автора (руснак е). Там обещаваше, че ще прати безплатна регистрация на всеки от бившите съветси републики, който попълни дадената форма - идеята му е, че западняците да плащат щот са червиви с пари... Та странното е, че от там узнах че сме били бивша съветска република - дотогава само си мислех че сме кандидатствали за такава :)

Както и да е - която и програма да избереш - въпросът е да привикнеш към нея... и да знаеш какво пишеш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.