Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Тема Web Reports !нови  
АвторPHPMaster (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 16:47



Здравейте,
правя репорти като извличам данни от MySQL с РНР !

Имам следния въпрос:
Как мога (и въобще има ли възможности) да манипулирам настройките за предпечат - (portrait, landscape, margins..) в самият код !?!?!
тоест, със самият код да укажа, как таблицата с данните (в случая репорта) да излезе на листа, без да се прави допълнителна корекция в сетингите на принтера чрез менюто "print setup" на интернет експлорера?!?!? - ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ТОВА ?
Интересуват ме най-вече MARGINS

БЛАГОДАРЯ ВИ !



Тема Re: Web Reports !нови [re: PHPMaster]  
Автор AcidMemory ()
Публикувано28.01.04 17:24



това не зависи от ПХП, а от експлорера, а от своя страна от него не може, т.е. отговор - не

едно време гледах за 6-цата и единствено имаше няколко цсс тага, с които да брейкваш страница, примерно

самата контролка на 6-цата обаче може, но контролката, а не браузъра, т.е. ако я ползваш от свое приложение има как да го направиш (има го в мсдн-то като пример)



Тема Re: Web Reports !нови [re: AcidMemory]  
Автор Lupi (I got da poison)
Публикувано28.01.04 21:48



Да, може с цсс - трябва да укажеш media: print;. И мисля че работи не само та 6-цата, но и на 5.5, а сигурно и на Мозила.



Тема Re: Web Reports !нови [re: PHPMaster]  
Автор _danitu (непознат)
Публикувано31.01.04 12:34



В момента правя нещо такова, цялата работа още е в процес на четене и планиране, обаче идеята ми е да създавам репорти в pdf формат. Свалила съм
PDFlib-5.0.2p1 библиотека за php и мисля че ще свърши работа, нещото има едни чудовищен хелп от към 200 станици, абе добре е документирано.
Можеш да си го свалиш и разгледаш от : http://www.pdflib.com/products/pdflib/download/. До 10 дена трябва да започна да го правя, защото са ме подгонили със срокове, така че ако решиш да пробваш, може да си говорим още по темата, когато постигня някакъв резултат.



Тема Re: Web Reports ! [re: _danitu]  
Автор _danitu (непознат)
Публикувано31.01.04 12:40



Погледни и това:
http://www.php.net/manual/en/ref.printer.php



Тема Re: Web Reports !нови [re: PHPMaster]  
Авторwebber (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 13:00



Благодаря Ви за помощта !

Опитах с CSS - работи, НО.... (има 'Но' за мое съжаление :(( )
....
Настройките които са в самият интернет експлорер (аз работя с версия 6)
не ги игнорира ! - тоест - ако в настройките на бразузера има зададен margin-top:6px - а в CSS има зададен също margin-top:6px - резултата е - margin-top:12px :)))) ако ме разбрахте

с други думи, стойността на margins в CSS се добавя (+) към стойността на margins в настройките на експлорера :(((


КАК ДА РЕША ШИБАНИЯ ПРОБЛЕМ !!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.