Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 2 vyprosaнови  
Автор kiril__ (непознат )
Публикувано12.06.03 16:17



zna4i imam dva vyprosa:

1-vo imam voting sistema ,no iskam potrebitelq da moje da glasuva samo po vednyj na vlizane v saita....kak moje da stane tova?

2- kak moga da opredelq viso4inata na red ot tablica....s heigh= edi kolko si ne stava:((

10x





Тема Re: 2 отговоранови [re: kiril__]  
Автор SpeedY (дивак)
Публикувано12.06.03 16:50



По първа точка: решението е с Cookies, т.е използваш функцията setcookie (пример setcookie("votepoll1","1",$expires); където $expires = time() + 60*60*24*365;), което изпращаш при гласуване. При отваряне на анкетата ще проверяваш дали има такова cookie и ако има извеждаш резултатите от анкетата (виж за справка $HTTP_COOKIE_VARS).

А по втора точка ............. става както си мислиш но ....... се пише height



Тема Re: 2 vyprosaнови [re: kiril__]  
Автор ro6avia (mnogo ro6avia)
Публикувано12.06.03 16:51



1. S cookie ili IP loggging

2. S <tr height=> kato ima6 predvid 4e ne moze da po-malko ot razmera na bukvite

E tuk ni6to niama :



Тема Re: 2 vyprosaнови [re: kiril__]  
Автор Builder (JSPBuilder)
Публикувано12.06.03 17:06



po 1. Cookie - moje da se iztrie i da se glasuva pak , po IP - otriazvash da glasuvat Vsichki koito sa za proxy - 1



Тема Re: 2 vyprosaнови [re: kiril__]  
Авторpeepee (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 19:28



variant s cookies opredeleno ne e dobyr. za ip logging - mojesh da napravish edna tablica, chieto sadyrjanie da se proveriava vseki pyt. pri vote dobaviash ip-to vytre za opredelen interval - 24 chasa primeno. sled tia 24 chasa se maha ot tam.



Тема Re: 2 vyprosaнови [re: Builder]  
Автор SpeedY (дивак)
Публикувано13.06.03 07:24



Вярно е, че IP Logging е по-добрия вариант, но напоследък повечето потребители преминават на LAN достъп до Интернет, където ако не си бизнес потребител или не си платиш нямаш външно IP, а използваш това на сървъра - в този случай при IP логинг ще отрежеш потребителите на един доставчик.

А по въпроса за, че Cookies може да се изтрие е вярно, но колко от обикновенните потребители го правят или знаят как да го направят ?????



Тема Re: 2 vyprosaнови [re: SpeedY]  
Автор TeHuCka (Заблуден)
Публикувано13.06.03 14:26



аз го правя така (за да прескоча проксито)
$remip = getenv ("REMOTE_ADDR");
if ( $remip == "masiv_ot_veche_minali_proxyta" {
$ip = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
} else {
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
}
така хващаш и вътрешното ИП на машината от която идва клиента

по добре да мълча и да изглеждам глупав, отколкото да си отворя устата и да го докажа


Тема Re: 2 vyprosaнови [re: Builder]  
Автор ro6avia (mnogo ro6avia)
Публикувано13.06.03 17:52



za tova si ima HTTP_X_FORWARDED_FOR

E tuk ni6to niama :



Тема Re: 2 vyprosaнови [re: TeHuCka]  
Автор ro6avia (mnogo ro6avia)
Публикувано13.06.03 17:53



propusnal si
HTTP_CLIENT_IP

E tuk ni6to niama :



Тема Re: 2 vyprosa [re: ro6avia]  
Автор TeHuCka (Заблуден)
Публикувано14.06.03 10:55



да има, но ако е много "люто" настроено проксито не с хваща понякога, за това го правя по този начин.
Това си е на мойто си прокси и понеже малко параноично съм го нагласил, чак аз се борих 1 седмица докато ми светне да го направя така. Трябваше ми да хващам ИП-то на клиента за да му кажа какъв му е трафика .. е то не беше показване на трафика на проксито .. не беше показване на кво ли не .. сега е наред

по добре да мълча и да изглеждам глупав, отколкото да си отворя устата и да го докажа



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.