Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Книгинови  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано24.06.02 16:44



Съжалявам ако повтарям по-стара тема, но познанията ми по РНР са много малки и реших да си купя някоя книжка, но се изправих пред дилемата коя книга да избера. Обръщам се към вас с молба да ме посъветвате, ако знаете нещо повече и ви е харесала някоя книга (такава като за начинаещ). Лично аз се сблъсках със следните варинати

1.Разработване на Web-приложения с PHP 4.0 + CD
2.MySQL/PHP приложения за бази данни + CD-ROM
3.PHP 4 Библия

Така като четох рецензиите се насочвам към първата, вие какво ще ми препоръчате?
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Книгинови [re: T®lGGE®]  
АвторPhyberOptic (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 23:06



Ami pyrwata kniga naistina ne e losha no shtom si nachinaesht tq opredelno ne e za teb, zashtoto iziskwaniqta za neinoto niwo sa (weche naqsno s PHP s cel razshirqwane na znaniqta) bih ti preporychal edna cherwena tuhla pisana ot 5 awtora (ima gi na koricata) i se kazwa "Profesionalno programirane s PHP" imeto da ne te pritesnqwa pochwat ot nulata no trqbwa da znaesh samo HTML Knigata e dosta dobra i e 1200stranici priqtno chetene



Тема Re: Книгинови [re: T®lGGE®]  
Авторphp reader (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 04:26



В друга тема написах за "PHP4 Библия"
Използвам я - чета от нея - и определено съм доволен - написана е доста разбираемо - и най-важното засегнати с няколко аспекта - основите на PHP - полезно за начинаещи; MqSQL бази от данни - използване и боравене с тях; има и раздел за напреднали, както и Сесии, бисквитки, поща... Стила е ясен и е написана с много чувство за хумор - удоволствие е да се чете и учи от нея...За съжаление не намерих нищо за графичните функции на PHP в нея но не е болка за умиране :)
Относно червената книга "PHP" - преди около два месеца беше изчерпана в цялата страна - ако издателството (мисля че беше "СофтПрес") е направило ново издание е хубаво - чувал съм доста добри отзиви за нея.

При всички случаи която и да избереш - ще ти трябва много време и желание.



Тема Re: Книгинови [re: T®lGGE®]  
АвторAchird (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 23:38



Ima edna debela i chervena kniga koqto za sajalenie ne e pred mene. tq e bez disk no e naistina velika.
A kolkoto do tazi za Razrabotvaneto na Web prilojeniqta... smqtam che e prekaleni obshta i zasqga osnovno principa a ne praktichekoto izpulnenie (tova si e moe lichno mnenie!!!) Verno che samo sam q razglejdal no imaiki onazi debela i chervena kniga (koqto zasajalenie e na razbota i ne e pred men za da Vi kaja tochni kak se se kazva i koi i bqha avtorite). Mejdu drugoto imam i PHP/MySQL i PHP-bibliqta i smqtam che sushto sa mnogo dobri, no sqka ot tqh ima opredelen podhod koito lichno na men ne mi dopada.
Mejdu drugoto vidqh che e izlqzla kniga-dvutomnik "MySQL" i do kolkoto se zqpoznah si zaslujava
A i ima i neshto drugo - vseki izbiraiki edin ili drug podhod pri obuchenieto si malko ili mnogo svihkva s nego i podkrepq svoqta si poziciq taka che koiato i kniga da izberesh vajno e jelanieto i skoro shte razberesh che i vsichkite da gi imash pak shte se dopitvash do horata tuka :)) i do help-ovete v saita na PHP taka che hvashtai ednata za ushite i uspeh



Тема Re: Книгинови [re: PhyberOptic]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано26.06.02 11:40



Благодаря много за съвета! Мисля че се сещам коя е книгата за която говориш.



Тема Re: Книгинови [re: php reader]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано26.06.02 11:44



Благодаря много! Ако става дума за тази червена тухла за която се сещам, наскоро я гледах на Славейков.



Тема Re: Книгинови [re: Achird]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано26.06.02 11:49



Благодаря и на теб! След всичко прочетено и след съветите на други хора вече със сигурност съм се ориентирал към тази червена книга.
БТВ май от същото издателство има пак една червена книга за Perl или греша. Питам за да съм сигурен че говорим за една и съща книга.

Пак благодаря на всички!
Поздрави !!! :о)))



Тема Re: Книгинови [re: T®lGGE®]  
Автор TeHuCka (Заблуден)
Публикувано26.06.02 13:19



Да същото издателство има и Perl.
Ако не я откриеш книгата никъде .. отиди на http://www.bgstore.com
има я със сигурност там, вчера бях във книжарницата (реал не виртуал)

по добре да мълча и да изглеждам глупав, отколкото да си отворя устата и да го докажа


Тема Re: Книгинови [re: T®lGGE®]  
Автор shaggy (непознат )
Публикувано26.06.02 21:06



Ami da vsi4kite takiva 4erveni i golemi sa na WroxPress (SoftPress gi i3davat v bg) no pone ot opita mi s knigata im 3a XML ne bih ti gi prepory4al.



Тема Re: Книгинови [re: shaggy]  
Автор ..:: StanProg ::.. (Developer)
Публикувано26.06.02 21:30



Има ли по-добра книга за XML на български от тази на WROX? Не мисля!. Ти какво ще кажеш?

__________________________________
Пътят към ада е осеян с добри намерения



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.