Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> PHP
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема POP3/SMTP/IMAP???нови  
Автор hrisunko (Наблюдател)
Публикувано06.01.02 16:11



Сървърът, който ползвам, поддържа POP3, SMTP, но не позволява да се използва IMAP. Всички webmail продукти на PHP, които свалих, искат да има достъп до IMAP.
Някой може ли да ми обясни защо е така и какво мога да направя в този случай.
Хиляди благодарности!

Несподелена любов - това е въпрос без отговор.!
***


Тема Re: POP3/SMTP/IMAP??? responceнови [re: hrisunko]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 09:12



zdravej ,mislja 4e ne e problem da raboti6 sas pop3/smtp sas tezi webmail componenti,samo njakade v nastroikite trjbava da se promeni 4e ne raboti6 s IMAP a sas POP3 server. Te 'govorjat' za IMAP za6toto funkciite sa napisani glavno za imap , no poddarjat i POP3!
Uspeh !
ako ima6 problemi obajdaj se!
Q:113035194



Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: hrisunko]  
Авторedmon (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 16:14



sichki izpolzvat IMAP shtoto e mnogo po dobyr v smisyla v koito se izpozlva e-mail-a v nashi dni.... POP3 ...ryga sichkite msg v edin file. v IMAP siako msg si e otdelen file. IMAP se upravliava po lesno i tn.



Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: hrisunko]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано07.01.02 22:13



probvai da otvorish soket (fsockopen()) kym pop3 syrvera i posle da si komunikirash s komandite ot POP3 protokola, kakto sa si v RFC-to (s fwrite())
ako se zasechem skoro v icq mi se obadi da ti pratq malko samples
p.s. proveri i kak ste se dyrji funkciqta dl(), zastoto, ako raboti kakto mi (ni) se iska, moje da ne se naloji da vyrshish gornoro

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: enchanted]  
Автор AcidMemory (minimalist)
Публикувано08.01.02 12:20



az neshto ne razbrah problema ...

kym pop3 bez problem moje da se wyrjesh sys socket comandite i da si komunikirash po protokola



Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: AcidMemory]  
Автор.Developer (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 09:10



Abe ne e problem s fsockopen da se raboti sa6to no celta maj e savsem druga!!!



Тема ????нови [re: .Developer]  
Автор AcidMemory (minimalist)
Публикувано09.01.02 12:04



naprotiw, az taka razbrah wyprosa

"wsichki webmail implementacii polzwat imap"

towa ne e wqrno, naprotiw, povecheto polzwat sobstweni implementacii

pr. squirrelmail, koito se schita za edin on naj-dobrite, daje sa obqsnili zashto ne polzwat imap extension-a w php-to



Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: AcidMemory]  
Автор enchanted (one of my turns)
Публикувано09.01.02 12:58



ако аз съм разбрал правилно проблема, той се състои в това, че php-то е без imap extension-a, който позволява и връзка с другите протоколи, които Hrisunko иска да ползва за да си проверява пощата от браузър или да си направи собствена поща

# лудите, лудите... те да са живи!


Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: enchanted]  
Автор hrisunko (Наблюдател)
Публикувано09.01.02 21:19



Точно това беше проблма. Казвам "беше", защото вече намерих нов хостинг, който е много по-добър. Той поддържа IMAP функциите на PHP. Истината е, че мислех, че ще успея да направя едно нещо като инсталирам уебмейл клиент, а именно да мога да предлагам безплатна поща с моя домейн. Оказа се обаче, че не ще може да стане, защото не е достатъчно това да имам уеб мейл, за да се създават автоматично пощенски кутии на сървъра. Имало спец. софтуер или пък се ползвал някакъв друг език. Не ми е много ясно, както и на човека, който ми го обясняваше. Разбрах, че не е толкова просто.
Ако някой знае как става създаването на free и-мейл, дори и да бъде платен софтуер, моля да ми даде url, където да науча нещо повече.

Мерси много!
Благодаря за отговорите!

До скоро!



Тема Re: POP3/SMTP/IMAP???нови [re: hrisunko]  
Автор AcidMemory (minimalist)
Публикувано10.01.02 13:54



kakyw e script-a nqma znachenie, isp software ima na pochti wsqkwi script ezici
webmail-a e samo interface, ako iskash da naprawish free email kym twoia domain, edwa li ste stane bez pari

pyrwo trqbwa da si namerish hosing, koito ti pozwolqwa da imash neogranichen broi email-i kym twoiq domain (edwa li ste e malko pari na mesec).
dori i da e taka (ako si na virtual hosting), edwa li ste ti dadat po-golqm dostyp do systemata, za da si prawish account-i
moje bi (predpolagam), shte trqbwa da widish kak hosting-a ti pozwolqwa da si prawish email-i i da emulirash negowata formichka, za da polzwash negowite scriptowe (ili naprawo da si go pomolish za nezashtiten interface)

abe ... s dwe dumi ... tupo e
osobeno, ako server-a ne e twoi i nqmash control nad neshtata
(mojesh da naprawish da ti request-wat email address i ti rychno da go prawish :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.