Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 24.06.24 
Автомобили
   >> Peugeot
*Кратък преглед

Тема 405 TDI – ПОМОЩнови  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано28.11.05 19:59



Здравейте.
От скоро карам 405 TDI - 1905 cc.1993 год. Преди това карах 205 D., но имам проблем с въздушния ф-р.От отдушника на мас. пари се стича много гъсто масло ( кото грес ) и зацапва ф-ра. За около 10000 км. 1/3 от ф=ра е зацапан. Моля, Ви за помощ. Благодаря Ви.



Тема Re: 405 TDI – ПОМОЩнови [re: Гoшo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано29.11.05 00:40



Не че нещо, ама аз (както и повечето колеги по принцип) обикновено си сменяме филтрите на около 10000 км, ако не и по-рано...

Така че не виждам къде е проблема?

Just a genius



Тема Re: 405 TDI – ПОМОЩ [re: Гoшo]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано29.11.05 16:44



Ако те разбирам правилно, че от 1/3 от филтъра може да се изстиска масло ... то тогава просто има много масло в картерните газове. За ремонт на мотора мислил ли си в този случай?



Тема Re: 405 TDI – ПОМОЩнови [re: VladoR]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 05:05



Притеснява ме , че маслато от картерните пари във въздушния филтър е много гъсто ( като грес ). Маслото е TOTAL CVARC – 7000.



Тема Re: 405 TDI – ПОМОЩнови [re: Гoшo]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано30.11.05 12:49



Тая кола ако е за ремонт и разходът й ще е висок. А че не е нормално да е толкова гъсто маслото за което говориш - да и аз мисля така.

Обаче има едно правило, че като не знаеш от къде да започнеш ... просто започваш от някъде и постепенно елиминираш съмнения.

Като за начало можеш да си прочистш трасето на картерните газове от мотора до филтъра. Кой знае какво ще извадиш. А ако съм прав за разхода - направо действай, по-добре няма да стане.



Тема Re: 405 TDI – ПОМОЩнови [re: VladoR]  
Авторradi (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 12:51



prosto izkarai trybata na karternite gazowe pod kolata i karai bez da ti puka za remont 6te e sled 200 000km




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.