Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 29.06.24 
Автомобили
   >> Peugeot
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорност  
Авторoo (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 20:52



Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорност

Подкрепете инициативата за отмяна на рекетьорския модел на "Гражданска отговорност". Един от застрахователите зае страната на потребителите и поиска отмяна на минималните премии (цени). Това е и изискване на ЕС. Повечето останали застрахователи се обединиха за запазване на минималните цени, налагани от държавата, с което де факто се картелираха срещу потребителите. Годишно застрахователите събират по 150-200 млн. лв. от премии, а плащат 60-70 млн. щети. Грабежът е пълен. С таказа печалба от 250-300% не работи никой нормален бизнес.

За подкрепа на кампанията тук:



Повече инфо за технологията на рекета с "ГО" тук:



Разпространете този призив до колкото се може повече свои познати и по форумите......



Тема Re: Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорностнови [re: oo]  
Авторw1 (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 13:41



Нещо не разбирам...

Каква е логиката?

Досега се плащаше при основа кубатура на автомобила.

1 бр. автомобил 1600 см3 с безброй шофьори - 100 лв/годишно.

Новото( на Алианц ): по 100 лв. ( минимум ) на шофьор ( индивидуална оценка ).

1 бр. автомобил с 3-ма шофьори - 3 х 100 = 300 лв ( при това минимум ).

Май, ни бъзикат лекичко без да се усетим, а?

Подкрепяйки уж по-ниска ( "справедлива" ) ставка, май си го нахарлузваме чрез замаскирано подкрепяне на индивидуална такава. Тогава теглейки чертата, ще разберем, че наистина няма застраховател, който да не гледа собствевната си облага.

Четейки примерите на посочения адрес, ми минава през ума, че е възможно оценката да се върже "шофьор-автомобил" и тогава съвсем му се "*ба майката на крокодила", както казва жабата в онзи стар виц...

Преди да подкрепите нещо, помислете хубаво и се съветвайте предимно с критици ( те изострят вниманието върху негативите )... защото после пак ще се мрънка, че какво пишело, а то какво значело....



Тема Re: Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорнонови [re: w1]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.10.05 16:53



ми в сравнение с 1 автомобил = 200 лева, 1 шофьор за 100 ми се струва добре...
а ако имам 3 коли, кво правим???

Just a genius



Тема Re: Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорнонови [re: Blake]  
АвторAнreл (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 12:29



защо сега като имаш 3 автомобила не плащаш ли за трите поотделно. Има логика в това което искат хората. Не виждам каква е логиката на едно мнение по горе което казва че искат да ни гласят. 1 автомобил с безброй шофьори било незнам си каква сума. Мисля че хората искат са обвържат застраховка + автомобил + шофьор. Т.е. автомобила се застрахова на името на СОБСТВЕНИКА т.е. точно на собственика се гледат глобите, а вече как ще кара шофьора на собственика си е проблем на собственика :))) И какво ако застраховам автомобила си на мое име не може да го кара баща ми ли или и ще искат да застраховам автомобила и на майка ми и баща ми и жена ми.



Тема Re: Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорнонови [re: Aнreл]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.10.05 13:57



явно не бях разбран - ако имам 3 автомобила, а плащам ГО само за шофьора (мене), дали случайно не съм малко по-на далавера, отколкото да плащам ГО на 3-те автомобила, които карам само аз?

Just a genius



Тема Re: Подкрепете срещу рекета с Гражданска отговорнонови [re: Blake]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.10.05 15:21



хе, хе, хе ... мераклия!

Нямам нищо напротив, но както виждаш тук се копира единствено онази част от "западния опит", която отърва на големите играчи, не на клиента. А твоето утопично предложение не само че не е в интерес на застрахователите, но дори и го няма по белите страни (поне на мен доколкото ми е известно).

Та ... язък за барута ...

----------------------------------------------------------------------------------------

Иначе виж к'во става:

Ти с твойта таратайка (не го приемай буквално) ще плащаш да речем 5 пъти по-голяма сума, щото застрахователят щял да обезщетява като на Запад, демек затова и ти ще плащаш като на Запад. Само че има една уловка: застрахователят наистина ще плаща като на Запад, само че тук ти статистически ще удариш с твоята таратайка моята таратайка и застрахователят ще ми плати по Шваке, демек като за таратайка. Сценарий 2: ти с твоята таратайка отиваш на Запад и нацелваш една средностатистическа кола. И там застрахователят плаща по същия начин (по Шваке).

А сега ти кажи, кой от двамата застрахователи ще плати повече. Щото според мен нашите се натиската да получават като колегите си на запад. И което е по-лошо - имат си лоби. Та за нас двамата с тебе остава пожеланието на Чичовото за супата ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.