Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 17.06.24 
Автомобили
   >> Peugeot
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема E... SKAPANITE FRENSKI BOKLUCI!!!нови  
Автор3O9 (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 15:34



Tia glupavi francuzi ne nameriha li oshte po glupava plastmasa da napraviat tablata na 205,309,405 itn.To sa ednI koncerti!Samia material izdava gadni zvuci pri ogyvane!Puknatinite stavat kato krateri...Na 309 cialoto se dyrji na 5 mesta,za 3 ot koito triabva da byrkash prez reshetkata pod chistachkite!Tova hubavo,ama i trite kato se schupiat,kato pri men-togava kvo stava s tabloto?Pusni si togava cd da slushash,da vidim kak niama da ti preskacha.
Osven tova pri lipsata na kakvito i da e podkalnici vsiako kamyche,koeto gumite hvyrliat kym lamarinata go useshtash vse edno te udria po zadnika,samo deto drynchi na lamarina...
Po prednicata vechno ima neshto da tropa,nezavisimo kolko pari hvyrliash=kareta,ftulki,nosachi(NAI-GOLIAMATA PROSTOTIA NA FRANCUZITE-SHARNIRA NE SE SVALIA OTDELNO KAKTO E PRI VSICHKI NORMALNI KOLI I STRUVA OKOLO 15 LV,A VYRVI S CELIA NOSACH) LIAV NOSACH ZA 309 V SFA E 172LV,A DESEN 178LV!???!!?!! E KAKVA E RAZLIKATA???Sharnirche za Kadet GSI 150hp-18lv!Karaite togava Peugeot!
TUxx bili byrzi dvigateli-da da!Samo deto harchat kato v nesviast,a s taia skorostna kutia si kato systezatel-smeniash postoianno!
Za torsiona ne iskam da komentiram shtoto mi se reve!!!Samo chips moga da karam otzad a ako ne smenia lagerite skoro(180lv) she izleta otniakyde!
Triabva da spra moia komentar,zashtoto niama da mi stigne vremeto!Niama neshto po tia koli,koeto da e kakto triabva,prosto niama!
Mnogo shte se radvam ako ne mi byde iztrito mnenieto,za da chetat horata i da ne bydat precakani ot jelanieto si za frenska kola!Ako vse pak sa reshili,che Peugeot e kolata na mechtite im,to shte znaiat ot kakvo da se paziat!
Blagodaria za vnimanieto i lek pyt!



Тема Re: E... SKAPANITE FRENSKI BOKLUCI!!!нови [re: 3O9]  
Авторapostol (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 21:23



След като 10 години карам Пежо,почнах да се замислям напоследак.Може й да си прав ,пич.Даже,най-вероятно си прав!След като последното ми Пежо взе да здава багажа,карам един Пасат с 3 години по-стар.Е, колкото и да ми е"мъчно",по-добър е!Всъщност, изобщо не ми пука,не робувам на марки.......ама това е положението.Май ще скъсвам с Пежото,стига садо-мазо!Общо взето всичко над 10 г. е боклук,така че все тая..............гризваш дръвцето и тва е......здрави нерви са нужни!



Тема Re: E... SKAPANITE FRENSKI BOKLUCI!!!нови [re: apostol]  
Автор 4O6HDl* (майстора)
Публикувано30.06.04 22:29



След 10 години е много трудно да се определи коя кола е нааааай-добрата. Просто зависи от много неща. Аз експлоатирам и една немска кола - Фиеста. Всичко писано по-горе от 309, включително смяната на целия носач заради шарнира го има и в нея. Обаче съм сменил 3 Пежа, както по-рано съм писал. 605-цата си замина на 270к с оригиналните елементи по окачването (шарнирите са сменяеми, не са с носача) и фенът още е мноооо доволен от нея. Пропуснах 405 - цата. Тя потропваше понякога, но след мен я кара трети човек!!! За сегашната още не знам нищо. За 140к още не знам къде ще скърца или тропа. Ако някой каже "да, ама тва са други коли" кво става тогава с генералният извод за френските коли. Не че съм адвокат на франсетата, ама и на глупости съм се наслушал достатъчно. Аре живи и здрави!



Тема Re: E... SKAPANITE FRENSKI BOKLUCI!!!нови [re: 4O6HDl*]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 23:25



Аз отдавна съм фен на Пежо.
Последният път като реших да си сменям колата, така се случи, че трябваше да спешно да пътувам София -Пловдив, и като нямах кола, взех назаем от един комшия Пасат на 10 год. италиянец. Ходих до пловдив, върнах се, след ден-два си купих Пежо 405 - също на 10 год и също италиянско. Да ви кажа цента и на двете коли е една и съща а возията на Пежото е с пъти над тази на Пасата. Въобще не може да се сравни. Разходът на Пежото беше с един литър по-нисък. И така си останах фен на Пежо.



Тема Re: E... SKAPANITE FRENSKI BOKLUCI!!!нови [re: 3O9]  
Автор Eva*Модератор (и пак тя)
Публикувано01.07.04 11:16



Аз от две години имам 205-ца, двигател общо мазане, 88 година.
За това време съм направила един ремонт на заден мост, оказа се, че съм първата, която го прави на тази кола, за целия и 16 годишен пробег по пътищата. А и съм четвърти собственик. Смених, по-скоро рециклирах предени носачи и смених втулките. Смяна на накладки, масло, филтри. Това е. Е, в столицата дупките са като на черен коларски път. Няма начин да не се разхлопа предницата отново. А и самия факт, че носачите са рециклирани оказва още по-голямо влияние, върху скороста на износването им.

Е, на базата на всичко това не мисля, че френските коли, респективно Пежо не са "скапани". Разход градско 6,5-7 на сто, разход извънградско под 6. Какво ли още трябва да искам? Пазя автомобилчето като очите си. Според мен, начина на каране обуславя всеки ремонт по автомобила, било то по окачване или двигател.

И моето табло е счупено, но от некадърници, не защото е тъпо закрепено. Ходих наскоро да го свалят, ако попадне в ръцете на кадърен майстор, чийто мозък е на мястото му, знае къде да пипне и какво да понатисне, без да го счупи. Мога да изреждам до безкрайност положителните неща на Пежо.
Имала съм и други автомобили, и намирам, че %-но Пежо не само не отстъпва по качество и издръжливост, а и ги превъзхожда.
За 16 годишен автомобил, който е почти набор на твоя (309), няма какво да кажа. При условие, че при мен е общо мазането на скоростна кутия и двигател и по-лесно се износват кобилици, разбива скоростна кутия и при всеки съществен ремонт се вади двигателя, нямам думи за издръжливоста му, не съм го спирала от движение. Общо за двете години в бокса е било 1 месец, в това число и "забравено и зарязано" за три седмици пред сервиза от един некадърник, но това е тема за друг разговор.



Тема ako tvoqta kola e palen bolkuk e kofti.......нови [re: Eva*]  
Авторstoqn (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 02:35



pi4 ako tvoqta kola e palen bokluk tovasi e kofti
kato karash 309 ka
tezi dvigateli hi4 ne sa loshi az sam sas sastiqt dvigatem tu3m
gaz na gradsko 9-9.5 /100
a na benzin za 1.4 dvigatel ima neveroqten start ti gledal li si ot 0 do 100
za kolko gi vdiga viz pak vav knizkata si ili vav nekoi sait pishe 11sek.
a kato voziq pejo i sitroen nqmat ravni
tvoeto pejo 309 da e izgnilo nqkade az nesam vizdal 309 ka izgnila
osven ako ne e ot parvite serii i ne e pozinkovana
Za prednicata im e sravnitelno zdrava.
( mai ne si karal fiat zatova )
Otnosno tabloto na vseki avtomobil kato se s4upi zapo4va da dran4i
na men tabloto ne mi marda
priqtelkata mi ima pak 405 i naneq stranno zasto ne i dran4i
tapizeriqta na vratite sasto edvali ste kajesh 4e dran4i zasto nqma kak taka e napravena
Otnosno zadniqt most tova naistina im e slabost i to pove4 na 405 -zite
na 309 ne se troshi lesno
A za zadnite amortisio tazi kola ne e kamion te sa s po osobena razrabotka za da vozi po meko se pribirat na zad i nagore (ne sam go vizdal na mnogo koli)

edinstveno ako imash shibidash mojesh da se opla4esh zastoto toi sigurno te4e
(kakto na pove4eto koli ) nad 10 godini
tova 4e edna kola e palen bokluk ne ozna4ava 4e i drugite sa takiva...........
zamisli se za tvoqta kola i za na4ina ti na karane
ako ne si q pazish......... po teq dupki ste si razbiesh prednicata i za 4 meseca
ako ste da karash traktor
ako go urkash dvigatela i ot 75konq sa ti ostanali 40 sastata rabota e nema da varvi
A da si 4uval za dizel pejo doskoro nqmasha ravni vav tova otnoshenie
ima mnogo po skapani modeli .....



Тема Re: E... SKAPANITE FRENSKI BOKLUCI!!!нови [re: 4O6HDl*]  
Автор3O9 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:07



...I az imah ford orion diesel ot 1984 godina i go prodadoh na okolo 300 000km predi 2 godini i na nego oshte mu se kefat!A kolegata e prav za passata!Mnogo e zdrav!Nikoga ne sym go haresval,no priznavam,che kachestvoto na izrabotka e naistina podobna na Mercedes...



Тема blagodaria ti mnogo za komentara... [re: stoqn]  
Автор3O9 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:31



...
1.MEKOTO OKACHVANE NE E PREDIMSTVO!!!OSOBENO NA DYLYG PYT!KAZVAM GO OT OPIT!Vlez sys Opel ili Passat,Audi,kakvoto iskash nemsko,v edin zavoi sys 100 i posle probvai da vlezesh v syshtia s Peugeot (bez605:).Ako ne se obyrnesh s Peugeot-o she cherpish.Az lichno sybiram pari za prujini za GTI!Obache togava ne mi se misli za tabloto!ZABRAVETE MEKOTO OKACHVANE-TO E ZA PENSIONERI!
2.Karal sym Fiat!!!Sharnir-15lv,nakrainik 12lv-kak ti zvuchi!Tia raboti az si gi smeniam sam,shtoto ne sym vyrzan v rycete!I bez tova vseki den pravia neshto po Peugeoto!Vchera se schupi plastmasovia nakrainik na jiloto za syedinitelia-v normalen magazin e 25lv-v SFA sigurno 60!Sam si go popravih,na inat!
3.Dvigatelia e byrz no ima mnogo nedostatyci-moiat e tochno tu3m!
Na gaz pod 13 gradsko i pod 10 izvyngradsko ne pada stiga kolata da ne e skopena!Na benzin 10gradsko i 8 izvyngradsko!S NORMALNO KARANE!!!
Izgoria mi benzinovata pompa-sigurno e ne po-malko ot 150lv stara!Predi tova praveshe 0-100 za okolo 12sec!Sega na gas mi pravi za tolkova!No poveche ot 160 km/h ne iska da napravi!Kysi skorosti i mnogo baven diferencial!
4.Tova deto si go chel za 11 sec ne e viarno-navsiakyde pishat 14!Za 11 gi pravi 1,4sx sys dvukameren karburator Weber!Mnogo vyrvi tova!
5.Za dylgo TU3M ne stava!Raboti na visoki oboroti imenno zaradi bavnia diferencial i harchi kato ludo.Osven tova e shumno i izmoriava.Na dylgo s nego sym minal okolo 20000 kilometra!I to samo za edna godina!
6!Za diezel ne shta da chuvam!



Тема Re: blagodaria ti mnogo za komentara... [re: 3O9]  
Автормeлoн(Pype_6) (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 21:52



Всеки луд с номера си! Ама твоите отиват към цяла програма! "Влез със 100, На 160"- колата се кара за да те превози от точка А до точка Б! За състезатели има други изпълнения. Моята 405 93г. дизел си върви и пее. Пролет- есен смяна филтри и масло, преглед на ходовата част. Смяна ремък и лагери на задния мост по предписание. За три години 90Ккм. 5 и малко отгоре разход, зимата около пет и половина. Карам я с колкото позволяват условията. Как да не я хартесвам!?



Тема Re: blagodaria ti mnogo za komentara... [re: мeлoн(Pype_6)]  
Авторapostol (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 22:58



Не,че искам да се заяждам,ама дори първото ми 405 грд(чисто ново),никога не е падало под 6/100,дори летеТова само в интерес на истината,дай да не се оливаме.Все пак целта е да има информация,а не да си разказваме вицове(може,ама другаде).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.