Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 30.05.24 
Автомобили
   >> Peugeot
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лагери на задният мостнови  
Автор Nov (nepoznat)
Публикувано23.05.03 14:11



Как се разбира кога са за смяна лагерите?
Колата ми е на 130 000км



Тема Re: Лагери на задният мостнови [re: Nov]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано23.05.03 15:26



за смяна са...(най-вероятно)
най-добре е да идеш на специализиран преглед (не че е кой-знае колко специално, но трябва да се знае какво да се гледа).
ако си от софия, и искаш съвет, ще ти препоръчам сервиз...

иначе доколкото помня, появи ли се луфт значи, че поне осите на задния мост са заминали:(. по принцип лагерите се сменят като консуматив на 80к км

br



Тема Re: Сменяй гинови [re: Nov]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 16:02



Няма как да се разбере освен в сервиз. Аз ходих в три сервиза докато се реша. В двата ми казаха, че има луфт и трябва да се сменят и осите - 380 лв всичко. В третия предложиха да отворят и да видят какво е положението - само така се навих. Оказа се че осите са ОК и смениха само лагерите. Излезе ми 90 лв с труда. Сега съм спокоен зо поне още 60 -70000 км.



Тема Re: Сменяй гинови [re: val63]  
Автор amateur (любител)
Публикувано23.05.03 18:31



Извинявай но за кои оси по-точно говориш?



Тема Re: Лагери на задният мостнови [re: Nov]  
Авторbg.hammer (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 21:27



Така и не се разбра каква е колата, но ако става въпрос за 405 /това е болен проблем при тях/, точно му е дошло времето или си пропуснал момента. Това се разбира след като се свалят носачите.
Един съвет - ако искаш да не сменяш следващ комплект лагери след 60, 80 или 100 000 км. /това го определят различните майстори не знам на какво основание/, направи си грес.орки на носачите и вкарвай периодично грес колкото поеме. Лагерите се скапват не от работа, а от навлизане на влага след пропуск на гумените уплътнения.



Тема Re: За лагерите на задния мост...нови [re: amateur]  
Автор4O5 GLD (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 21:49



Първо трябваше да пишеш каква ти е колата, Горублянска ли е, нов внос или от тук.
При нашите условия иглените лагери (4 броя, по два на носач) си отиват от 80000 км. при яко каране и товарене до 130000 км. при по-културна експлоатация.
В Европа карат и над 200000 км.
Трудно се познава началото на разбиването на лагерите - обикновенно това е скърцане в зоната на задния мост при разклащане задницата на колата. Затова смяната се прави профилактично, след горепосочените километри.
Ако се изпусне момента ще платите не 58 лв.лагери+90 лв. труд за ремонта а 400 до 750 лв. включващи възстановяване на тръбата на задния мост или нова такава. Така е, защото, разбивайки се, лагерите повреждат и повърхностите на тръбата, които им служат за вътрешни гривни.
И умната!




Тема Re: Лагери на задният мостнови [re: bg.hammer]  
Автор6O5 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 08:38



Опитът ми показа, че вкарването на грес не удължава кой знае колко живота на този възел. Скапват се уплътненията, влизат боклуци и вода, въпреки греста и ако се пропусне периода за ревизия, препоръчан от производителя (80000-100000 км) ефекта е същия. Спасението от големите пари на 205, 405, 309, 306, 106 е навременната смяна на лагерите. В комплекта влизат и уплътненията.



Тема Нехайството ми струва....нови [re: 6O5]  
Авторbigyboy (Нерегистриран)
Публикувано24.05.03 12:42



Става въпрос за 405break.Започна се странно поскръцване от задния мост,щракане,почукване-помислих си -Гърнето!!!Но уви,ремонтът беше неизбежен.Резултата 512лв.Извършено много професионално от сервиз специализиран за PSA.Ако бях сменил лагерите преди 10000км,нямаше да се стига до тук.
P.S. Сервиза е в София,Илиянци(към бифшите сортови семена)



Тема Re: За лагерите на задния мост...нови [re: 4O5 GLD]  
Автор Nov (nepoznat)
Публикувано27.05.03 09:45



Kolata e vnesena ot Germany predi okolo 2 god i e karana tuk okolo 15-20k
dosta vnimatelno
Proizvodstvo ot 1994g
Moge da mi preporachash nyakoi dobar i ne tolko skup service v Sofia
Merci



Тема Re: За лагерите на задния мост...нови [re: Nov]  
Автор amateur (любител)
Публикувано27.05.03 12:03



Препоръчвам ти сервиза на Гара Искър, координатите са дадени в темата за сервизите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.