Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 25.06.24 
Автомобили
   >> Peugeot
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема sosнови  
Авторvanko (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:23



iskax da slo6a voda v akymolatora , no ot zavoda sa zabravili da postavat 6 otvor4eta s kapa4ki.ne znaa ot kade se doliva distilirana voda v akymolatora.znaete li kak .



Тема Re: sosнови [re: vanko]  
Авторbg.hammer (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:58



Напоследък заводите-производители забравят да слагат отворчета за наливане и контрол. Все пак започнаха да слагат контролни "оченца" и когато те светят зелено, значи всичко е наред. Но ако нямаш такова чудо на акумулатора и искаш да ти служи по-дълго, то редовно го позареждай, особено ако караш най-вече в градски условия. И още нещо - винаги почиствай горната част /особено около клемите/, защото иначе се получава токопровеждащ слой, който ти разрежда акумулатора без твое знание и разрешение.



Тема Re: sosнови [re: bg.hammer]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано12.05.03 10:14



хм:)
явно става въпрос за така наречените акумулатори без обслужване...

та да попитам за един екземпляр от тях:)
след зареждане, за около 1 ден волтажа му падна на около 12.9В и се задържа там 3,4 дена (после го сложих), обаче като седи известно време (5, 6 дена трябва да стигнат) в колата и пада...
гледах тоците... с изключена аларма консумацията е 20мА, а с включена 40 мА
основния ми въпрос е как да го проверя дали е читав?

п.с. зимата ми се е случвало със макс. 10 часа зареждане (след тотално падане), на сутринта да върти като откачен и то доста време, без да даде признаци за падане...

br



Тема Re: MAINTENANCE FREEнови [re: vanko]  
Автор Eva*Модератор (и пак тя)
Публикувано12.05.03 10:22



Заводите не забравят да слагат отвори.

Възможно е акумулатора ти да е от типа - необслужваем. Така наречените MAINTENANCE FREE.
Тези акумулатори са капсуловани и не подлежат на доливане на вода.

Ако е такъв отгоре има само едно малко "око", през което се вижда нивото на киселината.

Щом изтече срокът му, следва подмяната му с нов.

Редактирано от Eva* на 12.05.03 10:23.



Тема Re: sosнови [re: julys]  
Автор6O5 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 16:51



Мога да ти препредам една шофьорска мъдрост, която от висотата на личния си опит напълно споделям. Почнеш ли да зареждаш акумулатора извън автомобила (при изправен генератор и регулатор) събирай пари за нов! Първия признак е нуждата от доливане на вода при обслужваемите. При необслужваемите мисля, че цвета на топчето се променя именно при загуба на вода, или при намаляване на гъстотата на електролита. Все признаци, водещи до магазина.



Тема Re: sosнови [re: 6O5]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано12.05.03 17:19



абе и на мен така ми се струва:( ама надеждата умира последна...
та понеже нямам топче/оченце, тая надежди...
1)- главно карам 5 км сутрин и 5 вечер, почти винаги с парно/музика според сезона:) (евентуално да се хаби повече докато запали (не че не пали почти винаги от 1/4 де:), отколкото се зарежда...)
2)- акумулатора е имал един период в който е седял 6 месеца бездеен (тайна надежда примерно с правилни цикли разряд/заряд да се оправи)
3)- да го смуче отнякъде...
4)- все още не съм го тествал както трябва (нещо не ми се иска да го оставям един месец и тогава да му меря напрежението). а пък не знам как да го изтествам по по-бърз начин...

br



Тема Re: sosнови [re: julys]  
Автор6O5 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 17:31



Купи си Монбат. Много са добри! И на добри цени.



Тема Re: sosнови [re: 6O5]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано12.05.03 17:46



то това ясно (за закупуването, иначе мерси за съвета относно марката)
ама бива ли с лека ръка да се отписва 3 годишен акумулатор? и то exide, пазаруван за доста пари преди 3 години (даже е бил и с 2 години гаранция)...

br



Тема Re: sosнови [re: julys]  
Автор amateur (любител)
Публикувано12.05.03 18:03



Консумацията ми се вижда много. 40 мА къде отиват? 20 за алармата е много, дори с включен светодиод, а останалите 20 изобщо не трябва да ги има в изключено състояние. Т.е. в изключено състояние и без аларма според мен консумацията трябва да е 0. Дори да трябва да пази някаква информация в компютъра, то за целта дори микроампери са много.
Виж дали нямаш някъде утечка.



Тема Re: sosнови [re: amateur]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано12.05.03 18:13



екстра:)
нещо такова се надявах да прочета
а пък ако някой може и няма да му е проблем (приемрно да му се затрият станциите на радиото), да премери как е при него, ще е супер (да имам база за сравнение...)
иначе освен часовник, за друго не се сещам (при спряна аларма) да има като консуматор, ще се разръчкам около нещата които работят и без ключ...

br




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.