Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 28.04.24 
Автомобили
   >> Peugeot
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с газова уредбанови  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 16:36



Поздрав на всички разбирачи!
Аз не съм такъв и за това съм тука да попитам!
Купих си Peugeot 405 GR / 1,8i / 1993г. внесено от Холандия с фабрично монтирана газова уредба "VIALLE". В началото работеше перфектно на газ и бензин. След 3 месеца взе да дава следният проблем:
- На празен ход оборотите му падат и се вдигат и понякога гасне, това го прави и когато карам и изключа от скорост.
При тази промяна на оборотите се чува че чука някакво реле закачено до изпарителя, също и ключето за превключване на газ/ бензин показва че прехврля ту на газ ту на безин.
Този проблем го има постоанно, но предимно през лятото или когато колата е загряла.
Иначе на бензи колата си работи добре.
Аз съм от Плевен и обиколих тук всички "маистори", но никой не ми помогна.
Казват било сложна работа защото газовата уреба била вързана с "компютъра".
Един ми каза че било от ключето за превклучване на газ/бензин, и сложи ми допълнително ключе na "star gas" ама не помогна.
Друг ми каза че е от мембраните на изпаритела - смених ги - не помага.
Трети каза да сменя целия изпарител - смених го не помага.
Четвърти ... т.н.
Ако някой от вас е срещал такъв проблем нека да ме посъветва,
или ако е майстор и сигурен че ще го оправи - хващам пътя и идвам.
Предварително ви благодаря!!!



Тема Re: Проблем с газова уредбанови [re: Hиkи]  
Автор6O5 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 17:36



Това един напълно цилиндричен изпарител, с монтиран магнит вентил отгоре ли е? Ако е такъв си има собствена електроника за управление на празния ход. Автоматично ли преминава от бензин на газ? Ако не на бензин нормално ли работи? Никога не изключвай колата от скорост по време на движение когато си на газ, а и не само. Нищо не спестяваш от това, а газовите коли обикновено гаснат, когато се карат по инерция.



Тема Re: Най-накрая-един градски...нови [re: Hиkи]  
Автор4O5 GLD (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 21:07



1. Дай да и хвърля едно око. През деня съм в Сторко. 088/422684.
2. Трябва да намериш вносителя на Виалле - това е единствения според мен шанс да си поддържаш газовата, ако мислиш да я караш още. Мяркал съм нещо по обявите, ще се разровя.
3. По всички други проблеми за колата съм насреща - и този двигател ми е добре познат.
4.Имай предвид, че колите на газ в Холандия се карат доста, колко ти е километража, за да ти кажа въртян ли е. Моята също е от Холандия, но аз съм си я купил.
5.Друг път си вземаш дизел като мен - и хем икономично, хем без проблеми.




Тема Re: Проблем с газова уредбанови [re: 6O5]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 21:18



За 605

Изпаритела е цилиндричен.
Автоматично преминава от бензин на газ.
На бензин работи нирмално.
Изключвам от скорост например когато съм на сфетофар.
А в началото когато я купих не гаснеше по инерция.
До колкото те разбирам искасш да казеш че не му работи електрониката за управление на празния ход?



Тема Re: Най-накрая-един градски...нови [re: 4O5 GLD]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 21:22



За 4O5 GLD

Утре ще ти звънна.



Тема Re: Проблем с газова уредбанови [re: Hиkи]  
АвторAttlas (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 00:33



Моята е същата само че 1.6i. Този пробем ми се появи, обаче само когато свързах тръбата за топъл въздух с един тройник за радиатора...забелязах че като карам така, колата гасне, ако изключа от скорост. И го махнах. Та виж и твоята да няма нещо такова ...
Така и не си обясних засщо се получава и вече и зиме и лято карам без тоя маркуч.



Тема Re: Проблем с газова уредбанови [re: Hиkи]  
Автор6O5 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 08:44



Потърсете с 405 печен електричар. Проблемът не е в самата уредба, а в електронния блок за управление. Ако липсва т.н. емулатор най-простото решение е да се направи превключването чисто ръчно. Всеки, който е наясно с тоците на автомобила би трябвало да се оправи. Понякога все пак се оказва слаба връзка...



Тема Re: Проблем с газова уредбанови [re: Attlas]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 12:12



За Attlas

Аз не разбирам, но би ли ми казал как изглежда "тръбата за топъл въздух" за да разбера дали е свързана с " тройник за радиатора"



Тема Re: Проблем с газова уредба [re: 6O5]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 12:25



За 605
Това с намиране на "печен електричар" е доста трудно. Аз поне имам такъв опит с майсторите - вече две години немога да си реша проблема а вярвай ми бил съм при много "майстори".
Не разбрах какво имаш вредвид "липсва т.н. емулатор"

Надеждата умира последна!



Тема Re: Проблем с газова уредба [re: Hиkи]  
Автор6O5 (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 14:01



Не губи надежда бе! Съществуват различни начини за приспособяване на автомобила с бензиново впръскване за работа на втечнен газ. Най-общо "емулаторът" служи да "излъже" компютъра на инжекциона, че мотора работи с него. Маже и да няма емулатор. Няма как от Варна да надникна. Когато е направена да се включва сама на газ се мери температурата на охл. течност и оборотите на мотора. Между другото оборотомерът нормално ли работи? Ако има несигурност в някой от тези признаци ще се отрази видимо на магнит-вентила отварящ притока на газ към редуктор-изпарителя. Ти казваш, че там има смущение, значи причината е точно в управлението, което понякога играе роля на емулатор. Направи следния експеримент: Откачи захранването на газовия вентил и му подай отделен +. Ако не смесва горивата, слагай един прост ключ бензин-газ и карай. Ама си мисля, че ще ти е трудно сам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.