Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 08.07.24 
Автомобили
   >> Peugeot
*Кратък преглед

Тема Гадните пътища у наснови  
Автор Eva*Модератор (и пак тя)
Публикувано05.02.03 11:41



Направо ми писна!

Вчера привечер с 30 км. в час почти се изипах в една огромна дупка. Пътя слабо осветен, наистина я видях в последния момент.

Опитах се да я избегна доколкото мога, обаче дясната предна гума с трясък влезна вътре. Кошмар.
Тъкмо ми затегнаха дясната полуоска с цел да издържи поне още известно време.
И без това Пежото е със сравнително чувствително окачване, ама това вече е прекалено.

Писна ми да карам на зиг-заг избягвайки всякакви кратери по пътя.

Сега предницата упорито клони на ляво, волана също, нещо леко се тресе и въобще е нестабилна.

На ул."Боян магесник" в Слатина е като лунен пеизаж, в участъка успореден на ж.п. линията.
От ляво и от дясно на пътя зейнали огромни ями, част от тях общината позапълни с някаква сгур, колкото да ни замаже очите и ги заряза.
Всеки ден минавам по два пъти и всеки път се разминавам "на косъм" с насрещно движещия се автомобил. Логично, всеки си пази колата.

Айде, вече няма ли да свършва тази зима, та да си запретнят ръкавите от общината и да си свършат най-после работата.

До пролетта от Бижуто няма да остане нищо читаво, колкото и да го пазя.

@>-'-,-'—


Тема Re: Гадните пътища у наснови [re: Eva*]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано05.02.03 14:37



Бегай на реглаж, иначе няма оправия

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Пак ги свари неподготвенинови [re: the_rider]  
Автор Eva*Модератор (и пак тя)
Публикувано06.02.03 10:02



Днес забелязах, че зимата пак ги "свари неподготвени", не толкола Общината, колкото фирмите, които на които са дадени на концесия пътищата и чистотата.

На Подуене не беше минала една машина за сняг и участъка до Сточна гара беше целия в сняг и лед. Колите се движеха бавно, от долу вече се беше образувал лед.

В същност, вече не се учудвам толкова много на подобни гледки, защото за цялата страна е едно и също.
Иначе, утре отивам на реглаж.

@>-'-,-'—


Тема Re: Гадните пътища у наснови [re: Eva*]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано06.02.03 15:27



Съвсем нормален резултат от две годишното гледане през пръсти на поддръжката на пътищата ...
Софиянски занемари таз работа ... а преди 2 години наистина се стараеха да направят пътищата добре .. е в София поне ...

Аз пък щях да се блъсна преди два дни заради едно гадно улично помиарче ...
...
мама му що не го сгазих ама не можах да прежаля предната броня ... все пак не карам волво (въпреки че и те в последните модели престанаха да правят брони за блъскане на лосове)



Тема Re:По добре я смени........нови [re: Minavasht]  
АвторDRAGSTER (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 17:19



Душицо,доколкото разбирам терена по който минаваш е планинска пътека.
По-добре си вземи някакъв джип! Преди време имах един Срамурай -направо камикадзе,ама не става и за крив асфалт.Или едното или другото!





Тема Re:ЕВАнови [re: Eva*]  
АвторЛyдия Makc (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 21:15



Абе защо продължаваш да караш по тази отсечка не видя ли че там не ти връзва ( двапъти се въртя там сега падна в голяма дупка ) смени маршрута - например отгоре покраи читалището - е хайде сполай ти !!!



Тема Re:По добре я смени........нови [re: DRAGSTER]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано07.02.03 10:35



Терена се нарича Слатинския редут над Ситняково и Иван Асен ... и колелото и НДК и ... и ... и да избоявам ли ... не можем всички да си купим БТР-и съсвсем място за паркиране няма да остане



Тема Re: Сменям отсечкатанови [re: Лyдия Makc]  
Автор Eva*Модератор (и пак тя)
Публикувано07.02.03 12:29



На тази отсечка поне можех преди време да се правя на състезател-ка.

А сега, мисля наистина да се възползвам от съвета ти.

Поне по пътя през Читалището ще има повече забележителности за гледане.

@>-'-,-'—


Тема Re: Сменям отсечкатанови [re: Eva*]  
Автор Bokko (непознат)
Публикувано10.02.03 11:57



Внимавай и в новата отсечка, ако пак идваш от Подуене :-)
Като свиеш надясно от жп релсите, пак същата работа, не си мисли, че е гладко като самолетна писта - всеки ден се отваря по някоя дупчица и след седмица става за пукане на гума, поне аз на такава попаднах преди два-три месеца. Е, два дена след това я запълниха, но скоро пак се очаква лунния пейзаж да се завърне.

Точно в началото училището пък има една шахта, около която през няколко месеца се появява кратер, пълнят го с пясък и чакат пак да се отвори.

Абе въобще тая Слатина е нещо неземно (лунно, имам предвид), пред блока пък някой открадна капака на отводнителната шахта и такива, които не го знаят редовно изпилват гуми или трошат по нещо, опитвайки се да паркират на единственото свободно място (нали се сещаш защо е свободно).

Успех по новия маршрут!!!



Тема Re: Сменям отсечката [re: Bokko]  
Автор Eva*Модератор (и пак тя)
Публикувано10.02.03 12:32



Знам я и тази отсечка, не е по-добра от другите, ако ще и мащабно в целия град.

Чудя се, въобще на кого ли му пука в този град, камо ли в Слатина.

Що ли трябва да си купувам друга кола, след като съм "добър" данъкоплатец.

Те и един пример от моето ежедневие.
На кръстовището, на Сливница и Хр.Ботев ямите са шахматно. Ни на ляво ни на дясно. Добре, де, да оставим дупките в "крайните" квартали, както ми наричат квартала.
Адже ба, в идеален център и то на кръстовище за какво иде реч? За пълнен непукизъм.

Сутринта, пътувайки си мислех, Де е сега, оназ Долорес да я питам за екологията! Нали нейна беше идеята да се забрани на "самотни" шофьори да си карат колите! Щото сме замърсявали въздуха???
Та, ако е в добро състояние например кръстовището, в сутрешните натоварени часове е логично да преминат над 25 автомобила. Да, ама при тия ями преминават едва 10, останалите остават да чакат другата зелена светлина. Е, колко изгорели газове тогава отиват в атмосферата???




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.