Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котарак  
Автор Барби ()
Публикувано29.08.00 11:13



Имам 5-годишен котарак, гледам го от съвсем малък. От една година внезапно стана агресивен и започна да напада член от семейството (жена). Последиците на няколко пъти бяха жестоки (сериозни рани, да не говорим за стреса ... и т.н.) След консултация с ветеринар, казаха че е от разгонването и настояха да го кастрират. Но и това не помогна. Котьо малко се успокои, но и продължава от време на време да напада най-коварно, без никаква видима причина и дразнител, и то само определен човек. Моля, ако някой има или е имал подобен проблем да ми пише, защото не искам да се разделям с котето. Има ли котешки психиатри или ... някой който разбира точно от такива неща? Кажете към кого да се обърна за помощ. Спешно е.

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Барби]  
Автор Azazel ()
Публикувано29.08.00 11:58



Ами то и моят се държи по подобен начин - и то само с майка ми и сестра ми - може би защото те го глезят най-много... Виж, с баща ми е друго - никога не го е драскал или хапал, а той не го е бил никога - просто се държи строго с него и котката му има страх...

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Барби]  
Автор NDeu ()
Публикувано31.08.00 09:38



Имах съвсем същия проблем, но с женска котка. 7 години я гледах в къщи, много я обичах и глезех. Веднъж обаче донесох в къщи едно съвсем малко коте, само за няколко часа. Като го видя, тя просто побесня и ме нахапа и надраска ужасно. От този момент за нея просто станах враг. Непрекъснато ми се нахвърляше и ме нараняваше много жестоко. Това продължи два месеца и се наложи да се разделя с нея. Интересното е, че не закачаше другите в къщи. Изглежда проявяваше някаква ревност или нещо такова. Вероятно и вашият котарак по някакъв начин проявява ревност към хората, които го глезят.

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Барби]  
Автор Барби ()
Публикувано01.09.00 11:19



Сигурно е така, защото котаракът стана агресивен единствено към майка ми, след като тя си завъди друго коте в провинцията, където живее лятото. Може би усеща миризма на друга котка и при всяко нейно връщане в къщи я напада жестоко.

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Барби]  
Автор к ()
Публикувано02.09.00 10:35



майка ти да не се страхува от него, да не му се сърди и да не очаква нападения. Но има и наистина шантави котки - нещо му се е завряло в главата и се дразни без причина, не знам, не ми се е случвала такава котка. Може да се наложи наистина да се лишите от него, ако всъщност иска да е див и на природа.

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Барби]  
Автор d-r kodjabashev ()
Публикувано03.09.00 21:59



Можете да използвате медикаменти , които влияят на поведението.Например amitriptiline , когато очаквате да се завърне обекта на атаки:)

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: d-r kodjabashev]  
Автор Barbi ()
Публикувано05.09.00 11:49



Благодаря за съвета! Можете ли обаче да ми дадете малко повече информация: Опасно ли е това за котето и как му влияе? Някакъв опиат ли е? Има ли го по ветеринарните аптеки?

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Barbi]  
Автор d-r kodjabashev ()
Публикувано07.09.00 18:41



Има го по хуманните аптеки.Не е опиат , а модулатор на поведението.Евтин е и често помага.Не помня наизуст дози , ще ти ги напиша утре.

Тема ПОМОГНЕТЕ, проблем с котаракнови [re: Барби]  
Автор d-r kodjabashev ()
Публикувано08.09.00 13:43



dozata na amitriptiline za kotki e 2 miligrama na kilogram , ednokratno za 24 chasa

Тема ...нови [re: Барби]  
Автор Grimalkin ()
Публикувано09.09.00 00:38



Амитриптилинът може да свърши работа, но като всяко лекрство си има странични ефекти, освен това не може да се дава непрекъснато, защото ще имаш вече друга котка. Когато ктаракът надраска майка ти, хвани го за врата и го опердаши по лапите /не много силно разбира се/ като му обясняваш през цялото време колко лошо коте е. Ако майка ти не е нападана през цялото време и той и дава да го гали и да го взема на ръце, нека да го прави колкото може по-често, като му обяснява че го обича и няма да го изостави. Котките обикновено ясно показват, кога физическият контакт им е неприятен и при най-малките признаци на раздразнение нека да увеличава дистанцията. Много е вайно да не я е страх, защото те усещат страха и го свързват с евентуална бъдеща агресия.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.