Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Домашни любимци
*Кратък преглед

Тема МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови  
Автор Silviq Najdenowa (непознат )
Публикувано16.09.10 12:16



Здравейте,предполагам че темата вече е разисквана,но моля ви обърнете внимание.Имам мъжки котарак на 4 години.Кастриран е .През март т.г. възникна проблем ,чести посещения в тоалетната ,с малко мотделяне на урина.Съответно заведохме го веднага на ветеринар,започна лечение на слуки,което естествено глътна много пари ,а не даде резултат,чак след това се направиха изследвания,които остановиха много алкална урина с наченки на котешки пиелонефрит.Започнахме лечение с гентамицин,котервин и паста за регулиране алкалността на урината,лечебна храна и парацетамол.Котето се оправи......НО от вчера пак е така

днес отново го водихме при същия ветеринар,той се прави,че не ни познава,че за първи път се сблъсква с това животинче,пак започваме наслуки ,тоя път по-бързо взе решение за изследвания,но започва да ни плаши с ефтаназия,дани предлага скъпоструващи операции,а ние просто искаме старото лечение ,което помогна ,но явно трябва да се направи още нещо щом се стабилизира котьо,но той не го прави макар да знае ,че ще се наложи пак да се върнем...а сметките за ветеринар са главозамайващи и вече непосилни за нас.... Незнам вече към кой ветеринар да се обърна,какво да правя,моля ви дайте съвети,помогнете с какво можем да помогнем на котето си,правилно ли е лечението което ни назначават,и как да правим профилактика която да не се базира на постоянен прием на лекарства,защото мисля,че така ще нарушим естествените функции на организма му и едва ли не ще трябва да го подържаме медикаментозно да края на живота му.....МОЛЯ ВИ !!!!

Редактирано от Silviq Najdenowa на 16.09.10 12:17.



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: Silviq Najdenowa]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано16.09.10 17:31



Честото уриниране може да бъде симптом на цистит. Циститът може да е вследствие на настинка или изхвърляне на утайки с урината.

Аз имам две котки, които един-два пъти годишно лекувам заради същия симптом. Терапията е следната:

- Купете от хуманна аптека Цистон (индийски билкови таблетки, около 2 лв.) и две спринцовки от 2 мл. Добре е да имате и мляко в къщи.

- Стрийте добре в порцеланова чаша 1 табл. Разбъркайте праха с две непълни спринцовки мляко със стайна температура. Издърпайте с всяка спринцовка по половината, като теглите по малко и от утайката (утаява се бързо). Едната доза давайте сутрин на гладно; втората - вечер. Докторът препоръчваше за 14 дни. Днес дайте и цяла таблетка еднократно.

- Как да давате? По-сигурно е с помощник, който държи лапите. Котето да е гушнато, затиснато леко между лакътя и гърдите. С едната ръка държите или тила, или предните лапи. С другата ръка - спринцовката, като с лакътя затиска задните крака. Говорете му мило. Мушвате човката на спринцовката през ъгъла на устната между кътниците и пръсвате по малко (цялата доза на 6-7 глътки). Изчаквайте да преглъща.

Обикновено около третия ден започват да се успокояват. Успех!



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: animalprograms]  
Автор Silviq Najdenowa (непознат )
Публикувано16.09.10 21:06



Много ви благодаря за бързия отговор,определено още утре ще започнем с лечението ,предполагам няма да попречи на антибиотичното лечение ,защото е на билкова основа.Но това което ме притеснява повече е факта ,че лечението предотвратява симптомите на цистит,но дали ще повлияе на причините за възпалението ,а именно изследванията ,поне както ми обясни ветеринаря ни,нямат камъни,песачинки или утайка.Диагнозата беше високо алкална урина и възпаление на бъбречното легенче,освен това от първото лечение на заболяването да повторната поява мина много кратко време около 4 месеца.Моля ви и за съвет с какво храните котетата си.Прилагате ли им някаква профилактика???



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: Silviq Najdenowa]  
Автор animalprograms (Бай Емил)
Публикувано17.09.10 00:23



Предполагам, срещу възпалението му слагат антибиотик и кортизон. За неутрализирането на алкалната реакция се консултирайте с д-р Димов - 02/9588130. Навремето чистихме едно куче от пясъци, и той ми предписа да добавям малко нишадър към капките.

Колкото до храната, може причината да е там. Ако е свикнал на гранули, потърсете му висококачествени - у нас за котки такива са само Orijen и Arden Grange. Останалите внасяни марки гранули и всички консерви са пълни със заместители и канцерогенни консерванти.

Ако яде естествена храна, накълцвайте му по 50-60 гр. прясно месо. Варете му пиле или риба с малко сол. Запържвайте му леко по едно бъркано яйце.

Има и профилактични храни (т. нар. уринари), но аз имам опит само с тези за храносмилателни проблеми. В сравнение с Роял Канин и Хилс, по-евтина и в по-големи опаковки е Kattovit.

Редактирано от animalprograms на 17.09.10 00:24.



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: animalprograms]  
Автор Silviq Najdenowa (непознат )
Публикувано17.09.10 13:26



Много ти благодаря ,за отговорите,много ми помагат.Днес заведохме Ашо на друг вет,който ни препоръчаха.Взеха му стерилна урина с катетър,вляха му контраст и му направиха ренгенова снимка,за пореден път се разочаровам от хората оказва се ,че ветеринаря при който сме го водили е пълен некадърник и ни е възприемал по скоро като касичка отколкото като пациенти,регена показа ,че бъбреците му са в идеално състояние,няма даже цистит,няма кисти,няма камъни.Утре чакаме резултати от урината,но според новия ни вет ,вероятно става въпрос за изхвърлени песъчинки,това ще разберем утре.
Даде му нови антибиотици,утре сме за инжекция и резултати от урината.



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!! [re: Silviq Najdenowa]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано19.09.10 12:33



И аз мисля, че много правилно е посочено по- горе използването на специализираната суха храна "уринари- кет", която се намира в специализираните магазини.
Успех на котьо, а ветеринарят, споменал изобщо евтаназия, е пълен идиот!






Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Diinass (непознат)
Публикувано19.09.10 22:23



Излязах и изследванитя ни,поради факта че вече е бил третиран с антибиотик,те показаха само че има възпалителен процес,но не показаха причината,урината била чиста,а отностно предполагаемата алкалност се оказва ,че това може би е само предположение или и аз незнам .Но ветрверинаря ни каза ,че това няма как да се установи без да има наличие на камани или поне песъчинки,подобно изследване може да се направи само след като урина и кръв се изпратят в Стара Загора.Предните излседвания излязаха за по малко от ден ,така че няма как да са отипли до там .Искам да питам ,казаха ни ,че гентамицина като антибиотик бил противопоказен за бъбреците.Сега се лекуваме с друг антибиотик и противовъзпалително.Взехме му Роял Канин Уринари,да папка.Все още нямаме добри резултатис лечението,но ни предупредиха ,че няма да стане като с магическа пръчка.:)))



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: Diinass]  
Автор arimis (конче)
Публикувано20.09.10 17:43



Защо не напишете имената на лошия и добрия вет.лекари. Нека се знаят. Или, поне, адресите им - ориентировъчно!



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: arimis]  
Автор Diinass (непознат)
Публикувано20.09.10 22:25



Хммм ,не мислете ,че не съм го направила!!!Но не тук.Тук не му е точно мястото.Тук не искам да обсъждам кой е добър ветеринар и кой лош.Тук искам да получа помощ и съвет за да помогна на животинчето си.Да науча повече за проблема и как да се справя с него.За да мога да му спестя постоянното висене в котешката тоалетна,болката,безсънните нощи и за да виждам блаженният му доволен поглед,а не разшитените изпънмени с болка и страх очички,които ме гледат върпосително и търсят помощ,за да чувам как мърка ,а не как промяуква стенещо от болка и тича след мен .Да идва да се гали защото е гальовник ,а не да скача скута ми в търсене на спасение и облекчение.Най-много от всичко искам моя Ашо да оздравее,а след това да мога да помагам на други грижовни стопани да се справят с проблеми като моя.Не търся интриги,не тая злоба,не и тук.Улобена съм от "лошия"ветеринар ,защото му плащам ,а не помага на моето слънчице да е здраво.Узлобена съм защото към него ,защото за да станеш ветеринар трябва да обичаш животните ,да го искаш със сърцето си и да правиш всичко ,за да им помагаш.Особенно когато хората идват при теб ,търсейки помощ и единственият начин да помогнат на животнотото си на ветеринар.Ние не отиваме за едното благодаряви докторе,отиваме с парите си ,не ги бройм,а вадим и даваме всичко само и само те да са добре.Не се притеснявайте винаги ще се намери кой да очерни добрия и да похвали лошия ветеринар,в крайна сметка между чука и наковалнята са животинките.А кой е добър и кой лош те и без това си го знаятповярвайте ми,никой няма да каже за себе аз съм лош в професията си.Вие смятате ли се за добър във своята!!!!



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО!!!!нови [re: Diinass]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано22.09.10 13:11



Пожелавам ви най- горещо животинчето да се оправи, но вероятно ще отнеме време. Тези проблеми при котарачетата могат да бъдат много упорити. Успех!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.